Ukrainą pasiekė pirmieji „Laisvės paukščių“ dronai: „Tokių gerų dar neturėjome“

Mylimiausiu šalies gyventojų turizmo objektu ne kartą pripažinto Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs kartu“ inicijuotos paramos Ukrainai akcijos „Laisvės paukščiai“ kulminacija: pirmoji už surinktas lėšas nupirktų lietuviškų dronų siunta pasiekė karius fronte.

„Esame labai dėkingi visiems prisidedantiems, perkantiems laisvės inkilus, skambinantiems trumpuoju numeriu 1409 ar tiesiog remiantiems akciją pavedimais į „Stiprūs kartu“ banko sąskaitą. Pirmieji rezultatai jau užtikrinti: Ukrainą pasiekė 30 Lietuvoje pagamintų dronų“, – sakė akcijos organizatoriai.

Žvalgybai, gyvybių išsaugojimui ir amunicijai gabenti tinkami dronai nuvežti fronte jų leidimo specialistais tapusiems ukrainiečiams, kadaise kartu su legendine grupe „Pink Floyd“ atlikusiems žinomą ukrainietišką kūrinį „Chervona kalyna“.

Vienas iš akcijos organizatorių, Edmundas Jakilaitis pasidalino ukrainiečių padėka ir Lietuvoje gaminamų įrenginių įvertinimu: „Tokių gerų dar neturėjome. Galia ir baterija – nuostabios“, – sakė kariai.

„Akcija siekiame į Ukrainą išsiųsti kuo daugiau jiems itin reikalingų dronų, todėl kviečiame visus ir toliau remti, įsigyti inkilus gyvai Pakruojo dvare ar internetu akcijos svetainėje www.laisvespauksciai.lt iki pat birželio vidurio“, – teigė organizatoriai.

Jungiasi įmonės, organizacijos, mokyklos ir institucijos

Jau pirmosiomis savaitėmis į „Laisvės paukščių“ kvietimą atsiliepė šimtai žmonių: pirmajame aukcione Aurimo Valujavičiaus vardinis inkilas už rekordinę 15 tūkst. eurų sumą parduotas bendrovei „Naresta“, o savo inkilus kuria bei į Pakruojo dvarą siunčia dešimtys įmonių ir organizacijų visoje Lietuvoje. 

Didžiausioje Lietuvoje dvaro sodyboje sukurtas 1000 inkilų miestas varnėnams, o visi norintys kviečiami įsigyti patinkantį inkilą. Dalis jų keliaus ir į Kyjivą bei papuoš žaliąsias miesto erdves.

Savo vardinius inkilus akcijai sukūrė dešimtys žinomiausių Lietuvos žmonių.

„Kviečiame prisidėti visus: padovanokime grįžtantiems paukščiams namus, o Ukrainos kariams – sparnus“, – sako organizatoriai.

Paramos akcija vyks iki birželio vidurio: interneto svetainėje laisvėspaukščiai.lt visi norintys gali įsigyti patinkantį inkilą, o visi už jį gauti pinigai bus skiriami į Ukrainą siųsti dronus. Remti taip pat galima skambinant trumpuoju numeriu 1409 ar pavedimu į „Stiprūs Kartu“ banko sąskaitą.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių