Poilsis prie vandens: kuo tai naudinga organizmui?

Vanduo – bespalvis, bekvapis, beskonis, tačiau… nepakeičiamas! Be maisto, teoriškai, galėtume išgyventi iki mėnesio, o tik nedaugelio mūsų organizmas būtų pajėgus ištverti daugiau nei tris paras be vandens. Tuo galima įsitikinti karštomis vasaros dienomis, kai jaučiame nenumaldomą troškulį. Tačiau ši, rodos, paprasčiausia mums žinoma medžiaga turi ypatingų cheminių, biologinių bei fizikinių savybių. Taigi, vanduo būtinas ne tik kaip geriamas skystis, tačiau ir kaip poilsio vieta.

Poilsio prie vandens nauda

Mūsų kūne toks didžiulis vandens kiekis egzistuoja ne be reikalo. Organizmas yra prisitaikęs išnaudoti kiekvieną jo dalelę, savybę. Tačiau, kaip minėta, labai svarbu vandenį ne tik gerti, bet ir leisti laisvalaikį šalia jo: ežero, upės, jūros, karjero…

Norint kokybiškai pailsėti, būtina rinktis laiką gamtoje, nes miesto šurmulyje – ramybės nebus. Poilsis prie ežero – vieta, kur pajusite gamtą, ramybę, o keliaudami su vaikais suteiksite jiems galimybę patirti naujus nuotykius.

Pramogų vandenyje poveikis žmogaus organizmui – įvairiapusis ir sudėtingas. Vanduo veikia savo temperatūra ir mechaniškai. Vanduo pasižymi dideliu šilumos laidumu bei šilumos imlumu ir konvekcija. Vandens terminis poveikis ryškus ir greitas, tiesiogiai ir refleksiškai veikiantis organizmo gyvybines funkcijas. Ši medžiaga odos receptoriais sukelia hemodinamikos pokyčius. Būtent todėl po vandens pramogų žmogaus kūnas atsipalaiduoja iki maksimumo, dingsta arba sumažėja nemiga. O jei vandenyje dar ir aktyviai plaukiojate – labai intensyviai dirba vidiniai kūno raumenys, kurie įprastai būna aptingę. Tad plaukimas veikia kaip LPG masažas, kuris išjudina giliuosius audinius.

Kvėpavimas ir jūra

Sakoma – savaitė poilsio prie jūros prilygsta mėnesiui atostogų prie bet kokio ežero. Pajūrio oras nuo seno žinomas ne tik kaip sveikas sanatorinis klimatas, suteikiantis atgaivos kūnui, bet ir kaip naudingas mūsų skydliaukei. Ji nėra autonominis organas, todėl ją veikia viso organizmo būklė ir iš nervų sistemos ateinantys signalai. Tačiau skydliaukės ligomis sergantys žmonės pajūrio orą pirmiausiai vertina kaip skydliaukei labai vertingą jodo šaltinį.

Teigiama, kad jodo koncentracija pajūrio ore didžiausia saulei leidžiantis, ypač rugpjūčio mėnesį. Esą tuo metu po saulėlydžio labai sveika kuo ilgiau vaikščioti pajūriu. Todėl romantiškas saulės palydėjimas, šiltą rugpjūčio vakarą – labai sveikas sprendimas sveikatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių