Podologė ragina nekentėti skausmo

Podologė J. Šniukštienė ragina ne kentėti skausmą, o kreiptis į probleminių pėdų specialistus. Gargžduose, Kastyčio g. 4, II a., pėdų priežiūros kabinete, ji ne tik atlieka manikiūrą ir pedikiūrą, bet ir šalina nuospaudas, sutvarko įaugusius nagus. Tel. pasiteirauti 8 698 38420.

Manikiūro ir pedikiūro paslaugas Gargžduose teikia daug šios srities specialistų. Tačiau gargždiškės Jolantos Šniukštienės įkurtame pėdų priežiūros kabinete paslaugų spektras kur kas įvairesnis. Ne vien miesto ir rajono, bet ir visos Vakarų Lietuvos gyventojai į ją kreipiasi ir dėl nuospaudų bei įaugusių nagų. Žinoma, ji atlieka ir manikiūrą, ir pedikiūrą.

Sprendžia problemą

„Jei turite problemų su pėdomis, neužsiimkite savigyda, ieškokite specialisto“, – nuoširdžiai pataria podologė J. Šniukštienė. Vokietijoje ir Ukrainoje žinias gilinusi gargždiškė įsitikinusi, kad daugeliu atvejų problemą padės išspręsti pėdų priežiūros specialistas, o jei reikės ortopedo ar chirurgo konsultacijos, nukreips pas mediką.

„Dažnai į pėdų priežiūros kabinetą atėję klientai prisipažįsta, kad ilgai kentė nuospaudų keliamą nepatogumą ir skausmą arba atidėliojo kreiptis dėl įaugusių nagų. Kiti net vartojo vaistus nuo grybelio, nors juo net nesirgo. Jeigu turite bėdų dėl pėdų, jums neužteks vonelių, pleistriukų ar atlikti standartinį pedikiūrą – reikės pėdų priežiūros specialisto pagalbos“, – pasakojo podologė J. Šniukštienė. Procedūros, kurias ji atlieka, visiškai neskausmingos. „Aš ne medikė ir neoperuoju, bet turiu įrankius, kuriais be skausmo ir be intervencijos galiu pašalinti nuospaudas, sutvarkyti įaugusius nagus“, – sako J. Šniukštienė, klientams paaiškinanti ir priežastis, kurios sukelia pėdų bėdas. Nuospaudos, pasak jos, nesusiformuoja per dieną. Tai esąs ilgas procesas, kai pakinta, deformuojasi pėdos kaulai. Kuo anksčiau žmogus kreipiasi, tuo didesnė esanti tikimybė, kad padės ir prevencinės priemonės – įdėklai, preparatai, kremai.

Formą keičia sąsagomis

„Jei įaugo nagas, reikia ieškoti priežasties. Pats jauniausias mano klientas – 6 mėnesių kūdikis. Ką tik gimusių kūdikių nagučiai yra šiek tiek susisukę. Daug mamų klausia, kaip tokį nagą kirpti. Reikia kirpti tiesiai ir šiek tiek paapvalinti kampučius. Bet jei abejojate, bijote, ateikite, padėsiu“, – sako J. Šniukštienė.

Pasak jos, įaugusių nagų problema būdinga ir daugeliui suaugusių žmonių. „Vieni kreipiasi į medikus, kurie chirurginiu būdu šalina įaugusį nago kraštelį. Tačiau nagas atauga ir vėl vargina ta pati bėda. Reikia pakeisti nago formą“, – aiškina podologė, rekomenduojanti klientams Vokietijoje gaminamas sąsagas. Jos veikia kaip dantų breketai. „Iš titaninės vielos padaryta sąsaga suformuoja taisyklingą nago formą, kad jis nebeįaugtų. Sąsagos labai veiksmingos, bet uždėjus teks stebėti kas mėnesį, tačiau chirurginio būdo nebereikės“, – sako pėdų priežiūros specialistė. Pasitaiko, kad nago plokštelė nukenčia dėl traumos ir ypač moterys dėl to kompleksuoja. Tokiu atveju podologė gali suformuoti identišką nago plokštelę, naudodama vokišką antibakterinių savybių turinčią medžiagą. Ji ragina visus atkreipti dėmesį, kad atliekant pedikiūrą ant pėdų būtų tepamas ne bet koks, o antibakterinių savybių turintis gelis. Priešingu atveju gali prasidėti uždegimas ir net išsivystyti grybelis.

Darbo rinkos mokymo centre Klaipėdoje būsimiems problemiškų pėdų priežiūros specia­listams paskaitas metus skaičiusi J. Šniukštienė suprato, kad jai labiau patinka praktinė veikla ir grįžo į savo darbo kabinetą Gargžduose. „Džiaugiuosi galėdama padėti klientams, todėl nesigėdykite savo kojų, nekentėkite skausmo, nesigydykite vaistais, jei nežinote, ar jie reikalingi, o ateikite į pėdų priežiūros kabinetą“, – kviečia J. Šniukštienė.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content