Ugniagesiai-gelbėtojai žinias atnaujino parodomosiose mokomosiose pratybose

Šeštadienį Veiviržėnų slėnyje prie Veiviržo upės vyko Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos organizuojamos mokomosios parodomosios pratybos „Būk saugus – saugok savo ir kaimyno namus“, kurios sudomino ne tik Klaipėdos rajono gyventojus, bet ir atvykusius svečius.Šalia naujai įsigytų gaisrinių mašinų ir gelbėjimo įrangos renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti ir seniausią gaisrinę mašiną, kuri vis dar yra naudojama. Pratybų metu ugniagesiai-gelbėtojai atnaujino praktines ir teorines žinias, taip pat mokė žiūrovus, kaip saugiai elgtis nelaimių atvejais.

Šis Lietuvoje išskirtinis renginys, į kurį atvyksta ir aplinkinių rajonų tarnybų ugniagesiai, organizuojamas kiekvienais metais ir vis kitoje rajono seniūnijoje. Paskutinius dvejus metus dėl susidariusios ekstremalios situacijosrenginiai buvo nutraukti, tačiau prevencija buvo vykdoma.

Šiemet vykusiose mokomosiose parodomosiose pratybose „Būk saugus – saugok savo ir kaimyno namus“dalyvavo Agluonėnų, Priekulės, Plikių, Girkalių, Endriejavo,Veiviržėnų ugniagesių komandos, Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai ir ugniagesiai gelbėtojai, Šiaulių profesinės sąjungos veteranų ugniagesių komanda ir aplinkinių rajonų savivaldybių priešgaisrinių tarnybų atstovai.

Tokiomis parodomosiomis mokomosiomis pratybomis domisi tiek suaugusieji, tiek  jaunimas.Ugniagesiai tiki, kadpanašūs mokymai duoda daugiau naudos nei, pavyzdžiui,į rankas paduotas lankstinukaspriešgaisrine tema. Gyventojai gali matyti, kad Savivaldybės skiriamomis lėšomis yraįsigyta šių dienų reikalavimus atitinkančių gaisrinių mašinų ir gelbėjimo įrangos. Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai-gelbėtojai, turėdami geresniųpriemonių,ištikus nelaimei užtikrina laiku ir tinkamai suteikiamą pagalbą. Praėjusių metų spalio mėnesįįsigytais kvėpavimo aparatais jau išgelbėtos trys žmonių gyvybės. Prieš mėnesį trims komandoms nupirkta gelbėjimo įranga, su kuriajau gelbėtas vaikas, įstrigęs balkono turėkluose.

Dalyvių pageidavimu, kitais metais planuojama organizuoti regionines mokomąsias parodomąsias pratybas, kuriose dalyvautų 10 rajonų savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesiai.

Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių