Rinkimų metu policija stiprina pajėgas

Policijos generalinis komisaras susitiko su Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke ir Baltųjų pirštinių atstovais. Susitikime aptartas bendras darbas prieš ir rinkimų metu, pasikeista turima informacija, aptartos kitos, su artėjančiais rinkimais susijusios aktualijos.

Policija iš anksto pradėjo ruoštis rinkimams, tam skyrė sustiprintas pajėgas ir iki šios dienos jau yra gavusi 33 pranešimus, susijusius su rinkimais. Beveik pusė iš jų (14) Vilniaus apskrityje.  Pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai (Vilniaus, Utenos ir Alytaus apskrityse) pagal LR baudžiamojo kodekso 172 str. (trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise – siūlymai pavežėti ir/ar sumokėti jei prabalsuos už konkretų kandidatą). Sutarta, kad esant būtinybei ir grėsmėms asmenų ar dokumentų saugumui, policija yra pasirengusi lydėti komisijas su dokumentais į apygardas.

Pagrindinis policijos darbas iki rinkimų – informacijos rinkimas (taip pat kriminalinė žvalgyba) ir grėsmių analizė. Pareigūnai stebi viešą erdvę, vertina visą su rinkimais susijusią informaciją. Pareigūnai susitiko su rinkiminių apygardų ir apylinkių pirmininkais, sudarytos rezervinės ikiteisminio tyrimo grupės darbui su ypatingais incidentais. Atliktas prevencinis darbas su jautriausiomis visuomenės grupėmis (slaugos namai, gydymo įstaigos, kitos globos ir rūpybos įstaigos ir pan.), pravesti mokymai policijos įstaigų atsakingiems už darbo organizavimą pareigūnams.

Rinkimų dieną taip pat dirbs sustiprintos policijos pajėgos (uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai), ypatingas dėmesys bus skirtas rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų, palaikomas nuolatinis ryšys su komisijų pirmininkas.  

Policija prašo žmonių būti aktyviais, matant galimus pažeidimus, nedelsiant pranešti teisėsaugai arba VRK.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių