Vaikai tapo televizijos laidos herojais

Vaikų folkloro ansamblis „Cyrolioks“ (vadovė Svajūnė Anužienė) atliko liaudiškas dainas.

 

Gargždų kultūros centro aikštę praėjusį penktadienį apgaubė ne lietaus, o šypsenų ir juoko debesis. Čia vyko vaikų ir jaunimo festivalis „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“, kurio idėja šįkart buvo filmuojama televizijos laida. Joje savo pasirodymus dovanojo daugiau kaip 50 rajono vaikų ir jaunimo kolektyvų.

Intrigavo, domino ir kvietė sužinoti

„Gerbiami žiūrovai ir klausytojai, jūs turite unikalią progą dalyvauti pramoginės laidos filmavime, kuriame matysite ir išgirsite vaikų ir jaunimo šokių kolektyvus, dainuojančius berniukus ir mergaites, sužinosite naujienas iš Lietuvos ir pasaulio. Viskas apie vaikus ir vaikams“, – renginio pradžioje skelbė vedėjai. Festivalio dalyviai ir žiūrovai galėjo pasijausti lyg tikroje televizijos laidoje: 6 valandas Kultūros centro aikštėje buvo įsikūrusi tiesioginė transliacijos studija, scenoje vedėjus puošė grimuotoja, o apsišarvavę kameromis plušėjo du profesionalūs operatoriai.

Anot renginio režisieriaus Vaido Kvedaro, netradicinis festivalio formatas buvo pasirinktas norint sujungti gausų kolektyvų būrį ir kurti žaismingą ir intriguojančią, o tuo pačiu informuojančią programą. „Vaikams ir jaunimui reikia naujovių ir veiksmo. Tad televizijos laida vaikams apie vaikus pasirodė tinkamas sprendimas. Iškart kilo mintis ieškoti informacijos, ką vaikai netikėčiausio, reikšmingiausio, įdomiausio ir originaliausio padarę, pasakę visame pasaulyje. Festivalyje skambėjo faktai tiek apie Gargždų, tiek apie viso pasaulio vaikus“, – detalizavo režisierius.

Iš filmuotos medžiagos bus sumontuotas 15 minučių filmukas, kurį kaip dovaną gaus kiekvienas dalyvavęs kolektyvas. Organizatoriai intrigavo, kad kitais metais festivalio žiūrovų irgi lauks naujovės. „Televizijos laidos nebekartosime. Galbūt tai bus šventė parke ar „Miško pasaka“, – sakė V. Kvedaras.

Per 500 dalyvių

„O mes – vaikai, o mes – pasaulis“ dalyvavo daugiau nei 50 kolektyvų. Scenoje savo pasirodymais kerėjo 500 šokančių, dainuojančių ar vaidinančių vaikų ir jaunimo, susibūrusių iš Gargždų, Vėžaičių, Kretingalės, Priekulės, Lapių, Dauparų, Ketvergių, Dituvos ir Girkalių. Jauniausiam festivalio dalyviui buvo tik 3-eji metukai.

„Norėjome suteikti galimybę pasirodyti mūsų rajono šokantiems, dainuojantiems ar vaidinantiems vaikams. Tai didžiulė šventė ne tik žiūrovams, bet ir jiems patiems. Kasmet norinčių dalyvauti sąrašas tik ilgėja. Iš pradžių leisdavome dalyvauti visiems, o dabar kolektyvai turi kruopščiai užpildyti dalyvių anketas“, – pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Polekauskienė.

„Bangos“ žurnalistės pakalbintas Vėžaičių pagrindinės mokyklos merginų kvartetas neslėpė jaudulio ir atsakingai repetavosi. „Ramiai tikrai šiąnakt nemiegojome. Šio renginio labai laukėme. Tai galimybė ne tik pasirodyti, bet ir pamatyti kitus meninėje ir kūrybinėje veikloje aktyviai veikiančius rajono vaikus ir jaunimą. Mes pačios stengėmės rinktis visiems gerai žinomas, vaikiškas dainas. Tiesa, vieną dainą atliksime anglų kalba. Tikimės, kad kojos sklandžiam atlikimui baimė suklysti nepakiš. Visgi tai vaikų ir jaunimo festivalis, tad kritika gali būti ir aštresnė“, – būgštavo dainininkės Deimantė, Gabija ir Eva.

O štai 13-metis tautiniais rūbais pasipuošęs girkališkis Lukas Gricius tikino visiškai nesijaudinantis ir laukiantis, kai lips į sceną. „Dainuodamas liaudies dainas atsipalaiduoju ir į jas įsijaučiu. Ypač patinka žemaitiškas kūrinys „Kadagys“. Be to, manau, kad jauni žmonės kaip tik turėtų puoselėti ir branginti dar mūsų senelių ir prosenelių mėgtą muziką“, – mintimis dalijosi vaikų folkloro ansamblio „Cyrolioks“ narys.

Su šypsena į sceną žvelgianti senjorė Danutė Mulskienė sakė, kad tai viena iš geriausių švenčių: „Širdis džiaugiasi matant ir girdint šitiek gabaus jaunimo. Net ašaras sunku tramdyti. Šis renginys daug prasmingesnis nei populiariosios muzikos atlikėjų koncertai. Čia dvelkia gyvumu, judrumu, nesuvaidintu jauduliu. Pati lankau folkloro ansamblį „Cyrulelis“, tad ypač gėriuosi jaunimu, kad puoselėja lietuviškas dainas ir šokius. Kad tik daugiau tokių renginių Gargždų mieste. Tai pramoga tiek vaikams, tiek miestiečiams ir miesto svečiams.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content