„Royce“ grupės vokalistas Ilja Gun: privalome šį koncertą pakartoti

2013 metais susikūrusi grupė „Royce“ praėjusiais metais ne tik paminėjo veiklos dešimtmetį, bet ir pristatė išskirtinę koncertinę programą su Klaipėdos kameriniu orkestru ir brass kvintetu. Dideliu pasiekimu tapusį koncertą elektroninio roko grupė surengs kovo 15 d. Klaipėdos koncertų salėje. „Banga“ kalbėjosi su grupės lyderiu ir vokalistu Ilja Gun, kuris pristatė grupės nueitą kelią bei dabartinius tikslus.

Nusprendė kurti autorinę muziką

Prieš daugiau nei dešimtmetį susikūrusią grupę „Royce“ sudaro Ilja Gun (vokalas), Kristina Jatautaitė (vokalas), Justas Katauskis (klavišiniai), Karolis Žioltikovas (gitaros, vokalas), Artūr Mamin (bosinė gitara), Simonas Olechnavičius (mušamieji). Per visus veiklos metus muzikantai išleido tris pilnaverčius albumus ir grojo dešimtyse koncertų. Praėjusių metų liepą, minėdami grupės jubiliejų, atlikėjai pristatė įdomų reginį – į sceną jie žengė su Klaipėdos kameriniu orkestru ir brass kvintetu, iš viso ant scenos pasirodė daugiau nei 30 muzikantų.

Grupės vokalistas Ilja Gun dalijosi, kad 2013 metais susikūrusi grupė pirminę savo programą repetavo apie metus laiko, per metus keli žmonės pasikeitė, bet pagrindas liko. „Pradėjome nuo „Depeche Mode“ dainų aranžuočių, visai sėkmingas projektas buvo, bet supratome, kad šis kelias veda į niekur – jei kūrybiškai norime žengti toliau, turime kurti savo dainas. Pirmasis grupės albumas pasirodė 2016 m.“, – kūrybos pradžią prisiminė atlikėjas.

Klaipėdos rajone gyvenantis I. Gun dalijosi ir savo muzikinės karjeros pradžia: jaunystėje mokėsi muzikos, tačiau nebaigė. „Nepatiko groti pianinu, kad verčia mane groti. Paauglystėje  noras groti grįžo. Grojau namie, vėliau po 10 metų pradėjau groti grupėse, „Royce“ ko gero yra 5 ar 6 muzikos grupė mano gyvenime. Labiau tai buvo stiliaus ir komandos paieškos. „Royce“ surinkti profesionalūs muzikantai, pats nesu „pro“, tad nusprendžiau, kad reikia ieškoti žmonių, geresnių už mane“, – juokaudamas kalbėjo grupės atlikėjas.

Vokalistas teigė, kad muzika supa daugelį žmonių: „Muzikantui kūryba jei neatsitinka, tai ir neatsitinka, bet jei jau kažką išgirsti ir jauti, kad niekaip negali to neperteikti – tuomet ir gimsta muzika. Vienas mano senas bičiulis yra pasakęs: „jei gali negroti – negrok“, tai ir yra atsakymas.“

Koncertas – itin sėkmingas

Kalbėdamas apie tokio koncerto su orkestru idėją, I. Gun pasidalijo, jog ji kilo prieš daugiau nei pusantrų metų. „Buvome susitikę su Mindaugu Bačkumi, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovu. Užsikalbėjome ir gimė idėja tokiam koncertui. Reikėjo tinkamų aranžuočių, nes Mindaugas griežtai nenorėjo, kad orkestras būtų tik gražus fonas. Kreipėmės į savo srities grandą Vytautą Bikų, kuris visas dainas permąstė, galima sakyti, net „išvertė“ naujai sudėčiai. Teko mūsų originalią muziką „padėti“ į šoną ir faktiškai nuo nulio parašyti ją kameriniam orkestrui ir pučiamiesiems. To patys nedarėme, nes norėjome, kad būtent Vytautas pasižiūrėtų į tai kitomis akimis, iš savo rakurso ir pasitelkiant tik jam būdingą patirtį ir skonį. Mano manymu, gavosi visai tobulai“, – pasidžiaugė atlikėjas.

Vien aranžuočių parengimas truko pusę metų, vėliau sekė repeticijos. „Įdėti tiek darbo, finansų ir pastangų ir atlikti tokį koncerto vienąkart būtų mažų mažiausiai nusikaltimas. Be to, 2023 m. liepos mėnesio premjerinio koncerto visi bilietai buvo išpirkti, mums tai buvo rekordiniai pardavimai. Privalom kartoti ir dėl savęs, ir dėl įdėto darbo, ir, svarbiausia, dėl klausytojų“, – teigė I. Gun.

Dabar grupė intensyviai ruošiasi kitą savaitę vyksiančiam koncertui. „Romantizuotas kartais tas grupių gyvenimas – tai dabar tiesiog dirbame, repetuojame kasdien. Faktiškai tai fizinis procesas, kuriame ne tiek ir daug tos magijos. Tačiau be tinkamo pasiruošimo lengvumo ir emocijos scenoje neatsiranda. Susikoncentruoti reikia tik į prasmę“, – akcentavo grupės „Royce“ atlikėjas.

Didžiausias įvertinimas – pilna salė

I. Gun pasakojo, kad bet kokiam atlikėjui didžiausias įvertinimas yra pilna klausytojų salė. „Pilna salė – iškalbingas dalykas, tai džiugina. Po koncerto, beje, dažnai apima keista tuštuma, supranti kad viskas baigėsi, kad tas ilgai ruoštas renginys baigėsi ir vėl turi pradėti nuo nulio, ruoštis sekančiam. Tas atlikėjo pasaulis kupinas kalnelių“, – pristatė atlikėjas.

Paklaustas, kokią žinutę siekia koncerte ištransliuoti žiūrovams, I. Gun teigė, kad palieka vietos interpretacijai. „Skirtingos žinutės, mintys būna sudėtos į dainų tekstus, melodijas, tačiau, kaip taisyklė – žiūrovas išsineš tokią žinutę, apie kurią net nepagalvojai. Čia ir yra visos kūrybos žavesys: žiūrovas vertins tai per save, per savo patirtis ir suvokimą, ir išsineš tai, ko reikia tik jam vienam. Norisi tikėti, kad mūsų kūryba turi daugiau sluoksnių ir klausytojo interpretacijai paliekame nemažai erdvės“, – pažymėjo vokalistas.

Ilja akcentavo, kad kūrybiniame procese smagiausia, kad viskas, ką padarei, nugula internete, plokštelėse ir pradeda gyventi savo gyvenimą. „Kartais dainos gimsta per pusvalandį. Dainos kūrybos procese, kurią išgirsta klausytojas, sukūrimas yra gal tik 5 proc. viso proceso. Vėliau seka darbas: aranžuotė, įrašai, abejonės, garso paieškos. Ta kelionė nuo sukūrimo iki paleidimo yra ilga, turiu dainų, kurių kelionė į dienos šviesą truko 10 metų“, – sakė I. Gun.

Grupė „Royce“, pasak vokalisto, šiais metais planuoja koncertinę programą pristatyti kuo platesnei auditorijai, kuriamas ir naujas albumas.

Bilietai: https://www.bilietai.lt/…/teatras/royce–orchestra-420691/

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/703314864970937?ref=newsfeed

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Domo RIMEIKOS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių