Politikų štabuose permainingos nuotaikos: ir džiaugsmas, ir nusivylimai

Kovo 5-osios vakare, užsidarius Klaipėdos rajono rinkimų apylinkėms, duris atvėrė partijų štabai, kuriuose apsilankė „Bangos“ korespondentai ir pasiteiravo, kaip jaučiasi kandidatai į merus ir Tarybos narius. Vieni demokratijos šventę minėjo iš širdies, kiti santūriai stebėjo pirmuosius balsavimo rezultatus.


Rezultatų prognozuoti neskubėjo
Gargžduose, Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos rajono būstinėje, po 20 val. „Bangos“ korespondentus pirmiausia pasitiko kandidatė į merus Ligita Liutikienė. Nedidelėje, jaukioje patalpoje netrūko bendražygių klegesio, susirinkusieji vaišinosi užkandžiais, saldumynais. Viename iš būstinės kabinetų nuo sienos žvelgė Algirdo Brazausko fotografija, greta – Klaipėdos rajono žemėlapis. Politikė rezultatų prognozuoti nesiėmė. „Bet kuriuo atveju būsime dėkingi rinkėjams“, – plačiai šypsodamasi teigė pašnekovė.
„Tautos ir teisingumo“ partijos vedlys Klaipėdos rajone Sigitas Karbauskas po 21 val. smagiai nusiteikęs pirmųjų rinkimų duomenų laukė kaimo turizmo sodyboje „Bočiaus troba“, prie vaišėmis nukrauto stalo. Pasiteiravus, kokia šiuo metu politiko nuotaika, ar pakili, S. Karbauskas atsakė: „Jos nebuvo sumažėjusios, nebuvo jokio jaudulio, kadangi esam biškį išskirtinė komanda, kuriai baisiai tų kėdžių nelabai reikia, tai va ta vieta gal yra geresnė, todėl mums leidžia atsipalaiduoti“ (kalba ir stilius netaisyti – aut. past.) Pokalbio metu prie kandidato priėjusi bendrapartietė neslėpė jaudulio: „Antrą vietą laikom.“ „Smulkmena“, – lakoniškai atsiliepė politikas ir palinko prie kompiuterio atidžiau analizuoti rinkimų duomenis.


Vyravo pergalės nuojautos
Liberalai rinkimų vakarą tradiciškai rinkosi restorane „Lijo“. Kandidatą į merus Justą Ruškį aplankėme, kai jau pradėjo aiškėti pirmieji rezultatai, bendražygiai nuotaikingai diskutavo prie staliukų žvelgdami į didelį projektoriaus ekraną. „Mes prašėm, kad visi ateitų be antrų pusių, nes kitaip netilptume“, – šmaikštavo liberalė Audronė Balnionienė. Apsuptas bendraminčių, J. Ruškys spinduliavo gerą nuotaiką ir džiaugėsi, kad gavo balsų tose apylinkėse, kur anksčiau negaudavo nieko. Galutinis rinkimų rezultatas – 4 090 rinkėjų balsų lėmė, kad J. Ruškys dėl mero posto kovos antrajame ture.
Veiviržėnuose, Klaipėdos rajono amatų centre, vakarojo kandidatas į merus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus lyderis Bronius Markauskas su smagiai, bet tuo pačiu ir darbingai nusiteikusia komanda. Rinkimų štabe vyravo itin geros nuotaikos: jau pasirodžius pirmiesiems rinkimų rezultatams aiškėjo pergalinga tendencija. Rezultatai tuoj pat buvo smulkiai aptariami, itin buvo laukiama didžiųjų rinkimų apylinkių duomenų. Ant vaišių stalo puikavosi pyragai, vieno kąsnio sumuštinukai, garavo kava, arbata. Kalbantis su B. Markausku dar nebuvo aiškūs galutiniai rinkimų rezultatai, duomenys rodė, kad jo pirmavimas yra akivaizdus. Vėliau paaiškėjo, kad B. Markauskas gavo net 10 678 rinkėjų balsus, tačiau galutinei pergalei pritrūko vos 222. Tad kovo 19-ąją teks varžytis antrajame ture su liberalu J. Ruškiu. B. Markauskas rinkimų vakarą neslėpė pasididžiavimo savo komanda, kaip vėliau paaiškėjo, pelniusia net 11 mandatų, ir negailėjo jiems pačių geriausių žodžių.


Sekmadienis – pomėgiams
„Bangos“ žurnalistė aplankytuose štabuose teiravosi, ką svarbią dieną veikė kandidatai į merus. L. Liutikienė sekmadienį praleido namie su šeima. Pasak jos, per rinkimų kampaniją teko daug laiko paaukoti agitacijai ir pasiruošimui, todėl moteris norėjo pabūti su artimaisiais. S. Karbauskui ši diena buvusi įprasta: įvairūs buities darbai, informacijos stebėjimas socialiniuose tinkluose. J. Ruškys su žmona susitvarkė namus, nes aktyvi veikla ir pasikeitusios šeimos aplinkybės buitį nustūmė į antrą planą. B. Markauskas rinkimų dieną paskyrė savo pomėgiui – žvejybai. „Norėdamas pailsėti, galvą pravėdinti, nutariau pažvejoti. Čia pat, netoli Minijoje“, – pasakojo politikas.


Pirmadienis išaušo skirtingas
Rinkimų audroms aprimus pirmadienį pasiteiravome, ar buvę kandidatai į merus patenkinti rezultatais. Jų atsakymai buvo persmelkti įvairiausiomis emocijomis. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Edmundas Zbarauskas atsakė esą norai būna didesni už galimybės, bet rezultatai patenkinami. Beje, demokratų komanda sekmadienį vakarojo Drevernoje. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Vytautas Tamašauskas, su komanda sekmadienio vakarą leidęs Stragnuose, telefonu „Bangai“ atsakyti nepanoro ir paprašė atsiųsti klausimus raštu. „Siekiant pergalės rinkimuose visada norisi maksimalių rezultatų. Gerbdamas rinkėjų valią linkiu laimėjusiems kuo geresnių darbų Klaipėdos rajono labui“, – tokį raštišką atsakymą redakcijai suformulavo V. Tamašauskas. J. Ruškys džiaugėsi ne tik patekęs į antrąjį rinkimų turą, bet ir liberalų sėkme Tarybos mandatų dalybose, mat vietoje šioje kadencijoje turimų 4 mandatų, liberalai iškovojo 6. S. Karbauskas pralaimėjimo nesureikšmino. Pasak politiko, žmonės pasirinko stabilumą, siekdami išvengti skandalų. „Rinkėjai taip nusprendė“, – nedaugžodžiavo jis. L. Liutikienės balse skambėjo nusivylimas: rezultatai nėra tokie, kokių buvo laukiama. „Pirmiausia gerbiu rinkėją už išreikštą valią. Skaičiai patys kalba už save, nesame džiugiai nusiteikę“, – neslėpė socialdemokratė. Pirmadienį politinio komiteto „Bendrai geriau“ iškeltas kandidatas Vaclovas Macijauskas į žurnalistės skambučius neatsiliepė.
„Tikėjausi gerų rezultatų. Mūsų LVŽS komanda stipri, žmonės joje – žinomi, ir gauti 11 mandatų yra pelnytas rinkėjų pasitikėjimas“, – komentavo B. Markauskas.

Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių