Tarybos posėdžio ramybę sutrikdė tik autobuso maršrutas
Ketvirtadienį vykęs Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo kaip reta ramus. Jame buvo apsvarstyti 37 klausimai, išklausyta viena informacija.
Posėdžio metu buvo pritarta ne tik biudžetinių įstaigų ataskaitoms, bet ir Gargždų atviro jaunimo centro prašymui ieškoti naujų patalpų. Daugiausia diskusijų tarp politikų sukėlė tik būsimas autobusų maršrutas Klaipėda–Priekulė–Ventė.
Prisiekė nauji nariai
Tarybos posėdyje dalyvavo 26 Tarybos nariai iš 27, trūko tik liberalo Juliaus Pozingio. Susirinkusius politikus pasveikino Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas, laikinai einantis komisijos pirmininko pareigas, Andrius Puksas, nes prieš posėdį turėjo prisiekti trys nauji Tarybos nariai. Praėjusį mėnesį Tarybos nariai Vytautas Butkus ir Violeta Riaukienė buvo paskirti mero pavaduotojais, Tarybos narys Sigitas Karbauskas buvo paskirtas Administracijos direktoriumi. Remiantis naujuoju Vietos savivaldos įstatymu, mero pavaduotojai bei administracijos direktorius tarybos nariais būti nebegali, todėl jų vietos pagal sąrašą atiteko kitiems bendrapartiečiams. Tarybos narių gretos pasipildė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovais Virgina Asnauskiene ir Martynu Dargužu bei politikos senbuviu, Tautos ir teisingumo sąjungos atstovu Martynu Pociumi. „Garbingai ir sąžiningai laikykitės duotų priesaikų“, – linkėjo A. Puksas.
Pritarė garbės pilietės kandidatūrai
Vienas iš pirmųjų dienotvarkės klausimų buvo Gargždų miesto garbės piliečio vardo suteikimas. Tarybos nariai vieningai balsavo už buvusią Dovilų etninės kultūros centro direktorę Liliją Kerpienę, kurios kandidatūrai slaptu balsavimu kovo mėnesį buvo pritarta Gargždų miesto garbės piliečio atrankos komisijos posėdyje. Minėtai komisijai iš viso buvo pateiktos 5 kandidatūros Garbės piliečio vardui.
Gargždų miesto garbės piliečio vardo nominaciją Klaipėdos rajono savivaldybė įsteigė 2003 metais. Tokiu būdu siekta pagerbti labiausiai nusipelniusius žmones ir atsidėkoti už jų darbą garsinant savo kraštą visame pasaulyje. Tai ypatingas apdovanojimas, skiriamas asmenims už nuopelnus ne tik Klaipėdos rajonui, bet ir visai Lietuvai.
Neįtiko reisų skaičius
Venckų, Lankupių kaimų gyventojai neturi susisiekimo viešuoju transportu nei su Priekulės miestu, nei su Klaipėda. Klaipėdos rajono savivaldybė pasiūlė Šilutės savivaldybės administracijai organizuoti bendrą maršrutą Klaipėda–Priekulė–Ventė, kuris palengvintų rajono gyventojų keliones. Autobusas važiuotų 5 kartus per dieną darbo dienomis ir 2 kartus per dieną šeštadieniais ir sekmadieniais. Posėdžio metu liberalei Audronei Balnionienei užkliuvo maršrutų skaičius. „Priemiestinėse teritorijose, kur gyvena žymiai daugiau žmonių, autobusai važiuoja rečiau. Ar tikrai reikia 5 reisų, nepabandžius keletą dienų pasivažinėti ir pažiūrėti, kiek žmonių važiuoja?“ – klausė politikė. Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Vytautas Valantinas teigė, esą buvo atsižvelgta į gyventojų poreikius ir patvirtinti tik kelis maršrutus nėra prasmės. „Jei matysime, kad maršrutas nepopuliarus ar nereikalingas, galėsime koreguoti tvarkaraštį“, – sakė V. Valantinas.
Opozicijos lyderis, liberalas Justas Ruškys siūlė nebalsuoti už šį projektą. „Šis maršrutas kainuos 130 tūkst. eurų, tai labai didelė suma, o kiek žmonių važiuos, neaišku. Taip pat nesuprantu, kodėl taip skubama organizuoti šį maršrutą, nesulaukus sausio 1 d., kai pradės veikti viešojo transporto sistema“, – dėstė J. Ruškys. Po šio pasiūlymo pasisakė ir Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Anot mero, daugelis senbuvių Tarybos narių prisimena, kad rengiant įvairius strateginius planus vienas iš didžiausių iššūkių yra viešasis transportas. „Jis nepakankamai išvystytas mūsų rajone, o žmonių be viešojo transporto palikti negalime. Paprašysime po pusės metų ataskaitos apie šį maršrutą ir įvertinsime, kaip dažnai turi važiuoti autobusas“, – sakė B. Markauskas. Tarybos narys, socialdemokratas Vaclovas Dačkauskas antrino merui ir siūlė pritarti būsimam maršrutui. „Jei dabar nepradėsime, viskas nusitęs ir bus pradėta po 5 metų“, – kalbėjo politikas. Už balsavo 18 Tarybos narių, 8 susilaikė.
Atviram jaunimo centrui – kitos patalpos
Jaunuolių problemos taip pat neliko paraštėse – politikai pritarė leisti Gargždų atviro jaunimo centrui ieškotis naujų patalpų. Šiuo metu jis įsikūręs Kvietinių gatvėje, strategiškai nepatogioje vietoje, nutolusioje nuo miesto centro ir pagrindinių jaunimo susibūrimo vietų. Centre dirba 11 darbuotojų, nors, laikantis higienos normų, pagal plotą turėtų dirbti tik 5. 2022 m. duomenimis, Gargždų atviras jaunimo centras per dieną sulaukė vidutiniškai 17 lankytojų.
Įstaiga planuoja plėsti savo veiklą, todėl nori įrengti tinkamas atviras erdves ir konsultacinius kabinetus psichologui, jaunimo darbuotojams, informavimo konsultavimo specialistui, praktinių įgūdžių ir verslumo ugdymo specialistui bei kitiems administraciniams darbuotojams. Svarstant šį klausimą, A. Balnionienė pabrėžė, kad centras turi būti pritaikytas neįgaliems jaunuoliams, ir teiravosi, ar nereikėtų šio siūlymo įrašyti į sprendimo projektą. Gargždų atviro jaunimo centro direktorius Aidas Kryževičius atsakė, kad turi lėšų ir galės įrengti patalpas fizinę negalią turintiems jaunuoliams. Visi Tarybos nariai balsavo už.
Posėdžio pabaigoje Tarybos narė Ligita Liutikienė pranešė, kad Tautos ir teisingumo, Lietuvos socialdemokratų ir demokratų „Vardan Lietuvos“ frakcijai vadovaus pirmininke išrinkta L. Liutikienė, o jos pavaduotoju bus Edmundas Zbarauskas.
Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.