Skelbia išskirtinio paveikslo aukcioną: visos lėšos atiteks „Jaunimo linijai“

Meno mylėtojai kviečiami aukciono būdu įsigyti itin neįprastą jaunos, pripažintos menininkės Monikos Plentauskaitės paveikslą bei taip prisidėti prie „Jaunimo linijos“ misijos. MO muziejaus naujienai – „Cgates“ televizijos nuo šiol transliuojamam meno turiniui – pristatyti skirtą paveikslą kūrėja nutapė ant televizoriaus ekrano.

Kūrinio idėja yra tiesiogiai susijusi su meno reprodukavimu skaitmeniniame laike. Šiame performanse yra naudojamos tradicinės tapybos priemonės – aliejiniai dažai – tačiau čia jie tepami ne ant gruntuotos drobės, o ant readymade objekto – televizoriaus, surežisuotame namų-studijos interjere.

Tokiu būdu siekiama kurti dialogą tarp tapybos bei skaitmeninės virtualybės, meno vartojimo ir pasiekiamumo  šiandien. Performanso siužetas tiesiogiai bei kiek šmaikščiai, ironiškai atspindi meno kūrinio reprodukavimo galimybes šiuolaikiniame pasaulyje, o atvaizdo kartotė – tarsi alegorija į stebinčiojo savirefleksiją“, – teigia M. Plentauskaitė.

Visos lėšos – „Jaunimo linijai“

Aukcioną kartu su M. Plentauskaite skelbia nuo šiol MO muziejaus turinį savo klientams nemokamai transliuojanti antra pagal dydį šalyje sumanios televizijos ir neriboto šviesolaidinio interneto paslaugų tiekėja „Cgates“.

Visos už išskirtinį kūrinį gautos lėšos bus skirtos „Jaunimo linijai“.

„Menas – vienas iš būdų gydyti sielą, todėl šiuo projektu norime palaikyti ir tuos, kurie šią misiją kasdien vykdo tiesiogiai: padeda jauniems žmonėms atsitiesti, įsikvėpti ar net gelbėja jų gyvybes“, – sako „Cgates“ rinkodaros vadovė Dovilė Filmanavičiūtė.

Aukcionas vyks iki sekmadienio, lapkričio 7 d., 20 val. Visi, norintys pateikti kainos pasiūlymą kūrinio įsigijimui, kviečiami siųsti jį aukcionas@cgates.lt. Didžiausią sumą pasiūlęs pirkėjas bus pakviestas ją pervesti į „Jaunimo linijos“ sąskaitą, o „Cgates“ jam išsiųs kūrinį.

Pradinė kūrinio kaina – 100 eurų.

Monika Plentauskaitė – „Jaunojo tapytojo prizo“ laimėtoja, Justino Vienožinskio premijos laureatė. Šiemet jos darbai eksponuoti meno mugėje „ArtVilnius“, jos kūrinių yra MO muziejaus ir Lewben Art Foundation kolekcijose.

MO muziejus pristatė MO TV

MO muziejus praėjusią savaitę pristatė MO televiziją – MO TV. Virtualias ekskursijas po MO muziejaus parodas, pokalbius su menininkais, kultūros ir visuomenės veikėjais, MO muziejaus užkulisių istorijas savo žiūrovams nemokamai rodys „Cgates“.

Ką tik atsinaujinusios „Cgates“ televizijos žiūrovai jau šiemet galės nemokamai sau patogiu metu virtualiai aplankyti lankomiausią meno parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pamatyti virtualų pasakojimą apie vaikų ir šeimų itin pamiltą parodą „Ežeras pilnas žvaigždžių“ bei virtualiai susipažinti su šiuo metu muziejuje eksponuojama fotografijos paroda „Permainų šventė“. Šis turinys „Cgates“ klientams papildomai nekainuos ir bus prieinamas bet kuriuo metu.

Kitąmet MO TV programą papildys vaizdo pasakojimai iš 5 MO muziejaus parodų.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių