Rajono komisariatą tuština centralizacija

Pirmą kartą pareigūnai ir visuomenė ataskaitos klausėsi ne komisariate, bet J. Lankučio viešojoje bibliotekoje, iš kurios susirinkimas tiesiogiai buvo transliuojamas internetu.

 

Klaipėdos rajone įvykstantys nusikaltimai jau keletą metų nėra vien tik Klaipėdos rajono policijos komisariato reikalas. Vykdant policijos centralizaciją, nusikaltėlių gaudynėmis ir viešuoju saugumu užsiima visos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pajėgos. Dingstant teritorinėms riboms, Gamyklos gat­vėje dirbančių pareigūnų gretos ir toliau mažėja – šiuo metu čia įsikūrę 66 pareigūnai, o dar 2014-aisiais jų buvo 83. Šie skaičiai tildo kalbas apie naujo komisariato specialiai Gargždams statybas. Juolab kad visus finansinius resursus Policijos departamentas per artimiausią penkmetį ketina skirti solidžiai amunicijai, o orus pareigūno atlyginimas sieks 1 000 eurų. Sąlygų gerinimas, tikimasi, atsilieps ir darbo rezultatams, nes 2015-ųjų metų Klaipėdos rajono PK veikla nedžiugina – ištirta tik 54,8 proc. nusikaltimų.

Trečiadienį oficialiai pristatyta 2015 m. Klaipėdos rajono PK veiklos ataskaita. Ją pirmą kartą pristatė 4 mėnesius pareigas einanti viršininkė vyresnioji komisarė Rasa Stasiulaitienė.Centralizacija tęsiasi

Trečiadienį oficialiai pristatyta 2015 m. Klaipėdos rajono PK veiklos ataskaita. Ją pirmą kartą pristatė 4 mėnesius pareigas einanti viršininkė vyresnioji komisarė Rasa Stasiulaitienė. Sudominti visuomenę policijos veikla nuspręsta originaliu būdu – pasinaudota Jono Lankučio viešosios bibliotekos techninėmis galimybėmis, tad susitikimo transliaciją internetu stebėti galėjo bet kas, o 24 bibliotekos filialuose specialiai rinkosi gyventojai. Per ilgiau kaip dvi valandas trukusį susirinkimą prie prieigos prisijungė 44 vartotojai, be stebėtojų bibliotekose.

Moderni policija – pastarųjų metų tikslas vidaus reikalų sistemoje. Vykdant komisariatų centralizaciją, praėjusiais metais permainas išgyveno kriminalinė policija. Dirbantieji Klaipėdos rajone – ne išimtis. Kriminalistų gretos sumažėjo sustiprinus specializuotus padalinius Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Šiemet centralizacijos eilė atėjo organizaciniams poskyriams. Jų rajonuose nebeliko, taigi ir Klaipėdos rajone iš 7 pareigūnų 3 pasirinko pensiją, o likusieji perėjo dirbti į kitus padalinius. Nemažai pareigūnų vykdant reformas perėjo dirbti į naująjį Klaipėdos AVPK pastatą Klaipėdoje. Šalies mastu šiemet permainas išgyvena operatyvaus valdymo grupės – budėtojų dalys tampa mobilios. Pareigūnai, užuot postuose priiminėję skambučius, po darbo valandų patruliuoja. Ši permaina Klaipėdos rajone įgyvendinta jau pernai. Taigi vyr. komisarė R. Stasiulaitienė dalijosi pavaldinių patirtimi: vakare ar savaitgalį atvykę asmenys naudojasi specialiu skambučiu, kuris tiesiogiai sujungia su Klaipėdos AVPK budėtojais, ir šie esant reikalui į komisariatą parkviečia budėtojus.

Be to, nukentėjusieji po truputį pratinami negaišti laiko – pareiškimą parašyti galima naudojantis tinklalapiu www.epolicija.lt (prisijungiant per el. bankininkystę).

Vis dar rojus vagims

Nepaisant optimistinių perspektyvų ir nuo pečių nukritusios sudėtingų tyrimų naštos, Klaipėdos rajono policijos komisariatas geresniais rezultatais pasigirti negali. Štai pernai ištirta tik 54,8 proc. visų nusikaltimų. 2014 m. ištyrimas siekė net 63,8 proc. Rezultatai negerėjo, nors nusikaltimų pernai buvo net 94 mažiau (407) nei prieš tai buvusiais metais.

R. Stasiulaitienė atkreipė dėmesį, kad gyvename specifiniame rajone – gyventojų skaičius čia auga, o teritorija – mig­ruojanti, pajūrio ruože jaučiasi sezoniškumas. Akivaizdu, kad toks rajonas yra puikus taikinys vagims. Pernai užregistruotos 292 vagystės (ištirtos 78), o prieš tai – 273 (ištirtos 74). 67 kartus pernai įsibrauta į gyvenamąją patalpą, tačiau išaiškinta tik 19 atvejų. Visgi tai geresnis rezultatas nei 2014 m., kai išaiškinta buvo tik 11 atvejų. Tokio pobūdžio vagystes rajono pareigūnai irgi bando užkardyti kartu su specializuotais uostamiesčio komisariato padaliniais.

Antroje vietoje pagal dažnumą – smurto atvejai sukeliant fizinį skausmą. Tokių nusikaltimų pernai užregistruota 148 (ištirta 134) ir tai 32 mažiau nei užpernai. Taip pat nusikaltimų „tope“ yra sukčiavimas.

2015 m. įvairias nusikalstamas veikas padarė 281 asmuo, iš kurių net 183 buvo neblaivūs. Neslepiama, kad daugiausia iš jų – smurtautojai.

Didins algas

Darbuotojų kaita galimai taip pat nebuvo į naudą komisariato rezultatams. Štai vien pernai iš darbo išėjo 7 pareigūnai, turėję 20 m. ir didesnį stažą. Šiuo metu tokią ilgametę patirtį turi 13 komisariato darbuotojų. Tiek pat iš jų turi 10–14 m. stažą. Anot R. Stasiulaitienės, verta pasidžiaugti, kad 30 pareigūnų turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą, o pusė darbuotojų yra sėkmingai dirbančios moterys. Visgi jaunos pareigūnės karjerą stabdo eidamos vaiko auginimo atostogų, o į kolektyvą įsiliejančiam jaunimui trūksta įgūdžių.

Susirinkime dalyvavęs Klaipėdos AVPK viršininkas Alfonsas Motuzas pareigūnams darsyk garsiai patvirtino Policijos departamento ir VRM pažadus. „Jau nuo liepos 1 d. pirminės grandies policijos pareigūno atlyginimas į rankas sieks 600 eurų, o viduriniosios – 700 eurų. Iki 2020 m. pareigūnų atlyginimus norima padidinti iki 1 000 eurų. Vykdant centralizaciją sutaupytos lėšos nukreipiamos į didesnius darbuotojų atlyginimus, tačiau tai daroma ir nesukomplektuotų pareigybių sąskaita“, – kalbėjo viršininkas. Jis priminė, kad Lietuvoje labiausiai trūksta patrulių gatvėse. Šią padėtį Klaipėdos rajone taisyti bandoma atliekant eksperimentą. Jau kurį laiką rajone kasdien budi ne vienas, o du ekipažai. Vienas iš jų sudaromas iš jungtinių Klaipėdos ir Gargždų pajėgų: su patruliais pasikeisdami važinėja apylinkių inspektoriai. Siekiama, kad pareigūnai vėl būtų matomi gatvėse.

Įdomioji statistika

Apibendrindami metus policijos pareigūnai išskyrė keletą įsimintinų nusikaltimų. Pernai spalį sėkmingai baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Lėbartų kapinėse išniekinto E. G. kapo. Nustatyti ir sulaikyti du įtariamieji, kurie laukia teismo sprendimo, dar vienas – ieškomas. Nusikaltėliai žinojo, kad mirusysis buvo palaidotas su aukso dirbiniais, tačiau išniekinę kapą ant kaklo rado tik auksinę grandinėlę, kurią pasisavino, kapą paliko atkastą.

Pernai birželį Šlikių k. kratos metu D. S. automobilyje ir nuomojamose patalpose rasta 549 l degtinės „Kremliovskaja vodka“. Byla perduota teismui. Rugsėjį pareigūnams įkliuvo Brožiuose gyvenantis V. V. Tvarte po šienu ir viralinėje buvo rasta 278 l naminukės. Vyrui paskirta bauda.

Sulaikyti du ilgai ieškoti namų plėšikai. Vagystes Sendvario seniūnijoje vykdęs L. I. jau atlieka bausmę įkalinimo įstaigoje, bet pareigūnams teko dėl to paplušėti. Nesugaunamuoju pramintas palangiškis buvo pasiruošęs visiems gyvenimo atvejams: turėjo šunų slopintuvą, elektros impulsus skleidžiantį prietaisą, tad miegantys šeimininkai jam nebuvo kliūtis. Kitas vagišius G. Z. aukų namus apžiūrėdavo sveikai – po naujakurių rajonus važinėjo dviračiu. Galiausiai vogtus daiktus jis realizuodavo lombarduose.

Neišsprendžiama bėda policininkams yra pajūrio ruožas Karklėje. „8 km atkarpoje yra 5 nesaugomos aikštelės. Kukuliškių ir Karklės kaimų zonose pernai įvykdyti 42 nusikaltimai. Daugiausia pasinaudota žmonių neatsargumu, kai salone paliekami daiktai, taip pat nuskaitomi signalizacijos kodai. Keletą atvejų pavyko išaiškinti. Šiemet bus stiprinamos patrulių pajėgos šiose teritorijose, o turistams bus įrengti informaciniai stendai, skelbiantys apie vagysčių pavojų“, – informavo R. Stasiulaitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content