Seimo lankytojų centre – parodos „30 metų Rusijos kariuomenės išvedimui iš Lietuvos“ pristatymo renginys ir diskusija

Rugpjūčio 31 d., ketvirtadienį, 16 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) bus atverta paroda „30 metų Rusijos kariuomenės išvedimui iš Lietuvos“.

Lietuvos valstybės naujojo archyvo parengtoje parodoje lankytojai kviečiami prisiminti kariuomenės išvedimo aplinkybes, patyrinėti su kariuomenės išvedimu susijusius dokumentus, iš laiko perspektyvos įvertinti to meto fotografijose įamžintas istorines akimirkas. Parodoje eksponuojami archyvuose ir Seimo kanceliarijos archyve saugomi dokumentai.

Paroda Seimo lankytojų centre eksponuojama Lietuvos Respublikos Seimo nario Arvydo Anušausko iniciatyva.

„Lietuvių tautos valia, kad okupantai turi nešdintis iš Lietuvos, labai aiškiai ir ne kartą buvo išreikšta 1989–1991 metais. Tai galiausiai įvyko 1993-ųjų rugpjūčio 31 d. Po ilgų ir alinančių derybų taikiai, be prievartos, be pasipriešinimo iš Lietuvos išvežta gausybė galingos technikos, į kitą valstybę perkelta dešimtys tūkstančių karių. Rusijos kariuomenės išvedimo 30-mečiui skirta paroda padės suprasti ir įvertinti ilgosios okupacijos pabaigą“, – sako Seimo narys, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Po parodos pristatymo vyks diskusija „Geopolitinės audros sovietinei kariuomenei traukiantis iš Lietuvos“, kurioje dalyvaus Lietuvos visuomenės veikėja, diplomatė Gintė Damušytė, istorikas dr. Kęstutis Kilinskas, Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių saugojimo ir tyrinėjimo skyriaus muziejininkas Edvinas Vaidotas.

Diskusiją moderuos Lietuvos vyriausioji archyvarė dr. Inga Zakšauskienė.

Įėjimas laisvas.

Parodos pristatymas ir diskusija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Parodą Seimo lankytojų centre apžiūrėti galima iki rugsėjo 22 d. pirmadienį–ketvirtadienį 10–17 val., penktadienį 10–16 val. Įėjimas laisvas.

Informuojame, kad visuomenės informavimo tikslais renginyje bus fiksuojamas vaizdas, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Šio renginio nuotraukos ir vaizdo įrašai bus skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Išsamesnę informaciją apie asmens duomenų tvarkymą gali suteikti renginio organizatoriai.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių