Socialinių renginių ciklas Klaipėdos rajono gyventojams

Všį Nacionalinio socialinės integracijos instituto SENJORO programa kviečia į nemokamų renginių  ciklą „Atrask priežastį nusišypsoti“, skirtą senjorams, žmonėms su negalia ir jų artimiesiems. Nuo birželio 7 d. iki rugsėjo 27 d. Klaipėdos rajono gyventojai galės dalyvauti nemokamose paskaitose, mokymuose ir užsiėmimuose. Šio reginių ciklo tikslas –  gerinti bendruomeninių socialinių paslaugų įgyvendinimą, tad gyventojai bus kviečiami dalyvauti paskaitoje apie socialinių paslaugų teikimo tvarką ir galimybes, išmėginti kineziterapijos ir meno terapijos užsiėmimus bei apsilankyti psichologo paskaitoje. Veiklos finansuojamas iš Klaipėdos rajono savivaldybės lėšų. 

Platus užsiėmimų spektras

Pasak, renginių iniciatorių – Senjoro programos vadovės Rugilės Bitautaitės, teikiant socialines paslaugas Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone dažnai susiduriama su tuo, kad gyventojams trūksta informacijos apie galimybę gauti socialines ar ambulatorines slaugos paslaugas namuose. Todėl vienas iš šio renginių ciklo tikslų – šviesti visuomenę apie šių paslaugų gavimo tvarką ir prieinamumą.

Taip pat, siekiant paskatinti vyresnio amžiaus bei žmonės su negalia rūpintis savo fiziniu aktyvumu, Klaipėdos rajono gyventojai bus kviečiami, kartu su kineziterapeute išmėginti nesudėtingas mankštas. Jas dalyviai galės nesunkiai pakartoti ir namuose.

Nemažiau svarbus šio renginių ciklo aspektas – senjorų, žmonių su negalia ir jų artimųjų emocinės sveikatos gerinimas. Senjorai dažnai išgyvena artimųjų netektis, kurios sukelia psichologinius sunkumus – užsisklendimą, apatiją, bendravimo trūkumą. Tad renginių metu gyventojai bus kviečiami sudalyvauti psichologo paskaitoje apie vienišumą ir artimojo netektį, bei išmėginti meno terapijos užsiėmimus.

Bendruomeninių paslaugų skatinimas

Tikimąsi, kad renginiai paskatins visuomenės įsitraukimą į bendruomenines socialines paslaugas. Šių paslaugų tikslas, skatinti bendruomenės narius rūpintis vieni kitais ir taip kurti sąlygas vyresnio amžiaus asmenims bei žmonėms su negalia,  kuo ilgiau išlaikyti savarankiškumą ir galimybę gyventi savo namuose

Projekto metu, penkiolikai Klaipėdos rajono gyventojų bus vedami individualios priežiūros darbuotojų mokymai, kurių metu jie įgis pažymėjimą ir žinių, kaip saugiai ir profesionaliai teikti socialinę pagalbą vyresnio amžiaus asmenims – kaip rasti santykį ir bendrauti su sergančiais asmenimis,  kaip juos saugiai kelti, padėti pasirūpinti higiena, susitvarkyti buityje ir kita. Mokymų trukmė 40 ak. valandų – 2 savaitės, jie vyks nuotoliniu būdu.

Numatytos veiklos

Siekiant užtikrinti,  kad galimybe dalyvauti renginiuose turėtų kuo daugiau Klaipėdos rajono gyventojų, užsiėmimai bus rengiami net keturiose vietose – Priekulėje, Gargžduose, Veiviržėnuose bei Kretingalėje. O nemokamu atvykimu į renginius pasirūpins Socialinis taksi, teikiantis pavėžėjimo paslaugas judėjimo sunkumus patiriantiems asmenims. Detalesnė informacija apie registraciją į renginius, jų vietas bei datas bus skelbiama minėtų miestelių skelbimų lentose bei Senjoro programos internetiniame puslapyje www.senjoro.lt .

  1. Paskaita apie socialines ir ambulatorines slaugos paslaugas namuose;
  2. Kineziterapijos užsiėmimas;
  3. Psichologo paskaita apie vienišumą bei artimojo netektį;
  4. Meno terapijos užsiėmimas;
  5. 40 val. individualios priežiūros darbuotojų kursai.

Sigita Kaminskaitė

VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“

Senjoro programos komunikacijos vadovė

Tel. nr. +370 603 00639 ; El. p. sigita.kaminskaite@senjoro.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių