Skambi senolių daina žadina gyvenimo viltį

Jaunystės dainų grožis tarsi nubraukė metų naštą, nuskaidrino besiklausančiųjų veidus šypsenomis – pakylėta ir tuo pačiu jautri atmosfera gražią vasaros popietę vyravo socialinės globos namuose VšĮ „Gyvenimo viltis“ Doviluose. Neseniai čia susikūrė globotinių ansamblis „Skambi daina“ suorganizavęs pirmąjį koncertą ne tik namų gyventojams, bet ir svečiams, rėmėjams.

Vizija – nuolat tobulėti

VšĮ „Gyvenimo viltis“ direktorė Andželika Šakinienė, tik praėjusių metų pabaigoje pradėjusi vadovauti privatiems globos namams, pirmiausia pastebėjo, kokie svarbūs globotiniams yra socialiai ryšiai. Jei jie yra tvirti, gerėja socialinės globos namų emocinė aplinka, kuri daro tiesioginę įtaką globojamųjų nuotaikai ir sveikatai.

– Tikiu, kad viskas, kas geriausia, yra sukuriama bendromis pastangomis. Labai norėčiau ir  sieksiu, kad mūsų įstaiga taptų atvira naujoms iniciatyvoms, nuolat tobulėjanti, bendradarbiaujanti ir taikanti pažangiausius socialinės globos metodus,–  kalbėjo įstaigos vadovė A. Šakinienė.

 Pasak direktorės, konkurencinės aplinkos sąlygomis privačios socialinės globos įstaigos misija yra pasitelkiant kompetentingų darbuotojų komandą užtikrinti palankias gyvenimo sąlygas bei teikti kokybiškas ilgalaikės socialinės globos paslaugas senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims su negalia, kurios atitiktų  gyventojų poreikius bei lūkesčius.

Globos namuose stengiamasi užtikrinti  patogią, jaukią, namų atmosferai artimą aplinką.  VšĮ „Gyvenimo viltis“ turi savo virtuvę, tad gyventojams tiekiamas čia pat pagamintas šviežias maistas. Globotiniai maitinami keturis kartus per dieną. Socialinės globos įstaiga gyventojams teikia pirmines sveikatos priežiūros ir slaugos paslaugas, esant būtinumui kviečiama greitoji medicinos pagalba, gyventojai hospitalizuojami ar siunčiami į kitas sveikatos priežiūros įstaigas įvairioms gydytojų specialistų konsultacijomis, kuriomis pasirūpina ir artimieji.

„Šiuo metu įstaigoje „Gyvenimo viltis“ gyvena 40 pagyvenusių žmonių, taip pat žmonių su negalia.  Kambariuose gyvenama po 1– 2 žmonės, kreipiame didelį dėmesį, kad jei tenka kambariu dalintis perpus, tai turi būti gyventojų susiklausymas, tarpusavio sutarimas. Dalis gyventojų yra nevaikštantys, jiems reikia išskirtinės priežiūros. Įstaigoje dirba 33 darbuotojai. Socialinės globos paslaugų poreikis senstančioje Lietuvos visuomenėje yra labai aktualus. Šiuo metu eilėje į mūsų įstaiga laukia 30 asmenų“, – pasakojo direktorė A. Šakinienė.

Pirmasis koncertas – sėkmingas

VšĮ „Gyvenimo viltis“  globotinių ansamblis „Skambi daina“ globos namuose surengė pirmąjį koncertą. Žiūrovų susirinko tiek, kad visi ir netilpo, bet gražios dainos pravėrus duris puikiai girdėjosi ir koridoriuje.  Neiškentusi konkurentų čia prie dainininkų bandė savo balsu prisitaikyti ir nuolatinė globos namų gyventoja – gražuolė papūga.

Pirmajame koncerte globos namų ansamblis „Skambi daina“ nuoširdžiai ir jautriai sudainavo 10 dainų. Viena už kitą gražesnės, melodingesnės jos bylojo apie meilę gimtinei ir Tėvynei, artimiems žmonėms,  priminė apie nuostabius jaunystės laikus.

„Repetuojame kiekvieną ketvirtadienį. Esame labai atidūs, reiklūs dainos skambesiui. Išviso jau esame parengę 24 dainas“, – pasakojo ansamblio įkūrėjas ir įstaigos steigėjas Plikių ir Dovilų evangelikų liuteronų parapijų klebonas Liudvikas Fetingis. Jis pats grojo vargonėliais, o jam talkino koncertmeisterė Rima Paliulytė.

Po koncerto spindėjo ne tik dainininkų akys. Šviesiomis mintimis ir padėkomis ansambliui, įstaigos vadovei ir darbuotojams pasidalijo koncerto svečiai, rėmėjai, įstaigos „Gyvenimo viltis“ steigėjai ir kolegos iš Katyčių socialinės globos namų.

Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėja globos įstaigų (ypač nedidelių, 15–40 vietų) pagyvenusiems žmonėms. Per 2021 metus jų skaičius išaugo 3,6 proc., nuo 2017 m. – 14,4 proc. 2021 m. pabaigoje šalyje veikė 37 globos įstaigos suaugusiems asmenims su negalia ir 143 globos įstaigos pagyvenusiems žmonėms, jose gyveno atitinkamai 5,8 ir 6,8 tūkst. asmenų (2020 m. pabaigoje – 6 ir 6,3 tūkst. žmonių). 34 naujo tipo įstaigose – grupinio gyvenimo namuose – gyveno 428 suaugę asmenys su negalia, arba 14,7 proc. daugiau nei 2020 m.

Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių