Raudonasis Kryžius žadino jaunuomenės norą padėti

Kokia yra Lietuvos Raudonojo Kryžiaus misija? Ką reiškia savanorystės galia? Į daug klausimų neseniai buvo atsakyta Gargždų „Minijos“ progimnazijoje, mat čia lankėsi ir su mokiniais bendravo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovės, taip pat savanorės iš Gargždų.
Duoti lengviau nei imti
Asmeninės istorijos mokiniams pačios įdomiausios, dėl to neatsitiktinai apie savanorystę Raudonajame Kryžiuje papasakojo devintos klasės mokinė Laura iš Klaipėdos. Ji sakė atėjusi čia, nes norėjo įgyti daugiau drąsos, pasitikėjimo ir, žinoma, padėti žmonėms. „Džiaugiuosi, kad dabar jau pati vedu mokymus žmonėms, įgijau naujų kompetencijų, veikla išplėtė mano akiratį“, – džiaugėsi Laura. Be savanorystės savo gyvenimų jau seniai neįsivaizduoja ir gargždiškės Klaipėdos rajono paramos šeimai centro socialinė darbuotoja Zosė Stonienė bei Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė, verslininkė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė.
L. Piaulokaitė-Motuzienė akcentavo, jog padėti skatina labai paprastas dalykas: „Šiandien reikia pagalbos vieniems, rytoj – kitiems. Jei niekas nesavanoriautų, niekas niekam nepadėtų nelaimės atveju, kas man padės, kai prireiks?“ L. Piaulokaitė-Motuzienė pasakojo, kad Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanore yra jau keletą metų. Ji baigė Raudonojo Kryžiaus organizuotus kursus, savanoriavo įvairiose veiklose. „Juk duoti visada lengviau nei imti (prašyti). Ko gero, susitikimas su bėgančiomis nuo karo moterimis su vaikais tą supratimą suformavo labai greitai“, – sakė ji. Socialine darbuotoja dirbanti Zosė prisiminė savo istoriją, jog kažkada pati studijavo fiziką ir turėjo tapti fizikos mokytoja, tačiau pradėjusi savanoriauti vasaros stovyklose suprato, kad vis dėlto nori pasinerti į socialinę sritį, tad studijų kryptį pakeitė.„Savanoriauti Raudonajame Kryžiuje pradėjau, kai prasidėjo Rusijos ir Ukrainos karas. Mane sužavėjo Raudonojo Kryžiaus nešališkumo principas. Nelaimės ištiktam žmogui reikia padėti, neskirstant geras jis, blogas ir pan.“, – kalbėjo ji. Abi moterys šiuo metu veda lietuvių šnekamosios kalbos mokymus ukrainiečiams, gyvenantiems mūsų šalyje.
Nelaimės atveju – 111
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus savanorių koordinatorė Laimutė Sakalauskienė ir Raudonajame Kryžiuje dirbanti ukrainietė Yuliya Sokolova moksleiviams papasakojo apie šiuo metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vykdomas veiklas, mokinių galimybes prisijungti prie savanorystės. Mokiniams buvo išdalintos skrajutės, kuriose daug reikalingos, kiekvienam žinoti būtinos informacijos. Skubi humanitarinė pagalba yra teikiama po gaisro, stichinės nelaimės ar karinio konflikto; netekus pagrindinio šeimos maitintojo; susidūrus su laikinu nepritekliumi; vienišam sunkiai gyvenančiam asmeniui, staiga netekus pajamų ar susirgus sunkia liga, negalint patenkinti būtinųjų poreikių; vienišai mamai/tėčiui, neturint pakankamai pajamų suteikti vaikams būtinųjų daiktų mokymuisi; vienišam asmeniui, auginančiam negalią turintį/-čius vaiką/-us; esant poreikiui pasirūpinti vienišo/pažeidžiamo asmens augintiniu/-iais. Akcentuota, jog pagalba yra teikiama daiktais, konsultacijomis. Tačiau nėra teikiamos tokios paslaugos kaip slaugos, remonto, skolų dengimo, medicininių išlaidų ir pan. Humanitarinė pagalba nelaimės atveju teikiama skambinant trumpuoju numeriu 111. Prisidėti aukojant galima skambinant trumpuoju numeriu 1430 (auka 5 Eur). Savanorių koordinatorė Gabrielė mokiniams vedė virtualų žaidimą „Kahoot“ platformoje. Pirmų trijų prizinių vietų laimėtojams buvo įteiktos simbolinės dovanėlės.
Agnė ADOMAITĖ