Šiandien Palangos atstovai Prezidentūroje įteikė peticiją su 5 480 parašų dėl kurorto baseino išsaugojimo

Palangos bendruomenė „Palangos santarvė“, siekdama apsaugoti miesto baseiną nuo Konkurencijos tarybos ketinimų atimti šį kurorto Savivaldybės pastatytą bendruomenei svarbų socialinį objektą iš Palangos miesto gyventojų ir perduoti jį valdyti privatininkams, parengė Kreipimąsi į šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą. Šiandien Palangos meras Šarūnas Vaitkus su šios bendruomenės pirmininke Daina Eimanavičiene atvyko į Vilnių, į Prezidentūrą, kur susitiko su Prezidento komandos nariais. 

Pernai gruodį bendruomenė „Palangos santarvė“ organizavo protesto akciją, kuri buvo skirta Palangos baseinui ir sanatorijai „Pušynas“ išsaugoti. Šios protesto akcijos metu bendruomenė inicijavo peticiją už baseino išsaugojimą Savivaldybės žinioje. Palaikydami iniciatyvą savo valią išreiškė net 5480 asmenų – palangiškių bei visos mūsų šalies piliečių, iš jų popierinį peticijos variantą pasirašė 2426, elektroniniu būdu – 3054 asmenys. 

Tad šiandien, nepaisant sudėtingų žiemiškų orų sąlygų, Palangos atstovai atvyko į sostinę ir Vilniuje, Prezidentūroje, įteikė ne tik Kreipimąsi į Prezidentą, bet ir peticiją su pusšešto tūstančio palangiškių ir aktyviai elektroniniu būdu pasisakiusių piliečių parašais.  

Kreipimesi į Prezidentą, be kita ko, sakoma: 

„Gerbiamas Prezidente, vertindami Jūsų autoritetą, prašome Jūsų padėti užtikrinti Konstitucija, Europos savivaldos chartija bei kitais įstatymais suteiktą teisę vietos bendruomenėms savarankiškai ar per demokratiškai išrinktus atstovus spręsti savivaldos turto valdymo klausimus, kas esmingai atspindi tikrus visuomenės poreikius ir interesus. Todėl teikiame gyventojų parašus, kuriais išreiškiame bendruomenės poziciją:  

– Leisti Palangos miesto savivaldybei ir toliau pačiai valdyti savo turtą – už Palangos miesto savivaldybės bei valstybės lėšas pastatytą Palangos miesto baseiną – ir užkirsti kelią privačiam verslui pelnytis iš baseine teikiamų viešųjų paslaugų; 

– Užtikrinti galimybę mūsų vaikams baseine nemokamai mokytis plaukti, o mūsų jauniesiems sportininkams – nemokamai treniruotis; 

– Užtikrinti galimybę senjorams naudotis sveikatinimo galimybėmis baseine už jiems prieinamą kainą, kad sveikatinimo paslaugomis miesto baseine galėtų naudotis net ir mažas pajamas gaunantys Palangos ir kitų miestų gyventojai“. 

Palangos baseinas atidarytas 2019 m. kovą, jis pastatytas Palangos savivaldybės iniciatyva, tam panaudotos kurorto Savivaldybės biudžeto ir valstybės lėšos. Pagrindinė šio socialinio projekto paskirtis – išmokyti kurorto vaikus, gyvenančius prie jūros, plaukti, kad jie nebijotų vandens ir jame būtų saugūs. Taip pat sudaryti galimybes Palangos sporto centro ugdytiniams čia nemokamai treniruotis, o Palangos ir visos Lietuvos senjorams – sveikatintis už jiems priimtiną, neišpūstą kainą. 

Nuo 2019 m. kovo mėnesio, kai buvo atidarytas baseinas, Palangos moksleiviai jame nemokamai apsilankė apie 76 tūkstančius kartų. Nemokamai lankosi ne tik antrokai, kuriems visoje Lietuvoje valstybė ir savivaldybės skiria lėšų įgyvendinant mokymo plaukti programą. Palangos baseine nemokamai plaukimo pamokas lanko beveik visų amžiaus grupių moksleiviai. Palangos miesto savivaldybė  neperka šių paslaugų už šimtus tūkstančių eurų per metus, kaip yra priverstos daryti kitos savivaldybės, perdavusios savo baseinus valdyti koncesininkams.   

Be to, vien nuo šių metų sausio iki lapkričio labai ženkli senjoro nuolaida Palangos baseine pritaikyta apie 4 tūkstančius kartų.  

„Palanga daugiau kaip 20 metų neturėjo savo baseino – siūlėme privataus kapitalo verslui: ateikite, pastatykite! Rasime ir žemės sklypą, penkerius merus atleisime ir nuo nekilnojamojo turto, ir nuo žemės mokesčių. Norinčiųjų neatsirado. Savivaldybė 2017 m. pati ėmėsi iniciatyvos užtikrinti viešąsias paslaugas ir pastatyti baseiną moksleiviams mokytis plaukti, Sporto centro ugdytiniams sportuoti, senjorams ir kūdikiams, o ir visiems mums, palangiškiams, sveikatintis. Kai 2019 metais jį atidarėme, iškart, vos po kelių mėnesių, sulaukėme Konkurencijos tarybos dėmesio ir tyrimo“, – sako Palangos meras Š.Vaitkus.  

Konkurencijos taryba prieš mėnesį informavo Palangos miesto savivaldybę, kad bus sprendžiama, jog Palangos miesto baseinas per 12 mėnesių nuo Konkurencijos tarybos nutarimo paskelbimo datos būtų perduotas privačiam verslui. Neįvykdžius šio nutarimo, bus skaičiuojama bauda – po 600 eurų už kiekvieną dieną iki Konkurencijos tarybos reikalavimo įvykdymo. 

Palangos miesto savivaldybės informacija

Nuotraukos: Palangos savivaldybės administracijos ir Aldo Kazlausko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių