Peršalimo ligų sezonas įsibėgėja – kaip pasitikti pavasarį sveikiems?

Peršalimas

Nors už lango vis dažniau pašviečia ir spinduliais pradžiugina saulė, o paukščiai jau lepina čiulbėjimu, permainingi orai yra pati geriausia terpė virusams bei bakterijoms plisti. Iš tiesų, tikriausiai ir patys pastebėjote, kad aplink serga kolegos, artimieji, bičiuliai ir kiti pažįstami – vyrauja viršutinių kvėpavimo takų susirgimai, vis dar aktualus COVID-19 ir kasmet varginantys gripo atvejai. Kaip išvengti jėgas atimančių sezoninių susirgimų ir ką daryti, jeigu jie jau užklupo jus?

Sveikite tinkamai

Jei jau pajutote pirmuosius peršalimo, gripo ar COVID-19 simptomus, turėtumėte pagalvoti apie tinkamą sveikimo planą. Neskubėkite griebtis vaistų – dažniausiai sezoniniams susirgimams malšinti pakanka ir natūralių priemonių – vaistažolių arbatų, imbiero, citrinos ir medaus mišinio, natūralus vištienos sultinio, kompresų ir net kojų kaitinimo karštame vandenyje. Dažnai žmonės skuba gerti paracetamolį ir kitus greitai veikiančius bei temperatūrą malšinančius preparatus, nors dažnai kūno temperatūra net nėra pakilusi. Vaistininkai perspėja, kad tokius vaistus derėtų gerti tik esant didesnei nei 39 °C temperatūrai, o esant žemesnei – pasitelkti vadinamąją liaudies mediciną. Žinoma, sekti temperatūra bus kur kas paprasčiau namuose turint kokybišką termometrą – įsigykite bekontaktį, elektroninį ar kitą jums patogų variantą. Kartu taip pat nepamirškite ir vaistų nuo peršalimo ir gripo – sukilus temperatūrai tikrai neturėsite nei jėgų, nei noro skubėti į vaistinę!

Praturtinkite mitybą imunitetą stiprinančiais maisto papildais

Sustiprinti imunitetą žiemos pabaigoje gali būti nelengva – parduotuvėse šviežių vaisių, uogų ir daržovių pasirinkimas tikrai menkas, o valgyti šviežumą praradusių produktų tikrai nesinori. Savaime suprantama, tokia skurdesnė mityba dažnai lemia ir organizmo vitaminų bei mineralų disbalansą – ima stigti įvairių gerą savijautą ir puikią sveikatą palaikančių mikroelementų. Tam, kad imunitetas išliktų stiprus, o sezoninės ligos būtų mažiausias rūpestis, praturtinkite mitybą subalansuotais vitaminais, maisto papildais ar jų kompleksais. Pavasariop pravartu vartoti cinką ir seleną – pastarieji apsaugo skydliaukę ir atlieka svarbų vaidmenį kovoje su uždegimais, todėl organizmas greičiau įveikia bet kokius įsibrovėlius. Nepamirškite ir žuvų taukų bei vitamino C ir D – ši trijulė yra tarsi nepakeičiama kovoje su įvairiais susirgimais. Šie mikroelementai sukuria apsauginį barjerą, užkerta kelią dažnai ligos atveju užklumpančiam bejėgiškumo jausmui ir leidžia kūnui greičiau atsistatyti net po ilgai trukusio sirgimo.

Taip pat pravartu virtuvės spintelę papildyti ir peršalimui malšinti bei kvėpavimo takų sistemai stiprinti skirtomis arbatomis – jos ne tik mažina uždegimą susirgus, bet ir stiprina imunitetą vartojant jas reguliariai. Žinoma, darykite tai saikingai, nes vartojant arbatą kiekvieną dieną, organizmas prie jos pripranta, todėl poveikis gali tapti vos juntamas.

Palaikykite fizinį aktyvumą

Ne mažiau svarbus faktorius, padėsiantis palaikyti gerą savijautą ir puikią sveikatą ankstyvą pavasarį yra fizinis aktyvumas. Reguliariai mankštindamiesi sukursite savotišką organizmo apsaugą – judant kasdien stiprėja imunitetas, todėl kūnui bus kur kas paprasčiau kovoti su patekusiu virusu, bakterija ar kitu infekcijas sukeliančiu mikroorganizmu. Dar geriau, jei mankštinsitės gryname ore – žinoma, jei to iki šiol nedarėte, verčiau palaukite šiltesnio sezono, tačiau išbandyti tokią rutiną tikrai verta. Maža to, sportas suteikia ne tik fizinės, bet ir psichologinės gerovės – aktyviai leisdami laiką apvalysite mintis ir neabejotinai atsikratysite prastos nuotaikos!

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių