Studijų startas Klaipėdos universitete: rekordiškai daug studentų, svarbus jubiliejus, ateities vizijos pristatymas
Šiemet Klaipėdos universitete (KU) naujų akademinių mokslo metų pradžia – išskirtinė. Priimta rekordiškai daug studentų, minimas Sveikatos mokslų fakulteto jubiliejus, o universiteto bendruomenei pristatyta KU miestelio išvystymo studija.
Priimta rekordiškai daug studentų
2024-2025 akademinius mokslo metus KU pradeda su gerokai gausesniu studentų būriu. Priimta apie 40 proc. daugiau studentų nei praėjusiais studijų metais. Priimtųjų studijuoti skaičiaus didėjimo tendencija stebima jau trečius metus iš eilės.
„Turime kuo džiaugtis ir didžiuotis: išskirtinės studijų programos, holistinis požiūris į švietimą, tarptautiškumas, lankstumas, priklausymas Europos universiteto EU-CONEXUS aljansui bei nuolatinės pastangos tobulinti studijų aplinką ir kokybę. Visa tai nelieka nepastebėta. Labai džiaugiamės priėmę rekordiškai daug studentų. Kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų kontekste, šiuo atžvelgiu padarėme didžiausią šuolį į priekį“, – gausiu įstojusiųjų būriu džiaugiasi KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
Daugiausia įstojusiųjų rinkosi šias bakalauro studijų programas: vaikystės pedagogiką, psichologiją, radiologiją, slaugą, biologiją ir jūros biotechnologiją bei laisvalaikio sportą. Populiariausios magistrantūros studijos: slauga, sveikatos priežiūros vadyba, pedagoginė psichologija, verslo vadyba, fizinio aktyvumo ir sporto pedagogika.
„Įstojusiųjų į Klaipėdos universitetą geografija labai plati, apimanti beveik visą Lietuvą. Daugiausia studentų sulaukta iš Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Vilniaus miesto, Šilutės rajono, Kauno miesto savivaldybių. Lyginant su praėjusiais metais, priimta apie 60 proc. daugiau studentų iš užsienio. Daugiausiai jų iš Ukrainos, Indijos, Bangladešo, Pakistano“, – duomenimis dalijasi KU Studijų prorektorė doc. dr. Aida Norvilienė.
Sveikatos mokslų fakultetas mini 25-ąjį jubiliejų
Pasitinkant naujus akademinius mokslo metus minimas Sveikatos mokslų fakulteto 25-asis jubiliejus. Fakultetas veiklą pradėjo 1999 m. rugsėjo 1 d.
„Prieš 25-erius metus tai buvo pirmasis ne medicinos, o sveikatos mokslų fakultetas Lietuvoje. Per ketvirtį amžiaus fakultete paruošta daugiau nei 5500 sveikatos priežiūros specialistų, kurie puikiai integravosi ir papildė sveikatos sektoriaus darbuotojų gretas, yra medicinos ir sveikatos įstaigų vadovai. Didžiuojamės šiandien turėdami inovatyvų sveikatos mokslų kompetencijų centrą, kuris telkia mokslininkus, dėstytojus, studentus“, – fakulteto veikla didžiuojasi KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
Sėkminga fakulteto veikla jau prieš dvejus metus sudarė prielaidas įgyvendinti Klaipėdos universiteto ligoninės steigimo viziją. Fakulteto ir Klaipėdos universiteto ligoninės bendradarbiavimas prisideda prie studijų programų kokybės gerinimo, naujų studijų sandų kūrimo, kvalifikuotų specialistų ruošimo bei įpareigoja atlikti bendrus mokslinius tyrimus.
Fakulteto steigimo idėjos vėliavnešiai: prof. dr. Algimantas Kirkutis, prof. habil. dr. Vinsas Janušonis, prof. dr. Arnoldas Jurgutis, prof. habil. dr. A. Baubinienė, prof. dr. Elvyra Giedraitienė, dabartinis KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir kiti.
Pristatyta KU miestelio išvystymo studija
Rugsėjo 2-ąją universiteto bendruomenei pristatyta Klaipėdos universiteto miestelio išvystymo studija. KU Ateities paramos fondo iniciatyva, ją universitetui dovanojo „Limarko“ grupė, pažymėdama savo veiklos 30-metį. Studiją parengė tarptautinė nekilnojamojo turto ir verslo vertinimo bendrovė „Newsec“.
„Savo sukaktį norėjome pažymėti prasmingais darbais, o ne vien šventimu. Man, kaip klaipėdiečiui ir verslo atstovui, atrodo, kad yra labai svarbu turėti stiprų universitetą mieste ir tokios studijos įgyvendinimas tikrai prie to prisidėtų. Studija labai aktuali didėjančio studentų ir mokymo programų skaičiaus kontekste. Tuo pačiu – studija yra tik pirmas žingsnis, laukia iššūkių pilnas įgyvendinimo procesas. Linkiu KU ištvermės ir ryžto ją įgyvendinant“ – džiaugiasi „Limarko“ grupės vadovas Vytautas Lygnugaris.
Anot KU Infrastruktūros ir plėtros prorektoriaus dr. Benedikto Petrausko, pagal išvystymo studiją, KU miestelyje turėtų atsirasti naujos funkcinės zonos. Dalis teritorijos turėtų būti panaudota ne tik mokslo ir tiriamųjų darbų veikloms, bet ir sveikatingumo kompleksui, sporto zonai, žaliesiems plotams, tam tikroms komercinėms, tačiau su universiteto veikla susijusioms zonoms. Taip pat turėtų atsirasti naujos jungtys, leisiančios laisvai judėti universiteto teritorijoje tiek automobiliais, tiek dviračiais ar paspirtukais. Pagal parengtą studiją, galėtų būti pastatytas naujas darželis ir mokykla.
„Įgyvendinus KU miestelio išvystymo studiją, tikimės išspręsti ne tik universitetui, bet ir miestui, regionui svarbius klausimus. Šioje studijoje numatyta ir tai, ką mes esame pastatę, ką artimiausiu metu statysime ir tolimesnės perspektyvos planai“, – sako KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.
KU miestelį šiuo metu sudaro istoriniai pastatai (buvusios kareivinės), taip pat per paskutinį dešimtmetį pastatyti nauji modernūs kompleksai: Verslo inkubatorius, Jūros tyrimų institutas, bendrabutis. Dar vienas pastatas restauruotas šį pavasarį ir jame jau veikia modernus metodinis STEAM centras.
Iki šiol miestelis plėtojamas pagal 2010 m. patvirtintą detalųjį planą. Šiuo metu jau suprojektuotas dar vienas naujas studentų bendrabutis, taip pat laboratorinis korpusas ir medicininis simuliacijų centras.
„KU miestelio išvystymo studijos rengėjai įvairiais pjūviais išnagrinėjo ir įvertino universiteto teritoriją, tai, ką esame numatę dabartiniame detaliajame plane ir pasiūlė galimas vizijas, kurios būtų patrauklios tiek mums, tiek visuomenei. Anot specialistų, mūsų dabartinis detalusis planas geras, tačiau galėtų būti atnaujintas. Jei integruosime per tuos 10-15 metų atnaujintus detalųjį planą ir teritorijų vystymą reglamentuojančius teisės aktus – mūsų detalusis planas bus kur kas mobilesnis, lankstesnis, efektyvesnis“, – situaciją aptaria KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.
Pasižymėjusiems studentams – premijos
KU akademinių mokslo metų pradžios šventėje Klaipėdos miesto savivaldybės premijomis apdovanoti studentai, kurių baigiamieji darbai buvo pripažinti aktualiais miestui ir turinčiais pritaikomąjį pobūdį. Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus premijas įteikė Elingai Belovaitei, Birutei Ruškytei, Diliarai Faizrachmanovai, Ingridai Karapetrovai, Pauliui Razučiui.
KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas premijas taip pat įteikė dviem vardinių premijų laureatams. Dominykui Marozui skirta Vydūno jaunimo fondo prof. Stepono Kolupailos vienkartinė premija. O Gustei Vidutytei skirta Lietuvių Fondo Mykolo ir Amalijos Jagučių vardinė stipendija.
Šventės metu taip pat pasveikintas naujas mokslo daktaras Titas Tamkvaitis bei jo darbo vadovas dr. Hektoras Vitkus. Vos prieš keletą dienų istorijos ir archeologijos mokslo krypties daktaro disertaciją „Pakrantės gynybos sistemos Lietuvos ir Latvijos pakrantėse 1939-1945 metais ir jų išsaugojimo problemos“ apsigynusiam mokslo daktarui įteiktas diplomas.
Pranešimas spaudai