Ruošiamės šildymo sezonui: ką pasirinkti – malkas ar briketus?
Pasiruošimas žiemai įprastai prasideda dar vasarą, todėl dabar yra pats laikas pagalvoti apie kuro pasirinkimą. Nors namų šildymas malkomis vis dar išlieka pačiu populiariausiu pasirinkimu, tačiau briketai taip pat įgauna nemažą populiarumą. Jei svarstote, kurią šių galimybių vertėtų pasirinkti, žemiau pateikta informacija jums tikrai padės priimti sprendimą.
Sandėliavimas
Jei neturite pakankamai vietos, kur galėtumėte sandėliuoti malkas, vertėtų rinktis briketus, kuriems prireiks gerokai mažiau erdvės. Viena tona briketų atstoja maždaug penkias tonas briketų, be to, tvarkingai sudėti briketai nepalieka jokių oro tarpų, taigi, jie tikrai nepareikalaus daug vietos. Vis dėlto, naudinga žinoti, kad briketai yra labai jautrūs drėgmei, todėl juos reikės laikyti sausoje vietoje.
Mažiausia šildymo kaina
Jei ieškote paties pigiausio sprendimo, vertėtų rinktis malkas, kurių kaina įprastai yra maždaug 20-30 procentų mažesnė nei briketų. Žinoma, visada galima ieškoti ypatingų pasiūlymų – briketai kaina gali prilygti ir malkoms.
Didesnis kaitrumas
Malkos nėra tokios kaitrios kaip briketai: malkose įprastai yra 20-25 procentai drėgmės, o briketuose – vos 10 procentų. Norint išgauti tokią pat šilumą, jums reikės sukūrenti daugiau malkų nei briketų, taigi, įvertinkite, kad kūrenimas malkomis pareikalaus daugiau fizinio darbo.
Geresnė kokybė
Briketai pasižymi tolygumu, tačiau malkų kokybė gali varijuoti. Briketų pardavėjai dažniausiai nurodo tam tikras briketų savybes, tokias kaip kaitrumas, drėgnumas, kaloringumas, ir t.t., todėl tai gali užtikrinti optimalią kokybę. Deja, malkų kokybė įprastai nėra tolygi – net ir tada, kai dedamos didelės pastangos jas tinkamai paruošti.
Jaukumas
Kai norima sukurti maksimalų jaukumą, geriausia rinktis malkas, kurios skleidžia itin malonų medienos aromatą. Deja, briketai negali to sukurti, ir būtent dėl šios priežasties neretai nusprendžiama rinktis būtent malkas.
Mažesnis pelenų kiekis
Šaltuoju metų laiku tampa aktualu ir tai, kur dėti pelenus, kurie lieka sudeginus kietąjį kurą. Šiuo atveju taip pat palankiau rinktis briketus, kurie palieka tik maždaug 0,5 procento pelenų (malkos palieka 2-4 kartus daugiau pelenų). Žinoma, pelenai gali būti panaudojami kaip trąša augalams, tačiau reikės nuspręsti, kur juos sandėliuosite iki pavasario.
Taigi, koks verdiktas?
Kaip matote, ir briketai, ir malkos turi savų privalumų, todėl negalima vienareikšmiškai teigti, kad vienas ar kitas pasirinkimas yra geresnis. Jei dvejojate, kuri šių galimybių jums bus artimesnė, išbandykite abu pasirinkimus, ir tai jums tikrai padės apsispręsti.
Rinkitės patikimą pardavėją
Nesvarbu, ką nuspręsite pasirinkti – malkas ar briketus, ir vienu, ir kitu atveju bus svarbu pasirinkti patikimą pardavėją, kuris gali užtikrinti geriausią žaliavos kokybę. Nors malkų kokybę įprastai galima įvertinti vizualiai, tačiau renkantis briketus to padaryti dažniausiai neįmanoma: pasitaiko, kad gamintojas į produktą įdeda menkaverčių priemaišų, todėl rinkdamiesi pardavėją pasikliaukite rekomendacijomis bei pirkėjų atsiliepimais.
Užsak.