Prekės grąžinimas, kaip išvengti nesklandumų

Dažniausiai netikus vienam ar kitam daiktui galima jį nunešti atgal į parduotuvę ir užpildžius specialią formą atgauti sumokėtus pinigus. Tačiau perkant internetu viskas bus kiek kitaip, kadangi nuvykti į realią parduotuvę ne visuomet bus patogu. Bet tai tikrai nereiškia, kad teks susidurti su kažkokiais sunkumais. Kadangi visas procesas yra ne ką sudėtingesnis, negu grąžinant realiai. Tačiau tiek vienu, tiek ir kitu atveju labai svarbu pasidomėti visomis sąlygomis dar prieš perkant.

Ne visuomet pavyks atgauti sumokėtus pinigus

Nors daugumai įprasta, jog netikęs drabužis arba kažkuris kitas daiktas gali būti atiduotas atgal pardavėjui, tačiau taip yra tikrai ne su visais daiktais. Kadangi kai kurie iš jų laikomi negrąžintinai. Šis sąrašas yra oficialiai patvirtintas ir galioja visiems pardavėjams. Nors kai kurie iš jų gali vis tiek priimti tokią prekę atgal, tačiau to daryti tikrai neprivalu. Ir ši taisyklė liečia spaudos leidinius, apatinį trikotažą, elektronikos prekes.

Tačiau situacija iš esmės pasikeičia, jeigu įsigytas daiktas turi gamyklinį broką arba kažkokį kitą defektą. Tokiu atveju pardavėjas privalo jį pakeisti kitu arba grąžinti pirkėjui jo sumokėtus pinigus. Taip pat ši taisyklė galioja ir transportavimo metu pažeistiems pirkiniams. Ir jų grąžinimas neturėtų sukelti kažkokių didesnių problemų.

Taip pat pinigų nereikėtų tikėtis, jeigu nusprendėte, jog įsigytas daiktas netinka, po ilgesnio laiko. Dažniausiai taikomas 14 dienų grąžinimo terminas, tačiau kai kuriais atvejais jis gali būti ir lankstesnis. Kadangi labai daug priklauso nuo pačių pardavėjų. Bet praleidus oficialų terminą pardavėjai nėra įpareigoti priimti jūsų pirkinio. Nebent tam būtų kažkokios kitos priežasties, susiję su jo kokybe.

Ar sudėtingas grąžinimas internetu?

Tai neturėtų sukelti kažkokių sunkumų, kadangi procesas yra labai paprastas ir pritaikytas kiekvienam pirkėjui. Žinoma, priklausomai nuo parduotuvės jis gali kažkiek skirtis. Kadangi vienu atveju reikės pildyti internetinę formą, kitu atveju tiesiogiai susisiekti su pardavėju, o kartais gali tekti pasinaudoti ir tarpininkų paslaugomis. Kadangi kai kurie pardavėjai naudojasi šioje srityje bei su logistika dirbančių įmonių siūlomomis paslaugomis. Bet tokiu atveju pirkėjui viskas bus dar paprasčiau.

Taigi, ką reikės padaryti norint, kad prekės grąžinimas būtų sėkmingas, tai užpildyti specialią formą ir išsiųsti netikusį pirkinį. Kai kuriais atvejais jį reikės perduoti į namus atvykusiam kurjeriui. O kartais jį bus galima palikti ir arčiausiai namų esančiame paštomate. Toks variantas laikomas vienu iš patogiausių, kadangi pirkėjui nereikia derintis laiko ir daiktą palikti paštomate jis gali praktiškai bet kuriuo metu.

Po kiek laiko galima tikėtis išleistų pinigų?

Konkretaus ir tikslaus termino dažniausiai nebūna, kadangi jis labai priklauso ir nuo pačių pardavėjų. Tačiau dažniausiai pinigų grąžinimas įvyksta per 14 – 30 dienų po prekės išsiuntimo. Todėl, jeigu teks kažkiek palaukti, nerimauti nereikėtų. Bet jeigu tai užsitęsia, tuomet galima pabandyti susisiekti su pardavėju ir išsiaiškinti situaciją. Nors iškilus kažkokiems nesklandumams ar netikslumams dažniausiai patys pardavėjai stengiasi susisiekti ir išspręsti iškilusią problemą. Tad nesklandumų neturėtų būti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content