Pilietiškumo akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyviai kviečia didžiuotis 1991 metų sausį iškovota istorine pergale 

Minint prieš trisdešimt dvejus metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, 2023 metų sausio 13 d. lygiai 8.00 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos atminties, vienybės ir  pergalės žvakutės.

Daugiau nei 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje bei užsienyje jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą prisiminti 1991 metų sausį iškovotą istorinę pergalę prieš agresorių ir prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“

Prie pilietinės iniciatyvos prisijungti ir kartu paminėti iškovotą istorinę pergalę kviečia Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, kuris žvakes uždegs ir dalyvaus pilietiškumo pamokoje  Vilniaus Antakalnio gimnazijoje  (Antakalnio g. 29, Vilnius).

„1991 m. sausio 13 d. – viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje – buvo esminis lūžio taškas Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, galima sakyti, kad sprendėsi Europos ateitis. Mūsų kova žavėjosi ir mus palaikė demokratines vertybes išpažįstanti tarptautinė bendruomenė ir kitos iš totalitarinio režimo gniaužtų trokštančios išsivaduoti tautos. Mes privalome prisiminti šią dieną kaip mūsų istorinę pergalę ir ja didžiuotis. Tai mūsų XX amžiaus Žalgirio mūšis“, – sako Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktorius Ronaldas Račinskas.

Sausio 13-osio rytą visoje Lietuvoje tradiciškai uždegamos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą, pergalę prieš brutalią jėgą ir mūsų vienybę.

Organizatoriai tikisi, kad kartu visoje Lietuvoje degdami žvakutes akcijos dalyviai pajus nors dalelytę to vienybės jausmo, kuris apjungė tautą 1991-ais.

Tai buvo Tautos pergalė. O Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus – nepriklausomybės kovų savanoriai, pokario partizanai ir rezistentai – tai ir šiandieninė karta, užaugusi nepriklausomoje Lietuvoje, tai ir jų vaikai, kurie gyvens ir kurs ateities Lietuvoje.

Organizatoriai kviečia žiniasklaidos atstovus atvykti į minėjimo renginį Vilniaus Antakalnio gimnazijoje (Antakalnio g. 29). Čia pilietiškumo pamokoje kieme prie Laisvės laužo dalyvaus ir kartu su mokiniais žvakutes uždegs Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Po pilietiškumo pamokos (maždaug 9.00 val.) Antakalnio gimnazijos ir progimnazijos mokiniai kartu su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais iškilmingoje eisenoje žygiuos į Antakalnio kapines pagerbti ant pergalės aukuro savo gyvybes padėjusius Laisvės gynėjus. Prie jų kapų mokiniai ir kariūnai iš žvakučių sudėlios žodžius „VIENYBĖ“, „PERGALĖ“, “LAISVĖ”.

Prie iniciatyvos visoje Lietuvoje prisijungusių mokyklų ir kitų įstaigų bei organizacijų sąrašą galite rasti https://www.komisija.lt/renginiai/kvieciame-dalyvauti-pilietineje-iniciatyvoje-atmintis-gyva-nes-liudija-3/

Šią pilietiškumo iniciatyvą Tarptautinė komisija organizuoja kasmet nuo 2008 metų. Ji yra „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą jums maloniai suteiks:

Ronaldas Račinskas (8-698-42330) – Komisijos direktorius;

Ingrida Vilkienė (8-618-47475) – Komisijos švietimo programų koordinatorė;

Apie minėjimo renginį Vilniaus Antakalnio gimnazijoje Jums papildomos informacijos suteiks gimnazijos direktorė Anželika Keršinskienė (8-676-53847)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių