„Sveiko vaiko valandoms“ galimybių nėra

Kūdikiai pirmaisiais gyvenimo metais kone kas mėnesį lankosi Gargždų šeimos medicinos klinikoje. Svarbu stebėti jų raidą ir nepamiršti laiku pasiskiepyti. Tačiau šaltuoju metų sezonu mamytėms ir tėveliams šie vizitai nėra malonūs, mat prie gydytojo kabineto durų tenka laukti kartu su sergančiaisiais.

Kaukėms nepribręsta

„Kiekvienąkart, kai reikėjo eiti su dukrele pas gydytoją pasisverti, pasimatuoti, jausdavau stresą. Juk kaskart rizikuoji parsinešti kokią nors bacilą. Tik prasideda ruduo, poliklinikoje pilna kosinčių, čiaudinčių. Deja, Lietuva dar nepasiekė tokio kultūros lygio, kad vienkartines kaukes nešiotų sergantieji“, – piktinosi „Bangos“ redakcijoje apsilankiusi Deimantė (tikras vardas, pavardė – redakcijai žinomi – aut. past.). Pasak moters, būtų puiku, jei Gargždų šeimos medicinos klinikoje atsirastų „Sveiko vaiko valandos“. Jomis įstaigoje lankytųsi tik nesergantys vaikai, norintys pasitikrinti profilaktiškai ar, pavyzdžiui, gauti gydytojo siuntimą. „Kam rizikuoti, jei galima apsisaugoti. Manau, „Sveiko vaiko valandos“ užkirstų kelią ligoms plisti“, – įsitikinusi pašnekovė.

Vietoj profilaktikos – liga

Du vaikus auginanti Agnė Ratkienė patikino, kad „Sveiko vaiko valandos“ padėtų išvengti bent dalies ligų: „Visai neseniai pati su sergančiu sūnumi Joriu lankiausi Šeimos medicinos klinikoje. Sutikau pažįstamą su 10 mėnesių kūdikiu. Atėjo, kad apžiūrėtų gydytoja, galbūt jau buvo laikas ir skiepytis. Iškart sakiau, kad prie mūsų su Joriu arti neitų – sergame. Tačiau po vizito pas gydytoją jos vaikelis susirgo. Buvo daug ligonių, tad užsikrėtė nebūtinai nuo mūsų.“ A. Ratkienės nuomone, idealiu atveju sveiki vaikai turėtų būti priimami net kitose patalpose. „Kita vertus, sudėtinga viską suderinti. Juk kai mes ūmiai susergame, irgi norime iškart patekti pas gydytoją. Tad reikėtų daugiau gydytojų pajėgų – vargu ar tai įmanoma“, – svarstė mama.

Sveikiesiems trečiadienis

Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas pripažino, kad prasidėjus rudeniui ir kartu įvairiausių virusinių infekcijų sezonui yra problematiška atsinešti naujagimį. „Anksčiau buvome sutarę, kad trečiadienis yra sveikų vaikų diena, tačiau vis tiek ateina ir sergančiųjų“, – užsiminė P. Serapinas.

Anot Gargždų šeimos medicinos klinikos Vaikų skyriaus vedėjos Žydrės Viliuvienės, mintis turėti „Sveiko vaiko valandas“ yra gera, jei nebūtų ligonių: „Išties, kai dar dirbome senojoje poliklinikoje, trečiadienį buvome paskyrę sveikiems vaikams. Tačiau taip jau nutinka, kad ateina ir ūmiai susirgusiųjų. Negalime jų nepriimti. Tokiu atveju turėtų būti izoliatorius, atskiras kabinetas ir atskiras gydytojas, kuris priimtų sergančiuosius. Šiuo metu tokių galimybių nėra.“

Nėra izoliatoriaus

Įvesti „Sveiko vaiko valandas“, anot Ž. Viliuvienės, būtų sudėtinga ir dėl to, kad vienu metu dirba kelių apylinkių gydytojai. Tad, jei vienas gydytojas priimtų sveikus vaikus vienomis valandomis, kitas – kitomis, jokios naudos nebūtų, nes tektų laukti vis tiek bendrame koridoriuje kartu su sergančiaisiais. Nėra izoliatoriaus, tad lieka mažai prasmės.

Vaikų skyriaus vedėja tėvams pataria pasirūpinti apsilankymo talonais iš anksto ir pasirinkti patogų laiką. Daugiausia sergančiųjų paprastai būna pirmadieniais, mat susirenka visi ligoniukai po savaitgalio. Sveikiesiems rekomenduojama pas gydytoją apsilankyti savaitės vidury – geriausia trečiadienį. „Būna, kad penktadienį taip pat susirenka nemažai sergančiųjų, mat tėvai suskumba apsidrausti prieš nedarbo dienas, nori, kad gydytojai įvertintų vaikų sveikatą“, – pasakojo vyriausiasis gydytojas P. Serapinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content