Po svarstymo pritarta papildomiems elektroninių cigarečių prekybos ribojimams

Seimas po svarstymo pritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės ir Sveikatos sistemos įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama drausti rinkai tiekti elektronines cigaretes ir pildykles, turinčias pridėtinio kvapo ar skonio, išskyrus tabako.

Pasak projekto iniciatoriaus Seimo nario Vytauto Kernagio, įstatymų pakeitimai parengti atsižvelgiant į platintojų interpretuojamą sąvoką „tabako skonis ir kvapas“ ir besitęsiančius elektroninių cigarečių pardavimus su juntamais tabako priedų deriniais: vaisių, uogų, prieskonių, alkoholio, karamelės, mentolio ar vanilės.

Pagal projektą, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vadovaudamasi moksliniais tyrimais pagrįstais įrodymais ar kitų šalių kompetentingų institucijų gerąja praktika, turėtų sudaryti konkrečių leidžiamų naudoti cheminių medžiagų, suteikiančių elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių skysčiui tabako skonį ir kvapą, sąrašą. Tai, pasak pataisų rengėjų, neleistų ekonominės veiklos vykdytojams apeiti įstatymo draudimų ir apribotų galimybę tiekti rinkai elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles, turinčių tam tikro ne tabako kvapo ar skonio savybių.

Pakeitimais taip pat ketinama apriboti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių, kurių skystyje nėra nikotino, dydį. Pagal naujas nuostatas šis dydis negalės viršyti 10 mililitrų. Toks maksimalus dydis šiuo metu galioja elektroninėms cigaretėms ir jų pildyklėms su nikotinu.

Sveikatos sistemos įstatymo pataisomis siekiama praplėsti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento funkcijas ir jam suteikti teisę atlikti kontrolinius pirkimus. Departamentui nebūtų prievolės iš anksto pranešti apie sprendimą atlikti neplaninį patikrinimą, be to, jis galėtų neatlygintinai imti ir tirti prekių, produkcijos, žaliavų ar kitų medžiagų mėginius ar pavyzdžius.

Po svarstymo už teisės aktų pakeitimus (projektai Nr. XIVP-2590(3), Nr. XIVP-2591(2) balsavo 104 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 10 parlamentarų. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių