Augantis Klaipėdos rajonas 2021-uosius išlydi su įgyvendintų darbų gausa

Besibaigiant metams dažnas atsigręžiame atgal ir apgalvojame, kokie jie buvo. Nuveiktus darbus apžvelgia ir Klaipėdos rajono savivaldybė. Metai rajone buvo intensyvūs, kupini iššūkių ir daugybės nuveiktų darbų.

Pasidžiaugti tikrai yra kuo, nes pokyčių sulaukė visos seniūnijos: asfaltuotos gatvės, tvarkyti šaligatviai, atnaujintas arba naujai įrengtas apšvietimas, gražėjo viešosios erdvės.

Viešosios erdvės Priekulėje.

INFRASTRUKTŪRA

Išasfaltuotos gatvės, įrengti ir sutvarkyti šaligatviai

Priekulės seniūnijoje – Slyvų g. Kuodžių kaime, Vingio g. Priekulėje. Rekonstruotos pagrindinės Priekulės Klaipėdos ir Žalgirio gatvės, šalia jų nutiesti šaligatviai.

Agluonėnų seniūnijoje – Juodikių ir Agluonos g.

Agluonos g. Agluonėnuose.

Sendvario seniūnijoje – Mėtų g. Jakuose, Baukštininkų g. Klemiškės II kaime, Aušros g. Sudmantų kaime, Agilos g. Trušelių kaime. Taip pat pradėtas Danės g. Trušeliuose asfaltavimas.

Dauparų–Kvietinių seniūnijoje – Liepų g. Gobergiškės kaime.

Veiviržėnų seniūnijoje – Šermukšnių, Skomantų ir Ažpurvių gatvės Pėžaičiuose bei Mokyklos g. Veiviržėnuose. Parengtas Laisvės g. Veiviržėnuose projektas.

Endriejavo seniūnijoje – Anužių g. Žadeikiuose.

Kretingalės seniūnijoje – Grauminės g. Plikiuose.

Gargžduose išasfaltuotos Kvietinių, Vasario 16-osios g., J. Basanavičiaus g. atkarpa link sodų nuo Pušų g. iki įvažiavimo į „Gargždelės“ sodininkų bendriją. Sutvarkyti šalia šių gatvių esantys šaligatviai.

Mieste taip pat sutvarkyti šaligatviai ties Klaipėdos g. 42 namu, Žemaitės g. ties Vaikų biblioteka, Birutės g. šaligatvio dalis nuo sankryžos su J. Basanavičiaus g. iki Pušyno tako, dalis Melioratorių g. šaligatvio nuo Dariaus ir Girėno g. Atnaujintais takais vaikai keliauja ir į vaikų žaidimo aikštelę Pušų gatvėje.

Naujas šaligatvis Žiburių gatvėje. Melioratorių g. atsirado automobilių stovėjimo aikštelės.

Tiesiamas pėsčiųjų-dviračių takas palei Kretingos Plento g.

Pasirašyta sutartis dėl Tilto g. Gargžduose asfaltavimo ir dviračių bei pėsčiųjų tako iki Gargždų piliakalnio įrengimo. Darbai čia prasidės jau pavasarį, o galutinį rezultatą išvysime rudenį.

Vėžaičių seniūnijoje išasfaltuota Liepų g. atkarpa nuo Šiaurės vartų iki Vėžaičių kultūros centro pastato. Atnaujintas per Vėžaičių dvaro parko Skinijos upelio slėnį einantis pėsčiųjų takas.

Lietaus tinklai

Išspręsta Liepų g. Ginduliuose paviršinių nuotekų sėmimo problema.

Įrengti lietaus tinklai Pašto g. Jakuose. Nauji lietaus nuotekų tinklai su valymo įrenginiais atsirado Klaipėdos ir Žalgirio g. Priekulėje, Sodų g. Girkaliuose.

Apšvietimas

Suremontuotas ir atnaujintas apšvietimas Atgimimo g. Agluonėnuose.

Nauju apšvietimu džiaugiasi ir Vingio g. Dauparuose, Durpyno ir Gėlynų g. Jonušuose, Minijos g. Kvietiniuose gyventojai.

Apšviesta Kretingos Plento gatvė Gargžduose, kelias nuo J. Basanavičiaus g. Gargžduose pabaigos iki pat Dovilų, palei karjerą.

Kretingos Plento gatvė Gargžduose.

Doviluose nušvito Gargždų gatvės atkarpa nuo Klaipėdos g. iki Parko g.

Šviesiau ir Jurgaičių bei Šilelių gatvėse Mazūriškiuose, Naujojoje gatvėje Purmaliuose.

Apšviestos Klaipėdos ir Žalgirio gatvės Priekulėje.

Artimiausiu metu apšvietimas atsiras Liepų g. Ginduliuose, Kvietinių gatvės atkarpoje nuo Parko g. iki pat Gargždų miesto ribos, ir Pušų gatvės dalyje nuo Dariaus ir Girėno g. iki Gamyklos g. Gargžduose.

Atnaujintas Liepų g. Vėžaičiuose apšvietimas.

Parengti viso rajono apšvietimo plėtros ir modernizavimo projektai.

Viešosios erdvės

Keičiasi ir gražėja Priekulės viešosios erdvės: įrengtos komunikacijos, šviestuvai. Erdvės pritaikomos sportui, poilsiui, o šunų augintojai džiaugiasi patogia, nauja šunų vedžiojimo aikštele.

Atgijo ir Vėžaičių viešosios erdvės. Atnaujinta daugiau nei 38 tūkst. kv. m teritorija, kurioje gyventojams sukurta jauki, tvarkinga, šiuolaikiška aplinka bei patogi infrastruktūra. Aktyvaus ir pasyvaus poilsio zonose tarp Liepų ir Gargždų gatvių pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai. Sutvarkyta ir parko teritorija. Įrengti laiptai iš aukštutinio dvaro parko į Skinijos upelio slėnį, kur pastatyta pakyla-scena. Atnaujinta ir Turgaus aikštė: sutvarkyta danga, sukurta 10 prekybos vietų.

Sutvarkytos viešosios erdvės Gargžduose palei Kvietinių g. nuo Klaipėdos g. iki Parko g.

Baigtas pirmasis Gargždų parko tvarkymo etapas. Pasirašyta sutartis dėl tolimesnių darbų. Bus atnaujinti parko takai, apšvietimas, atsiras nauja vaikų žaidimoaikštelė, laiptai, bus pastatytas tualetas ir amfiteatras.

Baigiamas pirmasis futbolo stovyklavietės prie Gargždų karjero statybos etapas. Jau įrengtos 3 futbolo aikštės, tinklinio aikštelės, mobilūs pastatai, inžineriniai tinklai, pontoninis lieptas, sutvarkyta dalis aplinkos.

Gargždų stovyklavietė.

Visame rajone atnaujinta arba naujai įrengta net 14 vaikų žaidimo aikštelių.

Stovyklautojus prie Kalotės ežero džiugins naujas pontoninis lieptas.

Pastatai

Šiemet Jakuose pastatyta nauja mokykla ir darželis.

Jakų mokykla-darželis.

Baigiamas remontuoti vaikų dienos centras Priekulėje.

Statoma nauja Gargždų autobusų stotis, artimiausiu metu bus gautas statybos leidimas Gargždų kultūros centro renovacijai.

Įgyvendinamas Sendvario daugiafunkcio centro statybos projektas viešosios ir privačios partnerystės būdu. Vyksta dialogas su galimais investuotojais.

Plečiamos Sendvario mokyklos-daugiafunkcio centro patalpos – kuriamos naujos grupės darželinukams. Sendvario seniūnija persikėlė į naujas patalpas.

Atidarytas atnaujintas Kretingalės kultūros centro Plikių skyrius.

Iki metų pabaigos numatyta pasirašyti sutartį dėl Gobergiškės darželio rekonstrukcijos.

Skirtos lėšos Endriejavo kultūros namų ir bibliotekos statybai: ieškomas naujas rangovas, galėsiantis atlikti statybos darbus.

Viešo aukciono metu parduotas brangiausias sklypas Gargžduose: už 1,2 mln. eurų jį nusipirko prekybos tinklas „Lidl“.

PAVELDAS

Sutvarkyta Gargždų žydų holokausto įamžinimo vieta. Atnaujintas granitinio paminklo betoninis pamatas, atraminė sienelė, teritorija aptverta metaline tvorele, sutvarkytas pėsčiųjų takas, želdiniai.

Stragnų II kaime restauravus koplyčią-mauzoliejų pradėti teritorijos tvarkymo darbai – įrengtas pėsčiųjų takas, automobilių stovėjimo aikštelė.

Pasirašyta sutartis dėl pėsčiųjų viaduko Tilto g. Gargžduose restauracijos.

Prie Žvaginių piliakalnio pastatytas informacinis stendas Ablingos kaimo tragedijai atminti.

ŠVIETIMAS

Klaipėdos rajono savivaldybė už švietimo pažangą pandemijos sąlygomis buvo įvertinta „Auksine krivūle“ – aukščiausiu savivaldybių apdovanojimu. Švietimo įstaigos parodė lyderystę ir susitelkimą, džiugino inovatyviomis veiklomis, puikiais rezultatais, mokinių pasiekimais ir laimėjimais. Prie pažangos švietimo srityje prisidėjo ir prie pasikeitusių mokymosi sąlygų prisitaikę mokiniai, ir jų tėvai, iš naujo atradę bendrystę su pedagogais vaikų ugdymo klausimais.

Padidinta dotacija tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius Klaipėdos rajone. Ji didžiausia Lietuvoje ir siekia 250 eurų. Taip sprendžiamas darželių trūkumo klausimas. Galimybe gauti 250 eurų dotaciją jau naudojasi 520 tėvų. Taip pat dar bemaž 190 vaikų lanko Klaipėdos miesto privačius darželius ir jiems skiriama 100 eurų dotacija.

Prašymai dėl vaikų priėmimo į darželius ir mokyklas pradėti teikti elektroniniu būdu. Dėl įtraukiojo ugdymo, t. y. visaverčio kiekvieno mokinio dalyvavimo ugdyme, padidintas pagalbos specialistų etatų skaičius.

Nuo rugsėjo mėn. ne tik pirmokai, bet ir antrokai maitinami nemokamai, o jau 4-iuose rajono darželiuose vaikai valgo ekologišką maistą.

GYVENTOJŲ INICIATYVOS

Didelio pasisekimo sulaukė Dalyvaujamasis biudžetas ir konkursas „Tavo idėja“. Savivaldybė gyventojų iniciatyvų įgyvendinimui skyrė didžiausią sumą Lietuvoje – 300 tūkst. eurų. Šiemet pastatytas geriamojo vandens fontanėlis, sutvarkyta laisvalaikio zona prie mažo tvenkinio Gargžduose; poilsio, turizmo ir sportinei veiklai pritaikytas Dovilų karjeras, įrengta poilsio, sporto ir laisvalaikio vieta Mazūriškiuose, daugiafunkcis treniruoklis Venckuose.

Šiemet pradėtas Kapstato ežero pakrantės tvarkymas: poilsiui ji bus pritaikyta jau kitąmet. 2022 metais gyventojus džiugins ir poilsio bei ramybės oazė prie giedančio fontano Priekulėje, šokantis fontanas Vėžaičių miestelio tvenkinyje, Veiviržėnų turgavietė bei kultūrinei veiklai pritaikytos lauko erdvės Kvietiniuose.

Gyventojai jau teikia naujas idėjas, kurių laukiame iki gruodžio 31 d.

Įgyvendintas ir moksleivių Dalyvaujamasis biudžetas mokyklose. Mokiniai projektus rašė net 14-oje rajono mokyklų. Jiems įgyvendinti skirta 20 tūkst. eurų.

Dovilų pontoninis lieptas.

MELIORACIJA IR APLINKOSAUGA

Šiūparių kadastrinėje vietovėje, 121 ha plote, atlikta dalies melioracijos sistemų rekonstrukcija. Rekonstruota 1,4 km drenažo rinktuvų, sureguliuota, išvalyta beveik 6 km melioracijos griovių, atnaujintas tiltas per Skardupės upelį.

2021 metais pradėti Brukšvų siurblinės bei tilto per griovį Brukšvų ir Jokšų polderiuose rekonstrukcijos darbai: visiškai rekonstruotas tiltas, vyksta Brukšvų siurblinės tvarkymo darbų pirkimas.

Smeltaitės upelyje, įgyvendinant projektą „Retrout“, įrengtos nerštavietės šlakiams.

DOKUMENTAI

Parengtas 2020–2030 m. Strateginis plėtros planas, Turizmo plėtros planas, Kultūros strategija.

Pasirašyta Piliečių chartija. Tai Savivaldybės ir gyventojų susitarimas, kuriame apibrėžti esminiai gyventojų aptarnavimo principai, orientuoti į jo kokybės gerinimą, paslaugos kokybės standartus, geranorišką bendravimą.

Toliau diegiama LEAN metodika, kurios tikslas – procesų tobulinimas, efektyvumo didinimas.

Vykdomas projektinis valdymas, kai į procesus įsitraukia daugiau darbuotojų, kurie tobulina kompetencijas įvairiose srityse, todėl sklandžiau įgyvendinami didesni projektai.

Parengta Drevernos–Svencelės tvarios plėtros koncepcija.
Pagal „Paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo 
sutartį  Nr.AS-698, pirkimo Nr.P-2021/4279″

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių