Ukrainiečiams paremti – socialinė akcija

Liepos 2 dieną Gargždų savivaldybės aikštėje yra organizuojama socialinė akcija, skirta išreikšti palaikymą Ukrainai ir jos žmonėms, kurie dėl karo siaubo glaudžiasi Gargžduose ir visame Klaipėdos rajone. Kaip žinia, visame Klaipėdos rajone registruotų ukrainiečių yra apie 2 tūkstančius.

Jau šį šeštadienį vykstanti akcija, kuri prasidės Liepos 1 vakarą šventomis mišiomis 18 val. Gargždų švento arkangelo Mykolo bažnyčioje, kvies miestiečius bei miesto svečius stabtelti tam, kad pastebėtų, pabendrautų, pasikalbėtų ir pabūtų kartu su karo negandų ištiktais Ukrainos žmonėmis.

Renginio vinis taps Klaipėdoje gyvenančios ukrainietės Radmilos lietuviškai atliekama patriotinė Ievos Narkutės daina –  „Raudoni vakarai“. Tai daina apie Lietuvos kančią nepalankiomis istorinėmis sąlygomis, artimojo žūtį, netekties kančią, kuri ypatingai tinka ir yra suprantama šiomis dienomis karo baisumus patiriančiai Ukrainai.

Ukrainietei Radmilai ši daina tapo labai artima ir sava. Mergina, norėdama padėkoti Lietuvai už suteiktą paramą ir solidarumą, uždainuos lietuviškai. Nors lietuvių kalba merginai nėra gimtoji, tačiau atlikėja deda daug pastangų, kad šią dainą atliktų, kiek įmanoma geriau ir taisyklingesne lietuvių kalba.

Organizatoriai nuoširdžiai kviečia ateiti su vėliavomis ir šviesiai bei taikiai nešti žinią pasauliui, kad taika yra didžiausia mūsų siekiamybė ir už ją turime būti atsakingi kiekvienas bei pasirengęs pasiaukoti, padėti, užjausti, susivienyti prieš karo gaivalus, kurie šiandien užklumpa vienur, o rytoj  gali prasiveržti kitur.

Mindaugo Jonušo inf.

A. Sokolenko nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių