Pirmieji žiedai turguje traukė akį

Gėlininkas V. Žilvys skubėjo skelbti žinią apie pražydusį pavasarį.

Gėlininkas Vincas Žilvys iš Girininkų praėjusį šeštadienį į Gargždų turgų atvyko su savo ūkyje užaugintomis našlaitėmis. Jos priminė, kad pavasaris įsibėgėja ir netrukus visi sukrus puošti savo aplinką.


Pirmieji žydintys gėlių daigai traukė pirkėjų akį, bet ne piniginę. Daugiausia moterys teiravosi, kiek šiemet kainuoja našlaitės. Už smulkiažiedžių daigą gėlininkas prašė 70 centų, o iš namų sakė parduodantis 10 centų pigiau. Svyrančios našlaitės keras kainavo 8 eurus (pernai 7 Eur). Pirmą kartą šį pavasarį savo gėlių atvežęs V. Žilvys sakė, jog stambiažiedės našlaitės šiltnamyje dar nežydi. Bet tądien turguje viena gėlininkė mėgėja siūlė ir šių, 50 centų kainuojančių, sakė užauginusi savo sklype.
Pirkėjai tik grožėjosi pirmaisiais našlaičių žiedais – jiems labiau rūpėjo bulvės ir grūdai. „Viskas brangsta, – dejavo žmonės. – Pernai rudenį maišas grūdų kainavo 10 Eur, o dabar – 21 Eur. Ar žiemą juos kūlė?“ Už bulvių kilogramą ūkininkai prašė 90 centų – 30 centų brangiau nei rudenį. Savo užaugintas bulves turguje pardavinėjančiųjų nebuvo daug. Ūkininkai negalėjo prognozuoti, kiek kainuos naujo derliaus kilogramas: trąšos pabrangusios keleriopai.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių