Rajono gimnazijas pasieks Tūkstantmečio mokyklų programos milijonai

Asociatyvi nuotr.

2,5 mln. eurų – tiek lėšų Klaipėdos rajono savivaldybė tikisi gauti pagal Tūkstantmečio mokyklų programą. Pastarojoje dalyvauja 3 rajono gimnazijos: Gargždų „Vaivorykštės“, Priekulės Ievos Simonaitytės ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio. Tačiau lyderystės, įtraukiojo, kultūrinio bei STEAM ugdymo mokymuose ir veiklose dalyvaus ne tik gimnazijų bendruomenės, bet ir kitų rajono mokyklų mokytojai ir mokiniai.

„Bus įrengtos 4 naujos erdvės: kūrybinio mąstymo bei „FotoLabas“, informacinis centras, robotikos ir mokslo laboratorija“, – informavo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė O. Sturonienė.


Priemonės papildo viena kitą
Pagal Tūkstantmečio mokyklų programą numatomos tobulintinos sritys: įtraukusis ugdymas, lyderystė, kultūrinis ugdymas, STEAM ugdymas. Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistės Nijolės Gotlibienės „Banga“ teiravosi, kuri iš šių sričių mūsų rajone yra labiausiai tobulintina ir kuri yra stipriausia.
Anot N. Gotlibienės, numatoma tobulinti visas 4 sritis: „Negalime išskirti silpniausių ar stipriausių sričių. Jau pradėjome rengtis įtraukiajam ugdymui, kurį sustiprins infrastruktūros pokyčiai gimnazijose, kvalifikacijos tobulinimo renginiai ir kitos veiklos vadovams, mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams, mokiniams tinklaveikos principu.“
Pašnekovė akcentavo, kad STEAM ugdymui rajono švietimo įstaigos ir formaliajame, ir neformaliajame ugdyme skiria reikiamą dėmesį: įgyvendinant „Kokybės krepšelio“ projektą, 6-iose bendrojo ugdymo mokyklose sustiprėjo STEAM ugdymo infrastruktūra, įsigyjamos priemonės patyriminiam, eksperimentiniam mokinių mokymui(si), vykdomi laboratoriniai darbai, organizuojama dalykų integracija, ugdymas kitose aplinkose, neformaliajame švietime 15-oje STEAM programų dalyvauja per 500 mokinių ir kt. Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo pažangos plane numatytos priemonės užtikrins „Kokybės krepšelio“ veiklų tęstinumą, sustiprins gamtos mokslų, technologijų, inžinerinį, matematinį ugdymą.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė L. Navickienė informavo, kad tobulinant kultūrinį ugdymą planuojamas muzikos studijos modernizavimas, muzikos studijai reikalingos įrangos, priemonių ir baldų įsigijimas. Įtraukiajam ugdymui užtikrinti padės interaktyvaus sensorinio kabineto įrengimas.


Kultūrinis ugdymas švietimo įstaigose vyksta, bet jis nebuvo anksčiau akcentuojamas. Įgyvendinant Pažangos planą, numatoma į šios srities veiklas, integruojant jas į formalųjį ugdymą, įtraukti šiuolaikinio kultūros lauko profesionalus. „Lyderystės veikiant sritis orientuota į pasidalytąją lyderystę, komandinį darbą, mentorių rengimą, mokytojų lyderystės kompetencijų tobulinimą. Pažangos planas yra parengtas taip, kad keturiose srityse suplanuotos priemonės papildo viena kitą“, – informavo N. Gotlibienė.


Iššūkių buvo ir bus
Klaipėdos rajono savivaldybė pateikė paraišką Europos socialinio fondo agentūrai (ESFA) dalyvauti Tūkstantmečio mokyklų programoje. Paraiška įvertinta teigiamai. Centrinė projektų valdymo agentūra dabar vertina bendrą pateiktą paraišką visų I etape dalyvauti atrinktų savivaldybių. „Partnerystės sutartį su ESFA tikimės pasirašyti balandžio pirmoje pusėje. Realiai galime tikėtis, kad Klaipėdos rajonui iš ES bus skiriama 2,5 mln. eurų“, – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistė N. Gotlibienė.
Ji atkreipė dėmesį, kad iššūkis buvo tiek Savivaldybei, tiek ir gimnazijų vadovams rengiant Pažangos bei investicinius planus. „Manome, kad vykdyti viešuosius pirkimus irgi nebus lengva; susidursime su žmogiškųjų išteklių trūkumu administraciniu aspektu, taip pat nemenkas išbandymas Pažangos plano vykdytojams bus nepavėluotas suplanuotų veiklų įgyvendinimas ir mokyklų bend­ruomenių noras dalyvauti jose, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos priestato statyba ir kt.“, – vardijo švietimo srityje didžiulę patirtį turinti Švietimo ir sporto skyriaus specialistė.


Priekulėje – priestatas ir laboratorijos
Priekulės Ievos Simonaitytės direktorius Antanas Alčauskis „Bangai“ teigė, kad didžiausia nauda iš Tūkstantmečio mokyklų programos, kad bus pastatytas gimnazijos priestatas, apie kurį gimnazijos bendruomenė jau seniai svajoja. 798 kv. m mokyklos priestate bus įrengtos keturios klasės ir beveik 280 kv. m dydžio aktų salė. Į priestatą bus galima patekti per naują vestibiulį iš senojo mokyklos korpuso ir per dar vieną įėjimą iš stadiono pusės.
Keturiuose kabinetuose, anot A. Alčauskio, bus visa reikalinga įranga, modernios laboratorijos, pritaikytos būtent patyriminiam ugdymui.

„Atsiras priestatas ir 4 modernūs kabinetai patyriminiam ugdymui“, – Tūkstantmečio mokyklų programos naudas akcentavo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius A. Alčauskis.


Veiviržėnuose – ir sensorinio kabineto įrengimas
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė informavo, kad tobulinant kultūrinį ugdymą planuojamas muzikos studijos modernizavimas, muzikos studijai reikalingos įrangos, priemonių ir baldų įsigijimas. Įtraukiajam ugdymui užtikrinti padės interaktyvaus sensorinio kabineto įrengimas.
Dėl STEAM šiuo metu nėra chemijos laboratorijos, reikalingas remontas fizikos kabineto, trūksta priemonių. Tad pagal Tūkstantmečio mokyklų programą planuojamas fizikos-chemijos laboratorijos modernizavimas, reikalingos įrangos, priemonių ir baldų įsigijimas.
Taip pat numatytas dviejų technologijų kabinetų modernizavimas, reikalingos įrangos, dalies priemonių įsigijimas.
Planuojama tinklaveika su Endriejavo, Agluonėnų pagrindinėmis mokyklomis ir su kitomis programoje dalyvaujančiomis gimnazijomis.


„Vaivorykštėje“ – 4 naujos erdvės
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė „Bangai“ sakė, kad įgyvendinant Tūkstantmečio mokyklų pažangos programą gimnazijoje bus įrengtos 4 naujos erdvės: kūrybinio mąstymo bei „FotoLabas“, informacinis centras, robotikos ir mokslo laboratorija. Įsigytos priemonės ir įranga užtikrins inovatyvų ugdymo procesą. Mobilių mokslinių laboratorijų vizitai sudarys mokiniams sąlygas moksliniais metodais tyrinėti, kurti, ieškoti naujų technologinių sprendimų. Įsigyta personalizuota mokymosi platforma (matematika 9–12 klasėms) sudarys galimybes mokinių savivaldžiam mokymuisi.
Anot O. Sturonienės, jau dabar gimnazijoje sėkmingai veikia dar iš „Kokybės krepšelio“ lėšų įrengta gamtos mokslų laboratorija. „Šia laboratorija naudojasi ir atvykstantys svečiai iš kitų švietimo istaigų, organizacijų. Pavyzdžiui, pas mus šioje laboratorijoje apsilankys ir Viliaus Gaigalaičio globos namų gyventojai, kurie taip pat gaus užduočių, patirs patyriminio ugdymo naudą“, – šypsodamasi pasakojo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė.


Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių