Tvarkomas Šiūparių tvenkinys

Šiūparių bendruomenės svajonė išvalyti kaimui svarbų tvenkinį iš dalies pildosi. Antrą savaitę iš jo valomas dumblas, bet pinigų užteks tik pusei vandens telkinio sutvarkyti. Iš viso rajono Savivaldybė skyrė 18 tūkst. eurų, tačiau, kainoms šokant pasiutpolkę, visų numatytų darbų nepavyks atlikti.


Daugiau nei prieš pusę amžiaus Šiūparių gyvenvietėje iškastas tvenkinys niekada nebuvo valytas. Pastebėjus, kad jis baigia užželti, susirūpinta, kaip atgaivinti. „Seniūnaičiai sueigoje nusprendė, jog šiam vandens telkiniui sutvarkyti reikia skirti lėšas, gautas iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo programos – 12 tūkst. eurų. Tačiau pašokus kainoms nedaug darbų galėjome padaryti, todėl paprašius Savivaldybė iš aplinkosaugos programos paskyrė dar 6 tūkst. eurų“, – dėstė Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė.
Antrą savaitę iš Šiūparių tvenkinio dugno dumblą kabina UAB „Dovilra“ ekskavatorius. Prieš tai buvo pakrantėje nupjauti krūmokšniai. Pasak seniūnės, darbai įpusėti – reikės išvežti dalį dumblo, kitą išskleisti vietoje – tyrimų duomenimis, šis neužterštas.
Svajota sutvarkyti, išgražinti ir tvenkinio viduryje esančią salą – išpjauti krūmokšnius, įrengti tiltelį, bet vilčių tai įgyvendinti nėra. „Džiaugiamės, kad bent pusė tvenkinio bus sutvarkyta. Galbūt kitais metais seniūnaičiai nuspręs dar skirti lėšų, kad visiškai būtų sutvarkytas tvenkinys“, – vylėsi N. Ilginienė.
Šiūparių tvenkinys – kaimo puošmena: patraukliai atrodo vasarą, žiemą kartais pavirsta puikia čiuožykla, todėl kaimo žmonės patenkinti, kad jis pradėtas tvarkyti.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių