PRIEKULĖ SKELBIA KULTŪROS SAVAITĘ

Priekulės kultūros centras ir Gargždų krašto muziejaus filialas Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus gegužės 18-21 dienomis pristato gausią renginių programą Priekulėje. Organizatoriai kviečia nubudusioje gamtoje švęsti pavasarį ir kultūrą!

Gegužės 13-oji buvo skirta tarptautinei muziejų nakčiai paminėti, diena vėliau  Vilniuje pradėtas kasmetinis 59-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Iki pat gegužės pabaigos visoje Lietuvoje savo kūrybą skaitys Lietuvos ir užsienio poetai, vyks vakaronės, koncertai, knygų sutiktuvės, kiti renginiai. O savaitgalį viešose miestų ir miestelių erdvėse karaliaus „Gatvės muzika“. Tad ir Priekulėje šią savaitę netrūks įvairiausių kultūros renginių.

Minint Tarptautinę muziejų dieną, gegužės 18 d. 18 val. Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus  kviečia susiburti Klaipėdos rajone gyvenančius ir kuriančius poetus. Šis renginys pradės Priekulės kultūros centro ir Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus bendrai sugeneruotą KULTŪROS SAVAITĖS Priekulėje programą.

GEGUŽĖS 18 D., KETVIRTADIENĮ

18 val. Poezijos skaitymai Ievos Simonaitytės muziejaus kiemelyje (Vingio g. 11, Priekulė)

Idėja sukviesti bendraminčius Ievos Simonaitytės vasarnamio kiemelyje kilo netoli Priekulės gyvenančiai poetei Gerdai Jankevičiūtei. Be aštuonias poezijos knygas išleidusios G. Jankevičiūtės į Simonaitytės sodelį eilėraščių skaityti atvyks Vincas Petraitis, Rasa Rimeikienė ir kiti Klaipėdos krašto poetai. Skaitymuose laukiami ir literatų klubo „Potekstė“ nariai. Galbūt susipažinsime ir su rašančiais Priekulės miestelio gyventojais. Renginio muzikinę atmosferą kurs grupė „Poezijos medžiotojai“.

Svarbiausias vakaro tikslas – nevaržomai dalintis kūryba. Laukiami visi, kurie rašo, skaito, domisi poezija ir nori savo mintis bei jausmus atverti kitiems.

Daugiau informacijos:  https://fb.me/e/3U9fwkdMu

GEGUŽĖS 20 D., ŠEŠTADIENĮ

11:30 val. Gatvės muzikos diena Priekulėje „Tarp mūsų viskas skamba“

Prie Gatvės muzikos dienos pirmą kartą jungiasi ir Priekulė. Tikimasi, jog pirmasis kartas pateisins ir dalyvių ir žiūrovų lūkesčius ir tai taps dar vienu Priekulės tradiciniu akcentu.

Gatvės muzikos diena (GMD) jau 17-tą kartą skambės visos Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Priekulės kultūros centro organizuojama gyvo garso šventė, gegužės 20 d., įsilies į miestelio savaitgalio ritmą.

Programoje laukia, ne tik pavieniai pasirodymai, bet visus labai kviečiame burtis į Priekulės orkestrą ,,Tarp mūsų viskas skamba“. Orkestro instrumentai – nuo šaukšto iki …. . Griebkite šaukštą, puodą ar varpelį ir visi drauge 15.00 val. prie Ievos Simonaitytės paminklo, sugrokime vasaros starto himną.

Daugiau informacijos: https://fb.me/e/YGGGHe6B

18 val. Kino vakaras Ievos Simonaitytės muziejaus kiemelyje (Vingio g. 11, Priekulė)

Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus kviečia per kiną pažinti savo krašto autentiškumą ir prisiminti įdomias istorijas. Specialiai atrinktoje filmų programoje galėsite susipažinti su Jurgio Juliaus Justo Zauerveino asmenybe. Filmas „Žmogus mokėjęs 75 kalbas“ pasakoja apie neturtingo kunigo sūnų – Jurgį Julių Justą Zauerveiną Girėną. Zauerveinas buvo aktyvus lietuvių, gyvenančių Rytų Prūsijoje, judėjimo dalyvis. Pagal jo eiles „Lietuvninkai mes esam gimę“ sukurtas ir dažnai Klaipėdos krašte giedamas Mažosios Lietuvos himnas.

Antrasis vakaro filmas nors ir neturi tiesioginio sąlyčio su Klaipėdos kraštu, tačiau jo siužetas ir situacijos labai artimos ir šiam regionui. Dokumentinio filmo „Močiute, Guten Tag!“ autorės dvi seserys – režisierė ir fotografė – leidžiasi į močiutės praeitį, kupiną neatsakytų klausimų. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu klausimų tik daugėja, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitveria tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti? Laukia ilga kelionė, kur keliaujama dvejomis kryptimis: kito žmogaus ir savęs link.

Kino vakarą vainikuos kultūros paveldo fondui ir Lietuvos kino klasikai priklausantis filmas „Elzė iš Gilijos“. Režisieriaus Algimanto Puipos vaidybinis filmas sukurtas Priekulėje gyvenusio Rytprūsių rašytojo Ernsto Wicherto (1831–1902) apysakos „Šaktarpis“ motyvais.

Daugiau informacijos:  https://fb.me/e/3U9fwkdMu

GEGUŽĖS 21 D., SEKMADIENĮ

16 val. Komiška drama ,,Lengva pažintis“ Priekulės kultūros centre (Turgaus g. 4, Priekulė)

Priekulės kultūros centras atveria naujovę visiems kultūros centro lankytojams – TELESKOPINĘ ŽIŪROVŲ LOŽĘ. Siekiame, jog , kultūros centras kokybiškai atlieptų ne tik aukštą meninį lygį, bet ir žiūrovai ateinantys stebėti renginių, teatro premjerų, ar koncertų, patirtų maksimaliai profesionalų efektą. 184 kėdžių mobilioje tribūnoje stebėdami pasirodymus amfiteatro tipo kėdėse, jausitės komfortiškai ir patogiai.

Tapkite pirmieji ją išbandę ir mėgaukitės, specialiai šia proga atvykstančios aktorės,  Linos Rastokaitės žavesiu, Klaipėdos pilies teatro spektaklyje ,,Lengva pažintis“ (režisierius Alvydas Vizgirda). Tai juokinga ir kartu liūdna istorija apie tai, kaip… Vyras ir moteris susitinka tuščiame viešbučio restorane. Bet pažinties iniciatorė šįkart yra moteris. Kas ji ir ko nori iš nepažįstamo žmogaus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių