Priekulėje šventinį gruodį dėsis neregėti negirdėti dalykai

Kultūros centras stengsis atliepti krašto identitetą

Aut. nuotr.: Priekulės kultūros centre vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavo centro direktorė R. Steponavičienė, teatro „Lino Lėlės“ režisierius L. Zubė, režisierius D. Savickis, renginių organizatorės E. Zolotova, V. Asnauskienė.

Priekulės kultūros centre tvyro šventinės nuotaikos: pastato hole žybsi tikrų eglučių miškas, o darbuotojų kūrybiška komanda trečiadienį spaudos konferencijoje nuotaikingai atskleidė prieškalėdinių renginių gruodžio mėnesį programą. Jų sąrašas įspūdingas ne tik kiekybe, bet ir kokybe: pinasi įvairūs žanrai, atsižvelgiama į žiūrovų, dalyvių poreikius. Šventinį mėnesį vainikuos 28 d., kai Kultūros centre pasirodys vietos kolektyvai.


Agluonėniškių švytintis sodas
Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė spaudos konferencijoje pirmiausia pasidžiaugė, kad lapkričio mėnuo buvo ypač darbingas. Buvo įgyvendinta mokslinė konferencija, skirta Ievos Simonaitytės atmintiniems metams, taip pat Lietuvos kariuomenės dienai sulaukta Karinių jūrų pajėgų orkestro su nuostabiais solistais iš Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro. „Džiaugiamės, kad verslo ir savivaldos konferencija iš Gargždų persikėlė į Priekulę“, – praėjusio mėnesio svarbiausius renginius apibendrino centro vadovė.
Priekulės kultūros centro šventinių renginių startas – gruodžio 4 d. Agluonėnuose. „Nuo 17 val. jau šurmuliuos mugė ir bus įžiebtas Agluonėnų sodas. Tai vienintelis Klaipėdos rajone šviečiantis sodas, kurį bendruomenė puošia savo jėgomis. Koncertuos grupė „Trys draugai“, kurių muzika ir dainos skirtos visai šeimai. Nepamirškite šiltai apsirengti, kad visų nuotaika būtų gera“, – skatino režisierius Donatas Savickis.


Spektaklyje – duoklė šišioniškiams
Teatro mėgėjams taip pat ruošiama maloni staigmena – gruodžio 7 d. teatro „Lino Lėlės“ spektaklio šeimai „Šišion“ premjera. „Spektaklio idėja gimė Šilutėje, vasarą biblioteka kviečia kraštiečius, juos pristato kaip iškilius žmones. Man tada kilo mintis: kaip čia mes galim maudytis šlovės spinduliuose, o tie vietiniai gyventojai, kurie sovietmečiu, ypač pokariu kentė pažeminimą, tie, kurie buvo tarsi atstumtieji, o kaip jie? Esu gimęs šiame krašte, bet nesu tikrasis šišioniškis, tad sumąsčiau, kad turiu atiduoti duoklę jiems, tarsi susitaikyti su šišioniškiais, nors ir nebesančiais. Tai labai jautri tema. Man sunku pasakyti, kaip spektaklis atrodys, juk pats nematau iš šono, nes vaidinu. Tikiuosi, jog tai bus įvykis“, – džiaugdamasis, kad jo spektaklio idėją parėmė Kultūros taryba, kalbėjo režisierius Linas Zubė.
Priekulės kultūros centro darbuotojai sėkmingai integravosi į minėtą spektaklį: jo vaizdo projekcijų autorius yra Donatas Bielkauskas, o aktorių balsas yra šišioniškai kalbanti Virgina Asnauskienė.
Beje, minėtas spektaklis yra ne vienintelis Priekulės kultūros centro šventinėje programoje. Vaikai ir jų tėveliai laukiami 19, 20, 21 d. 18.00 val. Ernsto Vicherto teatro interaktyvioje pasakoje pagal Oskarą Vaildą ,,Laimingasis princas“.


Įžiebimo ceremonijoje – gėrio gūsiai
„Šventinis gūsis“, – Priekulės kultūros darbuotoja Ernesta Zolotova yra miesto eglės įžiebimo šventės programos pavadinimo autorė. Šventinės ceremonijos rengėjai visus dalyvius kviečia apsigaubti gerumu ir dalintis vieniems su kitais šiluma: ir tegu kiekvieno rankose skamba atsinešti kalėdiniai varpeliai. „Pagrindinėje kalėdinėje šventėje bandysime atliepti krašto identitetą“, – akcentavo R. Steponavičienė. Režisierius D. Savickis atskleidė, kad nuo Tyrų tako ateis didelė elnių „familija“, kuri kels smagias linksmybes, o tokių dar niekas nebūsiąs matęs. Be to, yra net slaptų žinių, esą apsilankys ir pats Kalėda.
Kalėdų pakylėjimo stebuklą sustiprins choras „Cantare“. Bus kalėdinių giesmių programa – gera bus jų klausytis su karštos arbatos puodeliu rankose.
Priekulės kultūros centro direktorė R. Steponavičienė atkreipė dėmesį, kad prieš šventę 18 val. visi kviečiami šv. Mišių į bažnyčią. Įdomu tai, kad eglutės įžiebimo šventė vyks būtent prie natūralios eglutės, kuri per 30 metų išauginta Ievos Simonaitytės skvere. Simboliška, kad renginys vyks būtent prie Mažosios Lietuvos metraštininkės, kuriai šiemet skirti atminti metai, skulptūros.
Eglės įžiebimo ceremonija iš biudžeto kainuos apie 1 500 eurų, anot direktorės R. Steponavičienės, visa kita – kolektyvo ir rėmėjų pastangomis.

Aut. nuotr.

Drevernoje festavos šišioniškai
„Drevernoje festavosim šišioniškai“, – gruodžio šventinius renginius apibūdino kultūros namų renginių organizatorė V. Asnauskienė. „Didelis džiaugsmas, kad pas mus šurmuliuos itin daug vaikų. Numatytos dvi edukacijos Klaipėdoje, o dar 6 – mūsų kultūros namuose, kuriose dalyvaus ir darželio vyresnioji grupė, ir Ievos Simonaitytės gimnazijos keturios pradinukų klasės. „Jie viską sužinos, kas yra šišioniška“, – garantavo V. Asnauskienė. Ji atskleidė, kad 10 d. į Dreverną į advento vakaronę atvažiuos žemaičiai ir ansamblio „Vėlingis“ vadovės Rūtos Vildžiūnienės „šulokai“, t. y. buvę jos mokiniai, taip pat dalyvaus Gargždų muzikos mokyklos Priekulės skyriaus folkloro ansamblis, vadovaujamas Reginos Tulickienės. Be to, dar bus įvairiausių edukacijų su meistrais pinant kalėdinius vainikus, darant žaisliukus.
V. Asnauskienė atkreipė dėmesį, kad ir Dreverna auginasi natūralią eglutę, kurią pernai padovanojo ūkininkai Vasiliauskai. Kol kas ji bus pati mažiausia kalėdinė eglutė rajone.
„Kartu su bendruomene rašėme projektą ir galėjome paremti Editos Barauskienės knygos „100 metų po vienu stogu“ išleidimą. Gruodžio 16 d. mes pristatysime šią knygą“, – į prasmingą renginį pakvietė V. Asnauskienė.

Vilija BUTKUVIENĖ

Priekulės kultūros centro gruodžio mėnesio „Šventinis gūsis“ renginiai

4 d. 17.00 val. Agluonėnuose – eglutės ir sodo įžiebimo šventė „Spindinčio kalėdinio sodo pasaka“
7 d. 18.00 val. Priekulės kultūros centre teatro „Lino Lėlės“ spektaklis šeimai „Šišion“ premjera (nemokamas)
8 d. 19.00 val. Priekulės miesto eglės įžiebimo šventė (prie I. Simonaitytės paminklo)
10 d. 15.00 val. Drevernoje – advento vakaras „Va ir atbėga baikštusis elnias“
19, 20, 21 d. 18.00 val. Priekulės Ernsto Vicherto teatro interaktyvi pasaka pagal Oskarą Vaildą „Laimingasis princas“ (Priekulės kultūros centre). Bilieto kaina vaikams 3 Eur, suaugusiesiems 5 Eur
27 d. 19.00 val. Priekulės kultūros centre „Žemaitukai“. Bilieto kaina 10 Eur
28 d. 19.00 val. Naujametis Priekulės kultūros centro meno kolektyvų koncertas „(Ne) paprastos istorijos“ (Nemokamas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių