Per dvi dienas iš anksto balsavo daugiau kaip 58 tūkstančiai rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad pakartotiniame balsavime per dvi išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo daugiau kaip 58 tūkstančiai rinkėjų.

VRK duomenimis,tai yra daugiau kaip 4 procentai nuo bendro visų II rinkimų ture teisę balsuoti turinčių rinkėjų skaičiaus.

Aktyviausiai kol kas balsuojaLazdijų rajonosavivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas pasiekė 9,5 proc.

Aktyviai balsuojama taip pat ir Ignalinos rajone, čia per dvi dienas balsuoti atvyko 9,1 proc. rinkėjų.

Nedaug atsilieka Varėnos rajonas, kur per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo 8,7 proc. rinkėjų.

Pasyviausi kol kas yra Panevėžio rajono (1,43 proc.),Šiaulių rajono(1,5 proc.) ir Trakų rajono (2,34 proc.) rinkėjai.

Anykščių rajono savivaldybės rinkėjai, kurie buvo balsavę pirmąją balsavimo iš anksto dieną, aktyviai naudojasi jiems suteikta perbalsavimo galimybe pasikeitus šios savivaldybės balsavimo biuleteniams, kai po teismo sprendimo VRK sugrąžino vieną iš kandidatų į rinkimus.

Šioje savivaldybėje iš 100 antradienį balsavusių anykštėnų, dar kartą balsuoti atvyko 38 Anykščių rajono savivaldybės gyventojai. Likusieji rinkėjai tai gali padaryti kovo 16 dieną iki 20 valandos bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje arba sekmadienį, kovo 19-ąją, balsuodamiAnykščių rajono  savivaldybės rinkimų apylinkėse.

Rinkėjų aktyvumą VRK skelbiaČIA.

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki kovo 16 d. 20 val. vakaro.

Balsavimas iš anksto galima Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių pastatuose arba papildomai įrengtose balsavimo vietose.

Visas balsavimo iš anksto vietų sąrašas publikuojamasČIA.

Pakartotinio balsavimo rinkimų dieną – kovo 19-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 m. sausio 4 d., rinkimų apylinkes 7-20 valandomis.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių