Savivaldos ir verslo forume – dirbtinis intelektas ir kūrybiškumas

Savivaldos ir verslo forume ketvirtadienį Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, Savivaldybės tarybos narė, Smulkiojo verslo rėmimo programos vertinimo komisijos pirmininkė Eglė Jaugelavičė (pirma iš dešinės) Savivaldybės premijomis apdovanojo konkurso „Verslumo manija“ nugalėtojus. Konkurse dalyvavo 12 pretendentų. Pirmąją vietą ir 5 000 eurų prizą laimėjo Renata Čeliauskienė, pasiūliusi vaikų laisvalaikio centro įkūrimą, kurio pagrindinė veikla – socialinės atskirties mažinimas vadovaujantis Valdorfo ugdymo principais.  Šio centro veiklos bus orientuotos į autizmo spektro bei kitų raidos sutrikimų turinčių vaikų ugdymą. Antrąją vietą ir 3 000 eurų pelnė Sandra Venckutė-Gailiušienė. Jos verslo idėja – vaikų priežiūros erdvė „Ajos namučiai“, pritaikyta vaikams nuo 1 iki 3 metų. Šioje erdvėje veiks pusdienio darželis. Trečiosios vietos nugalėtojui Tomui Žemguliui įteiktas 2 000 eurų prizas. Jis planuoja mokyklose ir darželiuose organizuoti mažojo golfo būrelius. Užsiėmimų metu lankytojai bus supažindinami su golfo žaidimo teoriniais pagrindais, taisyklėmis ir kitais svarbiais šio žaidimo niuansais. Konkurso aktyvumu džiaugėsi Savivaldybės vyr. specialistas Mantas Virbauskas (pirmas iš kairės).

Šeštasis Klaipėdos rajono savivaldos ir verslo forumas, ketvirtadienį vykęs Gargždų „Minijos“ kino teatre, gausų dalyvių būrį sutraukė aktualia tema „Dirbtinis intelektas: versle, gyvenime, savivaldoje“. Forume piniginėmis premijomis apdovanoti trys „Verslumo manijos“ laureatai. Tai tarsi įrodymas, kad kūrybiškumas yra varomoji verslo jėga.
Savivaldos ir verslo forumą pradėjęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas susirinkusiuosius nustebino neįprasta sveikinimo kalba: pasirodo, ją pagal užduotį parašė dirbtinis intelektas. Tiesa, kalba ne tokia sklandi, neatitinkanti lietuvių kalbos standartų, tačiau akivaizdžiai įrodanti, kad naujausios technologijos veržte veržiasi į visas gyvenimo sritis. „Mes – savivalda ir verslas – turime žymiai daugiau bendrų uždavinių nei skirtybių, – jau savais žodžiais forume kalbą tęsė rajono vadovas. – Mes kartu kuriame Klaipėdos rajono bend­ruomenę, kuriame vietą, kurioje gyventi gera.“ Pasak rajono vadovo, savivalda su verslu nori susitikti ne tik forumuose, bet yra atvira naujoms idėjoms, pasiūlymams. „Laukiame, kol sustiprės verslo bendruomenė, asociacija. Norime, kad verslo atstovai ne tik ateitų mus kritikuoti, bet ir su mintimis, ką galime padaryti pažangiau mūsų Savivaldybėje, kad ir verslui, ir žmonėms būtų geriau“, – kalbėjo meras.
Įžanginiame pranešime meras B. Markauskas apžvelgė rajono vystymosi perspektyvas ir biudžeto duomenis, pasakojo apie įdiegtą projektinį valdymą, pristatė rajone vykdomus didelius projektus, susijusius su mokyklų, darželių, kultūros įstaigų rekonstrukcijomis bei statybomis, taip pat apibūdino sporto, laisvalaikio, socialinius projektus, akcentavo gyventojų aktyvumą dalyvaujamajame biudžete.
Kitų metų pavasarį Klaipėdos rajono gyventojų, kurių dabar yra 70, laukia maloni naujiena – Klaipėdos rajono gyventojo kortelė su mobiliąja aplikacija, kuri leis gyventojui greitai gauti informaciją, įsitraukti į Savivaldybės sprendimų priėmimą, naudotis įvairių prekių ir paslaugų nuolaidomis bei kt.
Meras akcentavo, kad Klaipėdos rajonas nuolat pirmauja įvairiuose reitinguose, jau penktus metus iš eilės yra įvertinamas „Auksinėmis krivūlėmis“. Jų gauta jau 8. „Šiandien Klaipėdos rajono savivaldybei bus įteiktas Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą demokratinį valdymą“, – ketvirtadienį forume pranešė rajono vadovas B. Markauskas, tuo pačiu visiems dėkodamas už sėkmingai kuriamą rajono gyvenimą.
Forumą moderavęs organizacijų, vadovų ir komandų konsultantas Ugnius Savickas auditorijai teigė, kad turintis daug patirties veikiant kartu su įvairiomis Lietuvos savivaldybėmis, tai jis atsakingai vertinąs, kad Klaipėdos rajonas yra vienas pažangiausių rajonų šalyje. „Nestabdykite, mere, taip ir toliau“, – linkėjo moderatorius U. Savickas.
Forume pranešimus skaitė ir diskutavo su klausytojais žinomas verslo valdymo konsultantas Saulius Jovaišas, verslininkas ir investuotojas Ilja Laurs, „Lighthouse“ skaitmeninių inovacijų centro vadovas Mindaugas Kieža, Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos tarybos pirmininkė bei viena „Lightouse“ neuromarketingo laboratorijos įkūrėjų Indrė Razbadauskaitė-Venskė.
Forumo organizatorė Inesa Greivienė „Bangai“ sakė, kad dalyviai į forumą registravosi itin aktyviai.

Vilija BUTKUVIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.

verslo paskola

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių