Rekordinės dituviškių sijono klostės
Balandžio 1 d. vidurdienį Dituvos pagrindinėje mokykloje užfiksuotas jau antrojo Lietuvos rekordo siekimas. Šįkart – plačiausio sijono kategorijoje. Jam iš viso sunaudota apie 260 metrų audinio.
Plačiausio sijono kategorijoje – pirmieji
Vieninga Dituvos pagrindinė mokykla plačiausio sijono kategorijoje rekordą pasiekė pirmoji. Mokyklos bendruomenė sijoną pasiuvo iš dėvėtų rūbų ir tekstilės gaminių, tausodama gamtą ir antrines žaliavas prikeldama naujam gyvenimui. Sijono viršutinės dalies ilgis siekė 60,38 m, skersmuo – 19,21 m, apatinės sijono dalies ilgis – 125,55 m, skersmuo – 39,96 m. Sijonas svėrė 17,7 kg, o aukštis siekė 1,05 m. Rekordą liudijo nepriklausomos ekspertės: Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Rasa Petrauskienė ir Švietimo skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.
Įkvėpėja – skudurinė Onutė
Išskirtinis renginys buvo skirtas paminėti Tarptautinėms teatro ir Vaikų knygos dienoms. Pasak projekto iniciatorės ir organizatorės, lituanistės Aurelijos Daugėlienės, pirmiausia buvo išrinktas personažas, kuriam būtų skirtas sijonas. „Idėjų ieškojome drauge su mokiniais nagrinėdami įvairius kūrinius. Norėjome, kad tai būtų personažas, žinomas ne tik iš knygų, bet ir iš teatrinių pastatymų. Skudurinė Onutė pasirodė tam puikiai tinkama ir atspindinti lietuvišką dvasią. Juk tai visų kartų vaikų žaislas. Su juo užaugo ne tik mūsų tėvai, bet ir seneliai“, – pasakojo idėjos sumanytoja.
Pridėta kiekvieno ranka
Lietuvos rekordui ruošiamas projektas dar labiau suvienijo Dituvos pagrindinės mokyklos bendruomenę. Prie šio sijono gamybos uoliai dirbo 114 mokyklos mokinių, jų tėveliai ir mokytojai. „Kiekvienas mokyklos mokinys, pradedant priešmokyklinio amžiaus vaikučiais ir baigiant 10-okais, yra prisidėjęs savo rankutėmis. Drauge kirpome, siuvome. Visi tikėjome mūsų idėja, tad sijono detales siūdavome ir po pamokų, ir namuose. Sijonas yra pasiūtas iš atskirų 262-jų detalių. Kas trečia detalė yra puošta stilizuotais augaliniais motyvais. Iš viso sijoną puošia 86 gėlės, kurios susideda iš 688 rombų. Visi jie yra pasiūti pačių vaikučių, jų tėvelių bei mokytojų rankomis“, – pasakojo A. Daugėlienė.
Kaip sakė projekto iniciatoriai, ši idėja buvo brandinta keletą metų, o įgyvendinta per keturis mėnesius. Medžiagas sijonui per dvejus metus sunešė patys vaikučiai ir jų tėveliai, dalį atvežė ir Priekulės seniūnė. Rūbai buvo išardyti, išplauti ir panaudoti sijono audiniui.
Siuvinį sukarpys dovanoms
Iš pradžių pagal Lietuvos rekordų „Factum“ agentūros reikalavimus apie pusmetį sijonas bus neardomas. „Vėliau sijono detales planuojame sukarpyti ir kaip suvenyrus padovanoti mokyklos svečiams bei jais papuošti mokyklą. Taip pat iš sijono audinio ketiname siūti pagalvėles, detales ant kėdžių, o galbūt ir pačias skudurines Onutes. Džiaugiamės pasiektu rekordu ir turime minčių jį tęsti ir kitais metais“, – pridūrė projekto vykdytoja technologijų mokytoja Raimonda Mickienė.
Dituvos pagrindinė mokykla rekordų knygoje įsiamžino jau antrąjį kartą. Pirmąjį kartą – 2005-aisiais, kai gruodžio 2-ąją jos pastatas buvo apjuostas ilgiausiu kankorėžių vėriniu, kurio ilgis siekė 1 055,28 m, o svoris – 207,5 kg. Jis buvo suvertas iš per 35 tūkst. pušies kankorėžių siekiant paminėti Pasaulinę kovos su AIDS dieną.
- Dituviškių sijono viršutinės dalies ilgis siekė 60,38 m, skersmuo – 19,21 m, apatinės sijono dalies ilgis – 125,55 m, skersmuo – 39,96 m.
- Dituvos pagrindinės mokyklos sijonas svėrė 17,7 kg, o aukštis siekė 1,05 m.