Pavėluotai deklaruojantiems pasėlius išmokos nemažės

Gera žinia ūkininkams – pavėluotai deklaruojantiems žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus išmokų suma nebus mažinama. Tokį sprendimą, atsižvelgęs į žemdirbių pageidavimus, priėmė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Pasėlių deklaravimas vyksta iki birželio 20 d. Pavėluotai paraiškas galima teikti iki birželio 30 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokų suma turėjo būti mažinama 1 proc. 

„Susitikimuose su ūkininkais, jų organizacijomis išgirdau raginimus nemažinti išmokų, kai pasėliai deklaruojami po birželio 20-osios. Ne visi ūkininkai spėjo laiku deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, buvo daug naujovių, tad atsižvelgę į šį išties neeilinį deklaravimą nusprendėme nemažinti išmokų sumos pavėluotai teikiantiems paraiškas“, – Kauno rajone susitikęs su Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) nariais informavo žemės ūkio ministras K. Navickas.

LGAA visuotiniame narių susirinkime diskutuota apie pasėlių deklaravimo pagal naująjį Strateginį planą aktualijas ir iššūkius, aptarti kiti svarbūs grūdininkams klausimai.

Po diskusijų ministras  K. Navickas kartu su LGAA atstovais vyko į Kėdainių rajono ūkius apžiūrėti,  kaip praktikoje įgyvendinami reikalavimai pagal naująjį Strateginį planą.

Labūnavos žemės ūkio bendrovėje apžiūrėtos apsauginės vandens juostos prie melioracijos griovių ir natūralių paviršinių vandens telkinių, negamybiniai plotai, mėšlo tvarkymo pavyzdžiai.

UAB „Ingleby Lithuania Agro“ susirinkimo dalyviai apžiūrėjo, kaip įrengtos medingų augalų juostos, dirbtinis laistymas, koks yra alternatyvios, atsinaujinančios energijos panaudojimas žemės ūkyje. Taip pat domėjosi ekologinio ūkininkavimo, išplėstos sėjomainos ir tarpinių augalų, augalų-partnerių auginimo įgyvendinimu.

VĮ Žemės ūkio duomenų centro (ŽŪDC) duomenimis, iki birželio 19 d. patvirtintos 107 317 paraiškos (90 proc. 2022 m. iš viso patvirtintų paraiškų), deklaruotas plotas – 2 401 397,83 ha. (83 proc. 2022 m. deklaruoto bendro ploto).

Pavėluotai paraiškas galima teikti iki birželio 30 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių