Šviesūs kretingališkių meniniai gebėjimai

Kretingalės miestelio šventėje kūrybingi seniūnijos žmonės pristatė savo tapytus paveikslus, sukurtus rankdarbius. Juose – autorių sielos šviesa.
Aureliją Domarkienę iš Lankučių kaimo užvaldžiusi mezgimo, nėrimo aistra. Ji atvežė visuomenei parodyti savo sukurtus meniškus žaislus – zuikučius, kamuoliukus. „Žaisliukus kuriu ne tik žaidimui, bet ir lavinimui, štai sensoriniai kamuoliukai. Pati sugalvoju ir neriu, – atskleidė keturis vaikus auginanti Aurelija. – Žaislus parduodu internetinėje parduotuvėje“.
Rankdarbius kurianti moteris prisipažino, jog tai padeda sunkių minčių atsikratyti. „Aš sugebu atsiriboti, būti savarankiška ir stipri. Žinau, kad reikia veikti“, – šypsojosi A. Domarkienė, kurios gyvenime išbandymų netrūksta. Meninių gebėjimų turi ir jos dukra Saulė, gimnazistė.
Bendruomenės žmonių paskatinta pirmą kartą savo tapytus paveikslus visuomenei pristatė Šimkų kaimo gyventoja Zita Šilgalienė. Nieko bendro su tapyba neturinti, Užimtumo tarnyboje dirbanti moteris laisvalaikiu, kai, anot jos, dūšioje ramu, savo jausmus teptuku lieja drobėje. „Prieš 3 metus vyras padovanojo aliejinių dažų ir liepė bandyti, – emocingai kalbėjo Zita. – Tapyba – tai meditacija. Nežinau, kodėl, bet mane labai traukia mėlyna spalva“. Savo paveikslais ji puošia savo namus, įvairiomis progomis dovanoja draugams.
Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių