Profesinio mokymo įstaigose – atvirų durų dienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su visomis profesinio mokymo įstaigomis organizuoja 2024 m. atvirų durų dienas, vyksiančias balandžio 12–13 d. 9–16 val. Į įstaigas mokiniai gali atvykti tiek lydimi pedagogų, tiek individualiai su savo tėvais. Rekomenduojama išankstinė registracija.

Kviečia aktyviai dalyvauti

Šis renginys skirtas plačiau supažindinti mokinius ir jų tėvus, mokytojus, karjeros specialistus su profesiniu mokymu ir jo galimybėmis, profesinio mokymo įstaigų erdvėmis ir infrastruktūra.

Kviečiamos bendrojo ugdymo mokyklos aktyviai dalyvauti atvirų durų dienose. Profesinio mokymo įstaigos renginio metu planuoja pasiūlyti įvairių interaktyvių veiklų, ypač patrauklių mokiniams – išbandyti norimą profesiją, aplankyti praktinio mokymo bazes, laboratorijas, simuliatorius, dalyvauti konkursuose ir kt.

Artėjant atvirų durų dienoms informaciją apie renginį kviečiama sekti interneto svetainėje

www.igykprofesija.lt. Profesinio mokymo įstaigos renginio programas skelbia ir savo interneto svetainėse.

Klaipėdos krašte – aštuonios

Klaipėdos mieste ir pajūryje yra aštuonios veikiančios profesinės mokyklos: Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras, Klaipėdos technologijų mokymo centras, Klaipėdos turizmo mokykla, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialas, Klaipėdos Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Šilutės profesinio mokymo centras, Skuodo amatų ir paslaugų mokykla.

Būtent šių įstaigų tinklalapiuose yra skelbiamos konkretizuotos atvirų durų dienų programos, nurodyti kontaktai registracijai. Akcentuojama, kad galima atvykti ne tik su pedagogais, bet ir su tėvais. Neatsitiktinai atvirų durų dienos yra organizuojamos ir šeštadienį (balandžio 13 d.).

Profesinėse mokyklose specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams pagal galimybes yra pritaikytos programos, taip pat yra galimos įgyti specialybės. Pavyzdžiui, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre mokiniai su specialiaisiais poreikiais gali įgyti floristo padėjėjo arba dažytojo tinkuotojo padėjėjo profesijas. Klaipėdos technologijų mokymo centre specialiųjų poreikių turintiems mokiniams taip pat galimos dvi specialybės: rankdarbių gamintojo ir dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjo.

Agnė Adomaitė

Asociatyvinė nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių