Tarybos posėdyje – net lažybų pabaigtuvės

Asociatyvi nuotr.

Paskutinis mėnesio ketvirtadienis, ir vėl rajono politikai rinkosi į eilinį Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdį. Iš 27 Tarybos narių dalyvavo 22. Informuota, kad Tarybos nariai Arvydas Katkus, Regina Kernagienė, Vidutis Petras Normantas, Nerijus Galvanauskas, Virgilijus Skuodas nedalyvauja posėdyje dėl ligos. Apsvarstyti 35 klausimai, politikai išklausė vieną informaciją.


Vėžaitiškiams – kompensacijos
Savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl šilumos kainos kompensavimo Vėžaičių miestelio daugiabučių namų gyventojams. Tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė iškėlė klausimą: „Dabar jau yra prasidėjęs šildymo sezonas ir gyventojai gavo sąskaitas, kuriose yra 0,33 Eur už kilovatvalandę. Tai yra labai daug. Kodėl šis sprendimo projektas nebuvo atėjęs iki Tarybos prieš prasidedant šildymo sezonui?“
Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Vytautas Valantinas patikino, kad suma bus kompensuota atgaline data.
Sprendimo projekte numatyta, kad Vėžaičių daugiabučių namų gyventojams bus kompensuota 40 procentų gamtinių dujų pirkimo kainos, viršijančios bazinę dujų kainą 2022–2023 metų šildymo sezono metu, kuriems šilumos energiją centralizuotai tiekia UAB „Klaipėdos rajono energija“.
V. Valantinas priminė, kad sprendimas buvo priimtas praėjusiais metais dėl nuosekliai po 10 proc. mažėjančios kompensacijos, taigi, kitais metais jau bus kompensuojama tik 30 proc. Esą gyventojai apie tai bus informuoti – sąskaitose, kurias dabar siunčia „Klaipėdos rajono energija“, bus įdėtas papildomas pranešimas su informacija bei priminimas, kad reikėtų inicijuoti namų renovacijas, nes kompensacijos procentas mažės.


Suburs darbo grupę
Tarybos narys Vaclovas Macijauskas pasiūlė ieškoti išeities, kad kaina už šildymą ateityje visgi būtų mažesnė. Rajono meras Bronius Markauskas paaiškino, kad diskusija vyksta ir konkretaus sprendimo yra ieškoma. „Labai svarbu, kad gyventojai renovuotųsi namus, nes koks būdas bebūtų, jeigu reikės šildyti lauką, vis tiek bus brangu“, ‒ akcentavo rajono vadovas.
Pasak Tarybos nario Aivaro Vasyliaus, šiuo klausimu yra nuolat diskutuojama ir kompensacijos yra mokamos jau dešimtmetį. „Jei suskaičiuotume pinigų sumą, tai jau būtumėme namams įrengę geoterminius šildymus ir saulės elektrines. Reikia greitu metu suburti darbo grupę ir spręsti šį klausimą“, ‒ kalbėjo politikas. Esą nelieka lygiavertiškumo, kai vienai gyvenvietei daugiabučiams namams skiriamos kompensacijos, o kitur ne. Meras B. Markauskas idėją palaikė ir paprašė Administracijos direktoriaus, kad suburtų darbo grupę.
Iš 22 Tarybos narių 19 balsavus už, 2 susilaikius sprendimo projektui pritarta.


Dėl automobilių – kaip aukcione
Trečiadienį „Bangoje“ rašėme apie darbui įvairiose rajono seniūnijose prašomus automobilius. Posėdyje Taryba pritarė net ne 1 prašytam, o 12 naujų automobilių pirkimui socialiniams darbuotojams. Naujais automobiliais specialistai į pagalbą šeimoms vyks saugiau, ekonomiškiau, jiems bus lengviau pasiekiamos kaimiškosios teritorijos. Patikslinta, kad 11 jų atiteks visoms rajono seniūnijoms, o dar 1 – Klaipėdos rajono paramos šeimai centrui, kuris ir inicijavo lengvojo tarnybinio įsigijimą darbo funkcijoms seniūnijose. Iš viso automobiliams įsigyti skirta beveik 213 000 eurų.
Gargždų atviro jaunimo centro prašymui įsigyti devynvietį automobilį taip pat buvo pritarta. Centras savo prašyme šiam pirkiniui anksčiau buvo nurodęs 10 000 eurų sumą. Politikai buvo dosnesni. Tarybos posėdžio metu tarsi aukcione Tarybos nariai vienas per kitą siūlė įvairias sumas: sukėlė net iki 25 tūkst. Eur. Vis dėlto nuspręsta skirti 15 tūkst. Eur.


Pasidžiaugė gerais darbais
Posėdžio metu pasidžiaugta tęsiama gerąja praktika rajone. Tarybos narė Rasa Linkienė pasidžiaugė, kad 2020 m. gimusi iniciatyva – įgyvendinamos rajono mokyklų mokinių idėjos – yra tęsiama ir dar didinamas finansavimas.
Tarybos posėdyje, kuriame neretai kunkuliuoja aistringos diskusijos, kartais prasiveržia ir teigiamos žinios. „Noriu pasidžiaugti. Buvome pakviesti į Seimo savivaldybių komiteto posėdį pristatyti kaip gerąją praktiką ir plačiau papasakoti apie rajono dalyvaujamąjį biudžetą ir įgyvendinamas mokinių idėjas mokyklose. Esame pavyzdys Lietuvai. Dabar skiriame dar didesnį finansavimą mokyklų bendruomenėms. Smagu pasidžiaugti gerais darbais“, ‒ pasisakė rajono vadovas B. Markauskas. Rajone finansavimas mokinių idėjoms iš dalyvaujamojo biudžeto didės beveik dvigubai, jas galės siūlyti ir jaunesni – 3–4 klasių mokiniai.
Posėdžio pabaigoje apsvarsčius visus klausimus žodžio paprašė Tarybos narys Justas Ruškys. Jis priminė, kad prieš 3 metus vieno posėdžio metu buvo susilažinęs su dabartiniu Administracijos direktoriumi Sigitu Karbausku, kurioje vietoje bus statomas Gargždų daugiafunkcis centras: ar Dariaus ir Girėno gatvėje, ar Kvietinių? Politikas atskleidė, kad jo vizija buvo Kvietinių g., o susilažinta iš šampano butelio. Lažybas laimėjo S. Karbauskas: praėjusią savaitę statybų sutartis jau pasirašyta ir daugiafunkcis bus statomas Dariaus ir Girėno gatvėje. Ištraukęs butelį J. Ruškys juokdamasis sakė, kad tai galimai šampanas, galimai – nealkoholinis ir ta proga ketino pasakoti, kokios buvo Gargždų daugiafunkcio centro statybos vietos parinkimo politinės koalizijos. Tačiau nuspręsta posėdį užbaigti, tad savo neišsakytą iki galo nuomonę J. Ruškys sakė paskelbsiąs „Bangoje“, o pirmiausia ją po posėdžio paviešino savo feisbuko paskyroje.
Preliminariai numatyta, kad kitas – paskutinis šiais metais Tarybos posėdis vyks ne paskutinį, kaip įprasta, o priešpaskutinį ketvirtadienį – gruodžio 22 d.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių