Po vištos sparnais – kačiukai

„Mūsų ūkelyje vyksta maži stebukliukai: apsivaikavus katei nuo pat pirmos dienos višta ėmė globoti kačiukus. Saugo juos nuo visų paukščių, vaikų, o labiausiai – nuo katės“, – rašo gribžiniškis Virginijus Kiaulakys.

Iki tol lizde kiaušinius dėjusi višta vieną rytą, panašiai prieš dvi savaites, jame rado keturis kačiukus ir kaip gera mama apglėbė juos savo sparnais. Murkliukai tik kyščioja galveles, o norėdama juos pamaitinti katė vištos vejama spūdina šalin. „Kai ateina katė, kad galėtų pamaitinti, paimu vištą ir paleidžiu lauke prie kitų. Bet ji tik žiūri į tvartą ir taikosi kuo greičiau įsprukti. Nerūpi jai nei grūdai, nei žolė“, – pasakojo Milda Kiaulakienė, sunerimusi, kad rūpestingoji višta iš bado nenusigaluotų, nes kasdien darosi vis lengvesnė.

Nupirkę viščiukų ūkininkai tikėjosi, jog motiniškoji višta nustos rūpintis kačiukais ir savo meilę skirs viščiukams. Deja, kiaušinių nebededa, prie viščiukų neina, tik tupi apglėbusi kačiukus. Šeimininkai pabandė šiuos perkelti į kitą vietą ir taip sugrąžinti įprastą tvarką. Nepavyko: višta kačiukus susirado, ir šie vėl šildosi po jos sparnais.

Ūkininkai su šypsena stebi tokią globą ir, kaip patys sako, žaidžia: tai uždaro atskirai vištą, kad katė prie kačiukų prieitų, tai ją paleidžia, kai katė iš tvarto išeina.

Laima ŠVEISTRYTĖ

V. KIAULAKIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių