Rusijos plataus masto karinės invazijos į Ukrainą metines Seimas pažymės specialiomis diskusijomis ir renginiais

Vasario 24 d., penktadienį, Seime organizuojami plataus masto Rusijos karinės invazijos į Ukrainą metinių minėjimo renginiai. Šią dienąKovo 11-osios Akto salėje (Seimo I r.) bus surengta konferencija „Metai karo Ukrainoje“, filmo „SlovoHouse. UnfinishedNovel“ peržiūra ir aptarimas su kūrėjais,  Vitražo galerijoje atidaryta fotografijų paroda „4.5.0. – всеспокійно“.

Asociatyvinė nuotr.

Pasak minėjimo iniciatoriaus, Seimo Pirmininko pavaduotojo Pauliaus Saudargo, metai – ne tik simbolinis laiko tarpsnis, bet ir pakankamas periodas reikšmingiems pokyčiams. „Per metus kruvino karo dramatiški pokyčiai įvyko ne tik Ukrainoje, bet ir pasaulio sąmonėje. Kaip pasikeitė požiūris į Rusiją kaip valstybę agresorę, į regiono saugumą ar net viso Pasaulio geopolitinę pusiausvyrą apskritai? Ar Rusija jau pakankamai išeikvojo savo karinį potencialą ir galutinė Ukrainos pergalė jau ne už kalnų? Ar energetikos transformacija vyksta negrįžtamai ir Europa amžiams išsivaduos nuo importinio iškastinio kuro? Ar mes padedame Ukrainai pačiu efektyviausiu būdu? Praėjus metams – geras laikas gilesnei analizei ir ateities veiksmų strategijai“, − pagrindinius renginiuose keliamus klausimus išskiria P. Saudargas.

Minėjimas prasidės13 val. konferencijos „Metai karo Ukrainoje“ I dalimi „Pamokos ir perspektyvos“, kurią moderuosžurnalistas Edmundas Jakilaitis. Renginį atvers Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, Seimo Pirmininko pavaduotojas P. Saudargas, įvadinį pranešimą skaitysVilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutodirektorė Margarita Šešelgytė.

Po jos surengtoje ekspertų diskusijoje „Ką galime padaryti kitaip?“ dalyvaus „Blue / Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas,Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys, finansų ministrė, šaulė GintarėSkaistė, Ukrainoje kariaujantis lietuvis.

14 val. Vitražo galerija (Seimo I r.) įvyks Seimo kanceliarijos fotografėsOlgos Posaškovos ir spaudos fotografo Martyno Ambrazo fotografijų parodos „4.5.0. – всеспокійно“ atidarymas. Parodojeužfiksuotos Rusijos sukelto karo prieš suverenią Ukrainos valstybę pasekmės – sudaužyti žmonių gyvenimai, sugriauti miestai ir gyvenvietės, suniokota infrastruktūra. Fotografijose atskleista niūri karo realybė ir nuolatinės agresijos sąlygomis gyvenančių ukrainiečių kasdienybė neleidžia priprasti prie žodžių „karas Ukrainoje“ ir „pabėgėliai iš Ukrainos“.

Nuo vasario 27 d. iki kovo 27 d. ši paroda bus atvira visai visuomenei Seimo lankytojų centre. Fotografai praėjusiais metais Ukrainoje lankėsi tris kartus. Daugiau užfiksuotų akimirkų galima peržiūrėti virtualioje parodoje.

Nuo 15 val. prasidėsiančioje konferencijos „Metai karo Ukrainoje“ II dalyje „Metai ir šimtmetis raudonojo blogio akivaizdoje“ ir ekspertų diskusijoje savo įžvalgomis pasidalys Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vyr.specialistė Auksė Ūsienė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkasLaurynas Kasčiūnas, Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Lietuvos ambasadoriusUkrainoje Petras Vaitiekūnas, užsienio reikalų viceministras Jonas Survila, istorikas, filmo„SlovoHouse. UnfinishedNovel“ prodiuseris RostyslavasMartyniukas. Antrąją konferencijos dalį moderuos žurnalistas, viešųjų ryšių ekspertas Virginijus Savukynas.

Nuo 16 val. rengiamas filmo „SlovoHouse. UnfinishedNovel“ aptarimas  ir peržiūra. Be kitų dalyvių aptarime taip pat dalyvaus filmo kūrėjų komanda: prodiuseriai OlehasŠčerbyna, PylypasIlenka, RostyslavasMartyniukas, aktorė MarynaKoškina.

Konferencijos „Metai karo Ukrainoje“ transliaciją kviečiame tiesiogiai stebėti Seimo svetainėje, televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“,Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių