Radailiuose – namas aukštyn kojom

270 kv. m ploto septynių kambarių apverstas namas įrengtas šešių asmenų šeimai.

 

Į Radailius nuo šeštadienio plūsta naujovių mėgėjai ir turistai. Mat tądien atidarytas pirmasis Baltijos šalyse ir didžiausias Europoje apverstas gyvenamasis namas. Jis niekuo nesiskiria nuo įprastinio namo, tik tiek, kad jame apsilankę vaikščiosite ne ant grindų, o lubomis. Statinys apverstas ir iš išorės, ir iš vidaus: aukštyn kojomis sumontuoti visi baldai, įranga ir kitos interjero detalės.

Idėjos autorius, „Dino parko“ Radailiuose steigėjas A. Aušra su žmona.Ragina išeiti iš komforto zonos

Apversti namai ir rūmai yra itin populiarios pramogos visame pasaulyje. Nuo šiol norint išbandyti šią naujovę nereiks vykti į tolimąjį užsienį. Radailiuose veikiančiame „Dino parke“ atidarytas apverstas namas – tai ant stogo pastatytas namas, kuriame viskas apverčiama aukštyn kojomis, žaismingai sujaukiant mūsų kasdienę rutiną ir pojūčius. Ši relaksacinė pramoga skirta tiems, kurie pavargo nuo nusistovėjusios tvarkos ir įpročių. „Kiekvienas lankytojas išgyvena skirtingus, tik jam savotiškus jausmus. Būtent naujos, dar niekada neišgyventos emocijos bei potyris ir yra šio sumanymo tikslas. Siekiame, kad lankytojai iš naujo pažvelgtų į jiems, atrodo, įprastus, kasdienius dalykus, peržengtų savo komforto ribas, išsivaduotų iš kaustančios tvarkos ir įpročių“, – akcentavo idėjos autorius, „Dino parko“ Radailiuose steigėjas Andrius Aušra. Pasiteiravus, kaip kilo ši idėja, verslininkas atviravo, kad Lietuvos ir užsienio turistams reikėjo netradicinių pramogų. Tad susižavėjęs Austrijoje ir kitose šalyse matytais apverstų namų pavyzdžiais, jis ryžosi šią pramogą įsteigti ir Klaipėdos rajone.

Apgalvojo net smulkmenas

270 kv. m ploto, septynių kambarių namas įrengtas šešių asmenų šeimai. Aukštyn kojomis apverstame name statytojai paplušėjo kaip reikiant. Projektuodami namą, jo sumanytojai galvojo apie tradicinius šeimos, kurioje auga du vaikai bei kartu gyvena seneliai, poreikius. Įrengimui naudotos tradicinės medžiagos, kurtas įprastas šiuolaikinis interjeras. „Vis dėlto projektas nuo pat pradžios kėlė netradicinius iššūkius: buvo sunku studijuoti jo brėžinius, o įrengiant kambarius vis norėjosi juos nufotografuoti, nuotraukas apversti ir taip įvertinti, ko dar trūksta“, – dėstė A. Aušra. Jo teigimu, keletas statybų kompanijų atsisakė imtis projekto. „Statybininkams sukosi galva, pykino, teko dirbti be tradicinių priemonių ir visą laiką vaikščioti pakrypus. Galiausiai pavyko rasti patikimą komandą, kuri nepabūgo iššūkių“, – pasakojo idėjos iniciatorius. Jis jau spėjo įsitikinti, kad ne tik namo statytojams, bet ir jo lankytojams po apsilankymo name sutrinka koordinacija, sukasi galva ar net pykina.

„Stengėmės nepraleisti nė vienos smulkmenos – juk, kai ateini į svečius, įdomu, kaip žmonės gyvena – kur miega, ką skaito“, – mintimis dalijosi jo kūrėjai. Iš tiesų apgalvotos ir apverstos visos įprasto namo detalės. Pavyzdžiui, šalia namo, o tiksliau – užvertus galvas į viršų, galima pamatyti pievelėje stovintį „Volkswagen“ markės 1972 metų automobilį. Name kiekvienas kambarys turi savo paskirtį – čia įkurtas tėvų miegamasis, po kambarį vaikams – berniukui ir mergaitei, darbo, močiutės bei vonios kambariai, didelė svetainė su virtuve. Specia­liai name „gyvenančios“ šeimos senoliui įrengtas medžioklės trofėjų kambarys.

Antrame pastato aukšte didelis plotas skirtas garažui. Jame eksponuojama apie 10 metų kaupta alaus skardinių kolekcija, kurioje – beveik 800 vnt. skirtingų eksponatų. Tarp jų – skardinės, atkeliavusios iš egzotiškų šalių, tokių kaip Mozambikas, Šri Lanka, Kinija, Japonija, bei pati pirmoji Lietuvoje pagaminta skardinė, kuri buvo sukurta prieš daugiau nei 20 metų, apie 1993-iuosius, Lietuvos avialinijos užsakymu. Pastatyti ir įrengti tokį namą kainavo apie 350 tūkst. Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content