Pavasario dvelksmas ragina daržininkus mėgėjus

V. Srėbalienė: „Vieni renkasi išbandytų daržovių sėklas, o kiti nori naujovių.“

Specializuotoje sėklų parduotuvėje „Žalia stotelė“ Gargžduose jau nuo sausio dairosi pirkėjai. Ir vyresni, ir jaunimas nori užsiauginti daržovių. Brangymetis neaplenkė ir sėklų rinkos: pakuotė vidutiniškai pabrango 10–20 centų.


Paprikas – ant palangės, žirnius – šiltnamyje
Vis labiau dvelkiant pavasariui, sėklų parduotuvėje apsilanko daugiau žmonių. Ir ne tik vyresni, įpratę valgyti savo užaugintas daržoves, bet ir jaunimas domisi mėgėjiška daržininkyste, nebijo rankų kišti į žemę.
Eilių dar nėra, bet, pasak „Žalios stotelės“ vedėjos Virginijos Srėbalienės, jau nuo sausio pirkėjai dairosi parduotuvėje, o ne tada, kai reikia sėti. „Nusiperka iš anksto, kai didesnis veislių pasirinkimas. Ir dabar ne visų turime, nes žiemą rečiau veža, – kalbėjo ji. – Šiuo metu perkamiausios paprikų ir pomidorų sėk­los. Kai kas jau pasėjo į dėžutes paprikas – šios ilgai dygsta, o kiti ir pomidorus. Bet, man rodos, užtenka pasėti kovo pradžioje, o pomidorus – mėnesio viduryje. Lauke šiuos auginant daigai užauga ir balandžio pradžioje pasėti.“
Lenktyniaujantys su gamta daržininkai mėgėjai vienas kito teiraujasi, ar jau ką nors pasėjo šiltnamyje. Į sėklų parduotuvę užsukęs vyriškis prašė žirnių, kuriuos ketino sėti šiltnamyje, kad turėtų ankstyvą derlių. „Oras nėra šaltas – galima sėti šiltnamyje ir ridikėlius, salotas, svogūnus, tik uždengti agroplėvele“, – dėstė V. Srėbalienė. Įvairiausių ridikėlių sėklų galima pasirinkti – ne tik seniai žinomų, bet ir naujų.


Kainos – pagal kišenę
Didžiulė pomidorų veislių sėklų įvairovė – daugiau nei 60. „Vieni prašo išmėgintų, pamėgtų, o kitiems įdomu auginti naujas veisles, – atskleidė V. Srėbalienė“.
„Žalioje stotelėje“ šiuo metu gausus svogūnų sodinukų pasirinkimas. Jau galima rinktis bulvių sėklą – net dešimt veislių yra: nuo ankstyviausių, išbandytų, nuo baltų iki spalvotų, karališko skonio, egzotiškiems patiekalams skirtų.
„Turime aštuonių veislių arbūzų sėklų, kurias perka daržininkai ir sėkmingai užsiaugina savo daržuose. Visos veislės išmėgintos Lietuvoje – pritaikytos auginti mūsų sąlygomis“, – atskleidė V. Srėbalienė.
Brangymetis neaplenkė ir sėklų rinkos. Pasak pardavėjos, pakelis vidutiniškai pabrango 10–20 centų, tačiau kainų skirtumai didžiuliai. „Pavyzdžiui, vienos pomidorų veislės 5 sėklos kainuoja 5,25 Eur, bet galime pasiūlyti kitos veislės pakelį už 48 centus. Visgi dažniausiai žmonės ieško ne pigesnių, o pamėgtų veislių sėklų“, – patikino pašnekovė.
Ji sulaukia pirkėjų, kurie išgirdę apie rek­lamuojamas naujas daržovių veisles ateina jų ieškoti, norėdami išmėginti.
Mėgėjiška daržininkystė – prasmingas pomėgis. – Pirkėjai pasidalija, kaip jiems pasiseka užauginti gėrybių. Antai pradėjusias dygti morkas apdengti plėvele, kad neužpultų morkinė muselė, ir laikyti, kol sužels, žinoma, nepamirštant pravėdinti. Žiedinius kopūstus irgi galima apsaugoti nuo kenkėjų juos apgaubus plėvele.“


Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių