Teismui perduota byla dėl piktnaudžiavimo ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo Šilutės rajono savivaldybėje

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo pareikšti Šilutės rajono savivaldybės buvusiam mero pavaduotojui A. B., buvusiam administracijos direktoriui S. Š., administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjui R. R. bei savivaldybės kontroliuojamos įmonės direktoriui A. S.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų į korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo buvo pradėtas 2018 m. kovą. Minėti asmenys kaltinami tuo, kad, veikdami bendrininkų grupėje ir pasinaudodami užimamomis pareigomis, pažeidė teisės aktais nustatytas aplinkos apsaugos priežiūros taisykles ir siekė sumažinti galimus vieno sklypo sutvarkymo kaštus. Bylos duomenimis, kaltinamieji organizavo ir vykdė atliekos – naftos produktais užteršto grunto – neteisėtą išvežimą iš vieno Šilutės mieste esančio sklypo bei šios atliekos sandėliavimą ir sklaidą tam neskirtoje vietoje. Surinkta duomenų, kad kaltinamieji, suorganizavę pavojingų atliekų pervežimą į ne tam skirtą vietą, neteisėtai sudarė pagrindą įtraukti šią teritoriją į cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų sąrašą bei jos sutvarkymui gauti lėšų iš ES fondų programos. Nustatyta, kad pavojingomis atliekomis buvo užteršta beveik 8 tūkst. kv. m. ploto teritorija esanti Šilutės mieste. Skaičiuojama, kad tokiu būdu buvo padaryta didelė – daugiau nei 55 mln. eurų, turtinė žala gamtai, atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.

Baudžiamasis kodeksas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Asmuo už aplinkos taisyklių pažeidimą, jeigu dėl to buvo padaryta didelė žala orui, žemei, vandeniui, gyvūnams ar augalams, ar atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai, gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Trumpą Klaipėdos apygardos prokuratūros komunikacijos specialisto komentarą galite rasti čia: https://bit.ly/3oZEXR2 

Prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių