Ukrainiečių atkovotam Lymanui – Klaipėdos rajono parama

Asociatyvi nuotr.

Dar nuo 2019 m. Gargždus su Lymanu sieja miestų partnerių bendradarbiavimo ryšys. Spalio 1 d. Ukrainos pajėgos atkovojo Donecko srityje esantį Lymaną. Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas karo laikotarpiu nuotoliniu būdu jau triskart bendravo su Lymano meru Oleksandru Žuravliovu. Savivaldybė pagal galimybes ukrainiečiams suteikė pagalbos.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis po strategiškai svarbaus Lymano išvadavimo įsitikinęs, kad Ukrainos kariuomenė ir toliau vaduos agresorės Rusijos okupuotas teritorijas Rytų Donbase. Lymanas – pirmasis miestas, kurį Ukraina atkovojo iš keturių Ukrainos teritorijų, kurias Rusija aneksavo rugsėjo pabaigoje.


Prisidėtų prie mokyklos atstatymo
Naujausias Klaipėdos rajono savivaldybės kontaktas su išvaduoto nuo agresorės Rusijos Lymano miesto meru įvyko praėjusią savaitę. „Turime suprasti, kad kol kas situacija Lymane dar tikrai nėra nei saugi, nei stabili. Šio miesto savivaldybė tebedirba ne pačiame Lymane“, – „Bangai“ telefonu pasakojo B. Markauskas. Anot jo, kalbant su Lymano meru aptarta galimybė prisidėti prie kurios nors Lymano mokyklos atstatymo. „Tikiuosi, Klaipėdos rajono savivaldybės taryba tam pritars. Briuselyje nuolat kalbama apie Ukrainos atstatymą, o savivaldybės raginamos tiesiogiai prisidėti prie infrastruktūros atstatymo“, – akcentavo pirmadienį-trečiadienį Briuselyje 151-ojoje Europos Regionų komiteto plenarinėje sesijoje dalyvavęs B. Markauskas.
Klaipėdos rajono meras sakė, jog visi nuotoliniai pokalbiai su O. Žuravliovu buvo trumpi, tačiau konstruktyvūs. „Kol kas fronto linija kinta, dabar pradėti atstatymo darbus dar anksti, reikia palaukti, kol situacija stabilizuosis. Lymano meras žino mūsų pasiryžimą padėti. Kai tik savivaldybė pradės dirbti miesto teritorijoje ir sumažės grėsmė, vėl susisieksime ir konkrečiau aptarsime pagalbos atstatymui planus“, – sakė B. Markauskas. Kol Lymano teritoriją buvo užėmę rusai, B. Markauskas taip pat bendravo vaizdo skambučiu su O. Žuravliovu. Lymano vadovybė tada jau buvo įsikūrusi gretimoje savivaldybėje. „Nors situacija buvo sudėtinga, tačiau buvo optimizmo, kad atkaklūs, drąsiai kovojantys Ukrainos kariai atsilaikys, fronto linija nebejudės į Ukrainos gilumą“, – ankstesnius pokalbius su kolegomis iš Lymano prisiminė B. Markauskas.


Reikėjo ir vaistų, ir automobilių
Klaipėdos rajono mero patarėjas komunikacijai Jevgenijus Bardauskas „Bangai“ sakė, kad jau kovo mėnesį buvo sulaukta humanitarinės pagalbos prašymo iš mūsų miesto partnerio Lymano. Miestui itin trūko reikalingiausių vaistų ir didesnio pravažumo automobilių, kurie Ukrainoje naudojami sužeistų žmonių gabenimui. „Be abejonės, Klaipėdos rajono savivaldybė atsiliepė į šį prašymą ir 30 tūkstančių eurų tuomet paskirta vaistams, kuriuos nupirko Raudonasis Kryžius, bei dar 20 tūkstančių dviem automobiliams, kurie taip pat buvo išgabenti į Lymaną“, – informavo J. Bardauskas.
Klaipėdos rajono savivaldybė yra dėkinga rajono bendruomenėms, švietimo įstaigoms, nevyriausybinėms organizacijoms, savanoriams ir visiems rajono žmonėms, kurie aukojo daiktus, priglaudė karo pabėgėlius, rūpinosi ir tebesirūpina jais.


Iš viso – beveik 352 tūkst. Eur
Nuo balandžio 1 d. ukrainiečiai, radę prieglobstį Klaipėdos rajone, galėjo kreiptis ne tik dėl valstybės skiriamos socialinės paramos, bet ir dėl specialios vienkartinės Savivaldybės išmokos. Tarybos sprendimu kiekvienam rajone gyvenančiam ukrainiečiui yra skiriami 267 eurai, padėsiantys čia įsikurti, pradėti gyvenimą. Per šį laikotarpį materialinė parama užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl karinių veiksmų, paskirta ir išmokėta 1 148 asmenims – 306 516 Eur.
Taip pat 250 eurų išmoka Tarybos sprendimu skiriama ir rajono gyventojams, nevyriausybinėms organizacijoms ir bendruomenėms, neatlygintinai priėmusioms ukrainiečius ir suteikusiems jiems būstą. Materialinė parama asmenims, priimantiems Ukrainos gyventojus, paskirta ir išmokėta 180 asmenų – 45 250 Eur. Iš viso išmokoms skirta 351 766 Eur.
Klaipėdos rajono savivaldybės miestai partneriai taip pat yra Ylava (Lenkija), Mardu (Estija) ir Akhmeta (Gruzija).

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių