Šakiniuose ir Šatriuose ugnis nusiaubė namus

Asociatyvi A. VALAIČIO nuotr.

Praėjusio penktadienio vakare Šakinių kaime, Dauparų–Kvietinių seniūnijoje, užsiliepsnojusio medinio gyvenamojo namo ugniagesiai nebegalėjo išgelbėti. Šiemet rajone gaisras kilo 33 gyvenamuosiuose būstuose. Dažniausiai ugnis įsiplieskia dėl netinkamo šildymo įrenginių eksploatavimo arba gedimo jo metu.


Praėjusio penktadienio vakare ugniagesiams buvo pranešta apie Šakinių kaime, Spygliuočių gatvėje, liepsnojantį gyvenamąjį namą. Iš Gargždų, Plikių ir Klaipėdos keturiais gaisriniais automobiliais atskubėję ugniagesiai pamatė, jog dalis stogo jau įkrito. Ties kaminu užsidegus stogui liepsnos persimetė į medines konstrukcijas ir greitai išplito. Ugniagesiai iš namų išnešė dujų balioną. Išgelbėti naujo medinio namo (12×8 m) nebebuvo galimybių – suniokotas stogas, vidus. Vyksta tyrimas gaisro priežasčiai nustatyti.


Spalio 16 d. Šatrių kaime taip pat sudegė gyvenamasis namas. Dalis šio seno pastato buvo rekonstruota. Gaisrui įsiplieskus senojoje dalyje supleškėjo visas statinys.


Socialiniuose tinkluose kaimo bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ pranešė apie nelaimę Šakiniuose, taip pat ir Šatriuose bei kvietė padėti be namų likusioms šeimoms. Reikalinga pagalba išvalyti nuodėgulius, reikia higienos reikmenų. Nukentėjusiesiems Šakiniuose ir Šatriuose reikalingi gyvenamieji vagonėliai. Norintieji suteikti pagalbą dėl informacijos gali kreiptis į seniūnaitę Ligitą Uvarovą.


„Banga“ pasiteiravo, kokios pagalbos iš rajono Savivaldybės gali tikėtis nukentėjusieji nuo gaisro. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistė Gintarė Plungienė atsiuntė tokį paaiškinimą: „Nukentėjus nuo gaisro ar stichinės nelaimės, padariusios žalą turtui, gyvenamajam būstui, kuriame bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo deklaruoja gyvenamąją vietą ir jeigu tai yra vienintelis gyvenamasis būstas, skiriama vienkartinė 10 VRP dydžio pašalpa (VRP – valstybinės remiamos pajamos – 128 Eur), nukentėjus ūkinės paskirties pastatams – 3 VRP dydžio, jei vidutinės pajamos vienam bendrai gyvenančiam asmeniui neviršija 4 VRP dydžio.“


Šiemet rajono gyventojų būstuose įsiplieskė 33 gaisrai. Gargždų PGT vyriausiojo specialisto Arūno Armalio teigimu, dažniausiai dėl netinkamo šildymo įrenginių eksploatavimo arba gedimo jo metu, arba elektros instaliacijos gedimo. „Gyventojai turi daug elektrinių prietaisų, kuriuos naudoja neatsakingai – į vieną lizdą jungia keletą prietaisų ir dėl to įvykus gedimui įsiplieskia gaisras“, – kalbėjo pareigūnas.


Kamine užsidegus suodžiams šiemet degė 4 gyvenamieji namai. Spalio mėnesį Kisinių kaime sudegė kemperyje įrengtas būstas – šeimininkas su dviem mažamečiais vaikais liko be pastogės.
Trys gaisrai įsiplieskė dėl be priežiūros ant viryklės palikto verdamo maisto.

Virginija
AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių