Šiūparių mokykloje nušvito „Jausmų miestas“

Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyrius kiekvienais metais mini Tarptautinę tolerancijos dieną. Mokytojų teigimu, šių metų iniciatyvą sukurti „Tolerancijos miestą“ mokyklos bendruomenė priėmė itin džiugiai. Šiūparių bendruomenės pirmininkė ir bibliotekininkė Marina Žebelienė džiaugėsi, jog mokyklos fojė puošia toks gražus ir šviečiantis miestas.

Visos bendruomenės įsitraukimas

3 kl. mokytojos Renatos Jurjonienės teigimu, visi darbavosi nušilę: „Tolerancijos dienai paminėti šiais metais kūrėme miestą. Mes, mokytojai, mielai prisijungėme ir paraginome tėvelius, vaikučius.“ 2 klasės mokytoja Dalia Urbonienė taip pat minėjo, kad dalyvauti akcijoje patys mokytojai skatino išleisdami vaikus rudens atostogų. Beje, antrokų mokytoja miestui sukūrė besisukantį malūną. „Galvojome ir gatves padaryti, bet kai šitiek namelių vaikai atnešė, nebėra vietos gatvėms, ir taip labai gražu“, ‒ kilusias kūrybiškas idėjas minėjo D. Urbonienė.

Mišrios grupės mokytoja Rasa Tamašauskienė „Bangai“ pasakojo, kad idėją mokytojai sutiko itin noriai. „Gera idėja kurti miestą, nes didelis darbelių pasirinkimas, galima pasitelkti fantaziją. Mūsų grupė miestą papuošė medžiais. Jie visi skirtingi. Pamaininė mokytoja Ilona Neimontienė padarė šviečiančius žibintus“, ‒ mokyklos bendruomenės indėliu džiaugėsi R. Tamašauskienė.

Ikimokyklinės grupės mokytojos Sandra Stalmokienė ir Violeta Bartkienė sakė, kad nė nesitikėjo, jog taip noriai vaikai ir tėvai įsitrauks ir po atostogų atneš tiek daug sukurtų namelių. „Grupėje darėme du namelius. Pagrindą nameliams padaryti padėjo mūsų padėjėjos Silva Giaštautienė ir Agnė Dumbrauskaitė, o vaikai piešė šypsenėles, širdeles, karpė, klijavo“, ‒ apie itin didelį vaikų įsitraukimą kalbėjo S. Stalmokienė.

Prisidėjo ir mažiausieji, Šiūparių skyriaus ikimokyklinės grupės auklėtiniai. Auklytė iš Vabaliukų grupės Laima Arcišauskienė pasakojo su auklėtoja Regina Gerlikiene apgalvojusios, kad miestas neturėtų būti be kaimo, todėl su vaikais darė avytes. „Mažieji labai džiaugiasi kaskart praeidami. Buvo įtraukti ir tėveliai. Tai akimirkos, praleistos kartu su vaikais, ir tai – nepakartojama“, ‒ akcentavo L. Arcišauskienė. 4 klasės ir dailės mokytoja Sonata Birbalienė užrašė miestui pavadinimą ir suteikė miestui estetinį vaizdą.

Vaikams itin patiko kurti

Devynmetis Jonas Rašimas džiaugėsi padaręs itin ekologišką anglies pluošto namą. „Jis labai brangus, jo būtų beveik neįmanoma nupirkti“, ‒ sakė Jonas. Mažasis pašnekovas namelį gamino namuose su tėvais ir užtruko beveik visas dviejų savaičių rudens atostogas. Devynmetė Gabija Ūselytė apgalvojo, ko reikia miestui. „Mano namo apačioje yra kepykla, o viršuje – gyvūnų prieglauda. Paėmiau dėžių, išsikarpiau ir pridėjau, kas šovė į galvą: padariau užuolaidas, pridėjau papuošimų. Mama padėjo stogą padaryti“, ‒ pasakojo Gabija. Aštuonerių Lukas namą su raudonu stogu gamino su mama ir abiem broliais. „Darėme iš kartono. Labai sunku buvo kirpti. Dvi savaites užtrukau, bet patiko“, ‒ pasakojo Lukas ir pridūrė, kad vakare važiuodamas dviračiu pro mokyklą per stiklines duris mato, kaip gražiai „Jausmų miestas“ šviečia, ir tuo džiaugiasi. 7 m. Danielius namą darė iš kartono ir piešė guašu. Taip pat buvo stengtasi panaudoti antrines žaliavas: vienas berniukas su tėvais rinko lapus ir puošė namo stogą, kito namo stogas papuoštas kamšteliais. Rusnei taip pat labai patiko daryti namelį. „Dariau dviaukštį namą, su besmegeniais ir Kalėdų Seneliu. Naudojau popierių, kartonines dėžes, klijus, servetėles“, ‒ pasakojo ketvirtokė Rusnė. Eglės Lukošiūtės namas – lyg didelė raudona dovana. „Visa klasė nupiešėme save ir įdėjome į langelius, kad būtų daugiau“, ‒ džiaugdamasi pasakojo Eglė. Devynmetė Viltė Studencovaitė iš pradžių galvojo apie parduotuvę, bet paskui nusprendė padaryti šunų viešbutį. „Dariau iš kartoninės dėžės, mama padėjo išpjaustyti langus, o tėtis padėjo padaryti medinį stogą. Aš pati viską su markeriu papuošiau“, ‒ pasakojo Viltė minėdama, kad turi šunį ir pagalvojusi, kad mieste turi atsirasti vieta ir šunims.

Monika CALZONAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių