Skaičiuojami savaitgalio audros nuostoliai: žala gyventojų turtui perkopė 200 tūkst. eurų

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, ilgąjį Vėlinių savaitgalį visoje Lietuvoje siautėję vėjai padarė nemažai nuostolių gyventojų turtui. Bendrovės ekspertai skaičiuoja, kad iki pirmadienio (lapkričio 4 d.) vidurdienio buvo sulaukta beveik 300 kreipinių dėl audros sukeltų žalų, o jos padariniams kompensuoti skirta suma jau viršijo 200 tūkst. eurų.

Kaip pastebi Mantas Norkus, „Lietuvos draudimo“ Klientų aptarnavimo centro vadovas, vertinant registruojamų žalų pobūdį, matyti, kad dominuoja smarkaus vėjo sukeltos žalos gyventojų turtui.

„Tai įvairūs pastatų stogų konstrukcijų, kraigų, dangos pažeidimai, smulkių turto objektų, šiltnamių, tvorų apgadinimai. Dėl smarkių vėjo gūsių nuo žemės buvo pakeliami ir niokojami lauko baldai, batutai. Be to, lūžę medžiai ir jų šakos krito ant pastatų ir neretai automobilių. Didžiausia kol kas registruota žala – nuplėšta vieno ūkinio pastato stogo danga“, − sako M. Norkus.

Kaip pastebi draudimo ekspertas, šįkart nebuvo patirta gausių kritulių, dėl kurių nemenkų nuostolių sukeldavo vandens prabėgimai per nesandarias pastatų konstrukcijas, stogo dangų plyšius. Ilgesnį laiką smarkiai lyjant nuostolių padarydavo ir rūsių bei žemutinių aukštų apsėmimai vandeniu.

„Žvelgiant į geografinį žalų pasiskirstymą, šios audros židinys nebuvo koncentruotas viename kuriame nors Lietuvos regione. Nors, kaip įprasta, smarkūs vėjai siautėjo pajūrio regione, žalos įvairiuose regionuose pasiskirstė gana tolygiai“, − komentuoja M. Norkus.

Kaip rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys, gamtos jėgų sukeliamų žalų gyventojų turtui dažnis ir bendra išmokų suma kasmet didėja. Per trejus pastaruosius metus gamtos stichijų sukeltų žalų skaičius išaugo 75 proc., ir 2023 m. jis siekė daugiau nei 12 tūkst. atvejų per metus.

Tuo metu bendra žalų išmokų suma tuo pačiu trijų metų laikotarpiu išaugo beveik 140 proc., o išmokėta suma patirtiems nuostoliams padengti 2023 m. pasiekė beveik 10 mln. eurų.

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertas pataria pirmiausia kviesti avarines tarnybas ir, jei yra galimybė – stengtis mažinti nuostolį. Siekiant operatyvaus žalos atlyginimo, reikia nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę.

Registruoti įvykius „Lietuvos draudimo“ klientai gali naudodamiesi savitarnos svetaine „SavasLD“.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių