• 8 rugpjūčio, 2022
|

Regalijų įteikimo proga – priesaika dirbti geriau

Mero regalijas svečiai pagerbė stovėdami.

 

Meras V. Dačkauskas, sveikindamas šventės dalyvius, dėkojo už regalijas ir žadėjo atlikti savo pareigas dar atsakingiau.Šeštadienį Gargždų miesto gimtadienį švenčiantys žmonės tapo iškilmingo ir neeilinio reginio liudininkais – pirmąkart Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas pasipuošė teisėtomis regalijomis – grandine ir ženkleliu. Kartu įvyko dar viena ne mažiau iškilminga šventinė ceremonija – Gargždų miesto garbės piliečio vardo suteikimas buvusiam ilgamečiam Muzikos mokyklos vadovui Vidučiui Pet­rui Normantui.

Pavadino rajono tėvu

Šiemet galima tik pagirti kultūros darbuotojus už puikiai įrengtą sceną, į kurią nuo Kultūros centro vingiavo aukštas podiumas. Vaizdą scenoje buvo galima stebėti dviejuose dideliuose ekranuose skambant gražiai muzikai. Renginį nuoširdžiai vedė Drevernos etnokultūros pažiba Virgina Asnauskienė, sušildžiusi oficialią simbolių įteikimo garbiems Gargždų vyrams ceremoniją. Vienintelis „kabliukas“ rengėjams – nebent statūs laipteliai pasilypėti sveikintojams, tarp kurių buvo ne vienas garbaus amžiaus žmogus. Tuo podiumu tautiniais drabužiais vilkinčios merginos pirmiausia ir nuvedė į sceną vyriausią rajono politiką, Savivaldybės tarybos narį Česlovą Tarvydą, kuris ir uždėjo regalijas – sidabrinę grandinę – taip pat gražiai atlydėtam merui V. Dačkauskui. Jaudindamasis Č. Tarvydas sakė, jog tai istorinė diena rajonui ir kad ketvirtą kadenciją vadovaujantis meras vertas šių regalijų, simbolinio valdžios vainiko, kuris įpareigoja dirbti dar geriau. V. Dačkauskas, sveikindamas šventės dalyvius, dėkojo už regalijas ir žadėjo atlikti savo pareigas dar atsakingiau. „Kartu noriu pabrėžti, kad man vienam šito nepavyks padaryti be Tarybos, Savivaldybės administracijos, be verslo, be visų mūsų žmonių pagalbos. Tik kartu dirbdami nuveiksime daug ką, kad Gargždai ir ateityje klestėtų, kad čia būtų gera mokytis, dirbti ir gyventi“, – sakė meras. Seimo narys Petras Gražulis, įteikęs merui didelę raudonų rožių „socialdemokratišką“ puokštę pasidžiaugė, kad tai išties istorinis momentas Gargždų miestui, nes merui įteiktos pašventintos ir pačios Prezidentės „palaimintos“ regalijos. Sveikindamas visus su artėjančia Tėvo diena, parlamentaras pavadino merą V. Dačkauską viso rajono tėvu, palinkėjo sveikatos, ryžto, kompromisų išlaikant valdančiąją koaliciją ir taip pat pritraukiant į rajoną kuo daugiau investicijų.

Savivaldybės tarybos narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė, kaimo bendruomenės „Smilgynai ir kaimynai“ vadovė R. Petrauskienė, sveikindama merą, be kita ko, sakė: „Neatsitiktinai jūs vadovaujate rajonui jau ketvirtą kadenciją, kurios tikslas pateisinti žmonių lūkesčius. Tai didelė atsakomybė.“Tautiniais rūbais puošėsi ir politikės

Savivaldybės tarybos narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė, kaimo bendruomenės „Smilgynai ir kaimynai“ vadovė Rasa Petrauskienė, sveikindama merą, be kita ko, sakė: „Neatsitiktinai jūs vadovaujate rajonui jau ketvirtą kadenciją, kurios tikslas pateisinti žmonių lūkesčius. Tai didelė atsakomybė, reikalaujanti kompetencijos, sąžiningumo, puikių vadovavimo įgūdžių. Drąsių ir prasmingų idėjų jums, mere“, – sakė R. Petrauskienė, įteikdama partijos simbolika papuoštą šaliką. Politikė pirmą kartą vilkėjo iš gargždiškės Zitos Paulikienės audinių pasiūtu tautiniu kostiumu. Kartu su vicemere Violeta Riaukiene, taip pat pasipuošusia Mažosios Lietuvos rūbais, jos abi šventėje spindėte spindėjo. Regalijų įteikimo proga merą V. Dačkauską tūkstantinės vienintelio Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ skaitytojų auditorijos vardu pasveikino jo redaktorė Vilija Butkuvienė, linkėdama merui išlikti tolerantiškam, dėmesingam, matančiam kiekvieną rajono gyventoją. Šia iškilminga proga merą pasveikino ir jo žmona Aldona Dačkauskienė.

„Karūnavimas“ – jau antrasis

Keista, bet mero regalijų viešas įteikimas nesulaukė nė vieno kaimyninio rajono vadovo dėmesio, nors jie buvo kviesti. Kai kurie net nesiteikė pranešti, jog neatvyks. Taip pat nesimatė ir socialdemokratų partijos, kuriai atstovauja meras V. Dačkauskas, viršūnėlių atstovų, pritrūko vietos politikų, tad ant scenos taip ir nenuskambėjo bendrapartiečių sveikinimo žodis. Kai kurių regalijų įteikimo ceremoniją stebėjusių žmonių nuomone, gaila, kad nebuvo kariūnų, gal šaulių ar karių savanorių, kurie būtų išties sustiprinę šį iškilmingą momentą. Beje, vieną kartą, 2011 m. mero regalijos Gargždų istorijoje jau buvo teikiamos, tačiau jos nebuvo aprobuotos Lietuvos heraldikos komisijoje ir dabar „ilsisi“ už stiklo Savivaldybės fojė. Tada ir meras buvo kitas, ir lėšos – apie 18 tūkst. litų regalijoms buvo surinktos iš privačių asmenų. O naujoji mero simbolika ir rajono Tarybos narių ženkleliai biudžetui kainavo apie 14 tūkst. eurų. Prieš šešetą metų iškilmingai įteiktas regalijas – sidabrinę grandinę su Gargždų miesto ir seniūnijų herbais – tuometinis meras Sigitas Karbauskas „nešiojo“ neilgai. Tepraėjus vos mėnesiui nuo ceremonijos į mero pareigas, pasikeitus Tarybos valdančiajai daugumai, sugrįžo V. Dačkauskas. Anuomet jis pasisakė, kad mero regalijų, ypač neįteisintų, atžvilgiu esąs nusiteikęs skeptiškai, tad savo pirmtako valdžios simbolinio ženklo taip ir neužsidėjo.

Regalijos – ir pagarbos ženklas

Laikui bėgant vėl sugrįžta prie valdžios simbolių. Šįkart jau ketvirtą kadenciją įpusėjusiam merui V. Dačkauskui, kuris buvo išrinktas tiesioginiuose rinkimuose, regalijos buvo pagamintos iš biudžeto lėšų. Mero regalijos yra simbolinis valdžios ir atsakomybės ženklas, nekasdienių Savivaldybės mero pareigų atlikimo ir ypatingų iškilmių atributas. Regalijos nešiojamos oficialių ceremonijų ar iškilmių metu, norint išlaikyti istorinį tęstinumą turinčias savivaldos tradicijas, švenčių ar oficialių priėmimų metu, kai meras atstovauja Klaipėdos rajono savivaldybei. Taip pat grandine pasipuošiama kaip išskirtiniu pagarbos ženklu priimant oficialius garbės svečius, užsienio šalių delegacijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių