Saugomų teritorijų sistemos pertvarka įgauna pagreitį: patvirtinti direkcijų nuostatai ir organizacinės struktūros

Po Vyriausybės pritarimo reorganizuoti regioninių parkų, valstybinių gamtinių ir biosferos rezervatų direkcijas, sujungiant jas į keturis naujus juridinius asmenis, imtasi konkrečių administracinių veiksmų. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba patvirtino Aukštaitijos, Dzūkijos – Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijas ir jų nuostatus. Taip pat patvirtintos naujųjų direkcijų organizacinės struktūros ir direkcijų pareigybių sąrašai.

Reorganizacija paliečia regioninių parkų ir rezervatų  direkcijų darbuotojus. Bendras darbuotojų skaičius po  pertvarkos  direkcijose išlieka toks pats. Patvirtinus naujas direkcijų struktūras sumažėja direktorių ir finansų specialistų skaičius, bet atsiranda naujos į direkcijų kompetencijų kėlimą ir efektyvesnę veiklą orientuotos pareigybės, tokios kaip architektai, regioninių parkų grupių patarėjai (prevencijos specialistai). Visiems darbuotojams, kurių pareigybių naujoje direkcijų struktūrose nebelieka, siūloma užimti naujas pareigybes, persikvalifikuoti ar dalyvauti atrankose.

Po pertvarkos sumažinus neracionaliai didelės apimties bendrąsias funkcijas, sutaupytos biudžeto lėšos bus naudojamos kokybiškoms saugomų vertybių apsaugos ir tvarkymo priemonėms, taip kuriant pridėtinę vertę visai visuomenei. Centralizuojant bendrąsias funkcijas ir sukūrus stiprias regionines direkcijas, jos užtikrins kvalifikuotą gyventojų prašymų aptarnavimą, todėl žmonės galės operatyviau gauti institucijų atsakymus.

Parengti ir įgyvendinti saugomų teritorijų institucijų sistemos pertvarkos projektą numatyta Vyriausybės programoje. Planuojama, kad keturios regioninių parkų ir rezervatų direkcijos pradės veikti nuo liepos 1 d.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių