Rotary LT valdytojo regalijos  perduotos klaipėdiečiui

Klaipėdos pilies poternoje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje, kurioje dalyvavo būrys šalies rotariečių ir svečių, Lietuvos Rotary apygardos valdytojo regalijos perduotos klaipėdiečiui Andrejui Geraščenko. Jis metus vadovaus Lietuvos Rotary organizacijai.

A. Geraščenko yra 11-asis šiemet dešimtmetį mininčios savarankiškos Rotary International Letuvos apygardos 1462 valdytojas.

„Nesu geresnis už kitus, tiesiog renkuosi tokį savo gyvenimo etapą. Tarnystė bei santykio kūrimas yra vienos pagrindinių mano vertybių. Tikiu, jog nesavanaudiškos lyderystės pagrindu dirbant komandoje išvien, galima pasiekti stebuklingų rezultatų“, – apie savo misiją metus laiko vesti Lietuvos Rotary organizaciją sako A. Geraščenko, regalijas perėmęs iš buvusio valdytojo Mariaus Grigelionio.

Kasmet liepos 1-ąją prasidedantys nauji Rotary International bendruomenės metai startuoja su nauja metų tema.  

„Šių metų tema – „Magic of Rotary“ arba „Rotary stebuklas“ – apibūdina visą daugiau nei šimtmetį skaičiuojančios didžiausios pasaulyje savanorių organizacijos pastangas keisti pasaulį, puoselėti tarpusavio ryšį bendruomenėje ir kurti įkvepiančias istorijas ateities kartoms. Lietuvos Rotary bendruomenė toliau tęs bei vykdys paramos projektus ir sieks teigiamų pokyčių savo pagrindinėse veiklos srityse: taikos, aplinkosaugos, švietimo, sveikatos, moterų ir vaikų apsaugos, vietinės ekonomikos skatinimo, geriamojo vandens ir higienos priemonių tiekimo jų stokojančioms šalims. Remsime Ukrainą, padėsime siekti mokslo talentingiems vaikams ir jaunimui, prisidėsime prie paralimpiečių pergalių, puoselėsime ir tausosime aplinką, toliau kovosime ir stabdysime poliomielito plitimą pasaulyje“, – apie pagrindines organizacijos veiklos kryptis sako A. Geraščenko.

Gimęs tolimame pasaulio krašte – Kamčiatkoje, būdamas vienerių metukų A. Geraščenko su mama grįžo gyventi į Vilnių, o prieš du dešimtmečius tapo klaipėdiečiu. Savo verslui vadovaujantis sporto entuziastas, buvęs Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės jaunimo rinktinės narys, prieš dešimtmetį prisijungė prie Rotary šeimos tapdamas Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo nariu.

Andrejus su žmona Gintare augina keturis vaikus, kurie neabejotinai žino apie savanorystės svarbą bendruomenei.

Apie Rotary International

Tarptautinė Rotary organizacija, skaičiuojanti jau 120-uosius savo gyvavimo metus. 46 tūkst. šios organizacijos klubų veikia daugiau nei 220 pasaulio šalių ir vienija per 1,4 mln. įvairių profesijų žmonių.

Apie Lietuvos Rotary apygardą

Savarankiška Rotary 1462 apygarda Lietuvoje veikia nuo 2014 m. Šiuo metu labdaros organizacija, kurią vienija apie 2000 narių, turi 63 Rotary klubus 35 šalies miestuose. Rotary bendruomenei taip pat priklauso 11 Rotaract (jaunimo nuo 18m.) ir 19 Interact (jaunuolių iki 18 m.) klubų.

Pirmasis Lietuvoje Rotary klubas buvo įkurtas Kaune 1934 metais Kauno apygardos teismo pirmininko Karolio Žalkausko iniciatyva.

Kauno Rotary klubui priklausė tokie nusipelnę visuomenės veikėjai kaip Antanas Smetona, Kazys Grinius, Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, Kipras Petrauskas, Mykolas Romeris, Vincas Mykolaitis-Putinas, Antanas Merkys, Valdas Adamkus ir daug kitų.

Atkūrus nepriklausomybę, Rotary klubai 1992 metais Lietuvoje atnaujino savo veiklą.

Rotary LT informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių