Projekto „JUDU 365“ veiklos atveria duris į vaikų turinčių negalią ir raidos sutrikimus fizinio aktyvumo įgūdžius

Remiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) duomenimis, manoma, kad 2020 m. Lietuvoje buvo 230 tūkst. negalią turinčių žmonių – 8 proc. visų gyventojų. Šiuo metu pastebima ypač aktyvi negalią turinčių žmonių sporto ir aktyvaus užimtumo plėtra, tačiau vis dar trūksta duomenų apie sportuojančių, dalyvaujančių sporto renginiuose žmonių, kurie turi negalią, skaičių. Nors negalią turinčių žmonių sportas ir fizinis aktyvumas tampa vis populiaresnis, sporto bazės atviresnės, dabar ypač didelis dėmesys turi būti skiriamas vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimui.

Įgyvendinant projektą „JUDU 365“, kurį vykdo nevyriausybinė organizacija „Neįgaliųjų sportininkų asociacija“ bendradarbiaudama su Klaipėdos rajono Dovilų pagrindine mokykla, yra siekiama didinti vaikų, turinčių negalią ar raidos sutrikimų, sveikos gyvensenos įgūdžius bei socialinę įtrauktį bendruomenėse, taip pat užtikrinti kokybiškas fizinio aktyvumo paslaugas Klaipėdos regione.

„Projektą pradėjome 2020 metais, jau šiandien galime pasidžiaugti pasiektais rezultatais. Mūsų organizuojamose kineziterapijos, jojimo terapijos, plaukimo užsiėmimuose jau dalyvavo daugiau nei 150 vaikų, iš kurių didžioji dalis turi negalią ar raidos sutrikimų. Norisi pasidžiaugti, kad glaudus mūsų organizacijos specialisčių ir Dovilų pagrindinės mokyklos komandos bendradarbiavimas atnešė gausių vaisių. Vaikai, kuriems buvo sunku įsitraukti į kasdienines ugdymo proceso veiklas, žaidimų grupes ar neformalias veiklas, jaučiasi drąsesni, kuria socialinius kontaktus ir tampa savarankiški bendruomenės nariai ir viso to pasiekėme įvairiomis ir nuosekliomis fizinio aktyvumo pratybomis“, – pasakoja projekto vadovė Ema Navickienė.

Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinėje mokykloje yra ugdomi daugiau nei 30 vaikų, turinčių negalią ar raidos sutrikimų. Ugdymo įstaigos direktorius Arūnas Grimalis pastebi, kad vaikų su raidos sutrikimais skaičius kasmet auga: „Nors mūsų mokykla siekia užtikrinti vaikams maksimaliai kokybiškas ugdymo paslaugas, tenka pripažinti, kad esamą poreikį sunku patenkinti, ypač tokiu atveju, kai kalbame apie papildomas paslaugas, kaip ergoterapijos ar kineziterapijos užsiėmimus.“

Projekto lėšomis buvo įsigytas inventorius fizinio aktyvumo veikloms vykdyti, apmokėtas projektų specialistų darbas ir surengtos dvi vasaros stovyklos.

Projektas „JUDU 365“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Bendra projekto vertė – 51 356,00 Eur, iš jų Sporto rėmimo fondo lėšos sudaro 46 220,40 Eur, bendruomenės lėšos – 5 135,60 Eur. Projekto įgyvendinimo pabaiga – 2022-08-31.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių